​Premier League: Brighton vs Liverpool 0-1/ Florin Andone a intrat pe teren n minutul 66

Publicat de in data de 13 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Liverpool a câștigat partida disputată în deplasare, cu Brighton, scor 1-0, într-un meci din etapa a 22-a din Premier League. Florin Andone a intrat pe teren în minutul 66, moment în care “cormoranii” se aflau deja în avantaj. Hotnews.ro Sport  Read More →

Andone a marcat pentru Deportivo in meciul cu Atletico, scor 1-1; Torres s-a accidentat grav si fost scos pe targa/ Gestul romanului care a impresionat tribunele

Publicat de in data de 03 Mar 2017 | Scrie un Comentariu

Atacantul Florin Andone a marcat golul echipei Deportivo La Coruna in remiza cu Atletico Madrid, scor 1-1, din etapa a XXV-a a campionatului Spaniei, meci marcat de accidentarea grava a atacantului Fernando Torres, scos de pe teren pe targa, dupa ce a primit ingrijiri minute in sir, potrivit News.ro. Toti fanii au aplaudat in momentul in care Torres a fost scos de pe teren pe targa, iar Florin Andone a incercat sa-i consoleze...

Cupa Ligii, semifinale: Dinamo – Steaua 4-1/ Defensiva Stelei, fara reactie in fata echipei lui Ioan Andone

Publicat de in data de 23 Dec 2016 | Scrie un Comentariu

Dinamo isi umileste inca o data rivala Steaua, scor 4-1, in prima mansa a semifinalelor Cupei Ligii. Vicecampioana Romaniei spera la o revansa, dupa ce in urma cu trei saptamani era invinsa de echipa lui Ioan Andone, scor 3-1, in confruntarea din campionat, insa Dinamo s-a dovedit a fi un adversar de neinvins in partida de pe "Arena Nationala". In urma acestei victorii, formatia din Stefan cel Mare a ajuns la...

VIDEO Florin Andone a marcat două goluri în victoria lui Deportivo cu Real Sociedad!

Publicat de in data de 06 Dec 2016 | Scrie un Comentariu

Prestaţie de senzaţie reuşită de atacantul român Florin Andone în partida dintre Deportivo la Coruna şi Real Sociedad, încheiată cu 5-1 în favoarea gazdelor. Adevarul.ro  Read More →

Liga 1: Dinamo – Steaua 3-1/ Victoria lui Andone

Publicat de in data de 01 Dec 2016 | Scrie un Comentariu

Derbiul Dinamo vs Steaua (din etapa a XVIII-a) a inceput practic de la 0-1, dupa ce oaspetii au primit o lovitura de la 11 metri in secunda 9. Boldrin a deschis scorul, insa jocul liderului din Liga 1 a continuat fara stralucire, cu multe erori si intr-o viteza care nu putea surprinde apararea dinamovista. Cainii au reusit sa revina pana la pauza (2-1), iar partida de pe "Arena Nationala" s-a incheiat cu scorul...

VIDEO Deportivo – Sevilla 2-3/ Gol superb marcat de Florin Andone pentru gazde

Publicat de in data de 19 Nov 2016 | Scrie un Comentariu

Florin Andone a reusit al doilea gol in tricoul lui Deportivo La Coruna, in meciul de pe teren propriu cu Sevilla, din etapa a XII-a a campionatului Spaniei. In minutul 43, atacantul roman a dus scorul la 2-0 in favoarea echipei sale, insa Sevilla a revenit incredibil si a castigat partida in prelungiri, scor 3-2. Hotnews.ro Sport  Read More →

Ioan Andone la RFI: Privesc cu teamă şi îngrijorare situaţia de la CM din Brazilia

Publicat de in data de 11 Jun 2014 | Scrie un Comentariu

Brazilienii îşi vor recăpăta entuziasmul faţă de Cupa Mondială la fotbal pe parcursul turneului final. Iată ce spune la RFI antrenorul Ioan Andone, cu o zi înainte de debutul competiţiei. citiţi mai departe Sport  Read More →

VIDEO Dramă pentru Andone în Arabia Saudită: echipa lui a retrogradat după un scenariu demn de filme

Publicat de in data de 06 Apr 2014 | Scrie un Comentariu

Tehnicianul de 54 de ani a fost instalat pe banca celor de la Al-Ittifaq, pentru ultimele cinci etape de campionat, cu obiectivul de a păstra în prima ligă un club care nu picase niciodată în a doua divizie. Adevarul.ro  Read More →