​CE Handbal 2020 (f): România, în prima urnă valorică la tragerea la sorţi

Publicat de in data de 14 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Federaţia Europeană de Handbal (EHF) a anunţat, joi seară, componenţa urnelor valorice pentru tragerea la sorţi, din 4 aprilie, a grupelor preliminare ale Campionatului European feminin din 2020. România face parte din prima urnă valorică. Hotnews.ro Sport  Read More →

​CE Lupte U-23: Florin Tița a câștigat medalia de argint la greco-romane, categoria 55 kg

Publicat de in data de 05 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Sportivul român Florin Tiţa a obţinut medalia de argint, marţi, la cat. 55 kg, greco-romane, în cadrul Campionatelor Europene de lupte Under-23 de la Novi Sad (Serbia), după ce a fost învins în finală de georgianul Nugzar Tsurtsumia. Hotnews.ro Sport  Read More →

​CE Kaiac-canoe: Leonid Carp şi Victor Mihalachi, medalie de aur la canoe 500 metri

Publicat de in data de 10 Jun 2018 | Scrie un Comentariu

Sportivii Leonid Carp şi Victor Mihalachi au câştigat duminică, la Campionatul European de la Belgrad, medalia de aur în proba de canoe dublu 500 de metri. Hotnews.ro Sport  Read More →

​CE Gimnastica: Echipa feminina a Romaniei, locul 6

Publicat de in data de 05 Jun 2016 | Scrie un Comentariu

Echipa Romaniei a ocupat doar locul 6, sambata, in finala pe echipe din cadrul Campionatelor Europene de gimnastica artistica de la Berna (Elvetia). Hotnews.ro Sport  Read More →