Cupa Romniei: Dinamo, n degringoladă! FK Csikszereda se califică n sferturi, după ce arbitrul a dictat repetarea ultimului penalti

Publicat de in data de 01 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

FK Csikszereda s-a calificat în sferturile Cupei României, după ce a învins-o pe Dinamo, scor 6-5 la loviturile de la 11 metri. Chiar dacă cele două echipe au înscris câte trei goluri în 120 de minute de joc, spectacolul a avut loc la loviturile de departajare, unde dinamoviștii au ratat cinci penaltiuri, cu unul mai mult decât adversarii. Kino Delorge, ultimul executant al “câinilor”, a trimis...

O decizie așteptată de 2 ani: Arbitrul telecom propune tarifele maxime de acces la rețeaua Netcity, tarife mai mici dect cele actuale și care vor fi obligatorii

Publicat de in data de 01 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Arbitrul telecom (ANCOM) a lansat luni în consultare publică tarifele maxime de acces la rețeaua subterană de fibră optică Netcity din București, tarife care vor fi obligatorii de implementat de către operatorul acestei rețele. Tarifele propuse de ANCOM sunt semnificativ mai mici decât tarifele actuale percepute de NetCity Telecom. Spre exemplu, autoritatea propune un tarif de 75,97 euro/km/luna pentru serviciul...

Novak Djokovic, despre incidentul din finala feminină de la US Open: Arbitrul nu ar fi trebuit să o mpingă pe Serena la limită, asta a schimbat cursul meciului

Publicat de in data de 10 Sep 2018 | Scrie un Comentariu

Noul câştigător al US Open, sârbul Novak Djokovic, îl consideră vinovat pe arbitrul Carlos Ramos pentru că a împins-o pe Serena Williams la limită prin deciziile sale din finala feminină a Grand Slam-ului american. Hotnews.ro Sport  Read More →

Franta: Viitoarea televiziune RT France va fi supravegheata permanent de arbitrul audiovizualului

Publicat de in data de 28 Nov 2017 | Scrie un Comentariu

Consiliul Superior al audiovizualului din Franta (CSA) va supraveghea "constant" programele viitoarei televiziuni rusesti RT France si va actionat "prompt" in cazul unor "anomalii", a avertizat marti presedintele sau, Olivier Schrameck, citat de AFP. Hotnews.ro  Read More →

EXCLUSIV Plata in rate a RCA va fi ceruta de arbitrul pietei asigurarilor. Seful celui mai mare broker spune ca nici o companie de asigurari, cu o exceptie, nu permite plata in rate pentru persoanele fizice

Publicat de in data de 28 Jul 2017 | Scrie un Comentariu

'Toti asiguratorii RCA, cu exceptia Euroins, nu au implementat in sistemele informatice si nici nu doresc sa ofere posibilitatea de plata in rate a politelor RCA anuale pentru persoanele fizice, in conditiile in care in noua lege RCA se spune ca 'plata politei se face integral sau in rate conform acordului dintre asigurat si asiguratorul RCA', a declarat joi pentru HotNews.ro Viorel Vasile, directorul general...

Reghecampf: Nu am ce sa-mi reprosez deocamdata/ Arbitrul m-a injurat ca la usa cortului

Publicat de in data de 02 May 2017 | Scrie un Comentariu

"Noi am controlat jocul, ei au incercat sa joace doar pe Nemec. Ce pot sa le spun jucatorilor? Putina concentrare, mai ales in ultimul minut. Deocamdata n-am ce sa-mi reprosez", a declarat Reghecampf, potrivit gsp. ro. Antrenorul celor e la FCSB a fost eliminat pentru proteste in ultimele minute ale partidei si il acuza pe  asistentul Sovre ca l-a înjurat "ca la ușa cortului" Hotnews.ro...

Guvernul Grindeanu l-a scos pe Klaus Iohannis din procedura de numire a sefului ANCOM, arbitrul telecom care reglementeaza o piata de patru miliarde euro

Publicat de in data de 27 Apr 2017 | Scrie un Comentariu

Guvernul Grindeanu a modificat joi prin Ordonanta de Urgenta (OUG) procedura de numire a presedintelui Autoritatii de reglementare in Comunicatii (ANCOM), astfel incat presedintele Klaus Iohannis sa nu mai aiba niciun cuvant de spus. Daca anterior numirea presedintelui ANCOM se facea de catre Presedintele Romaniei, la propunerea Guvernului, acum, prin OUG-ul adoptat astazi, numirea presedintelui si a vicepresedintilor...

Ciclism: Eduard Novak va continua sa pedaleze in Turul Valenciei; arbitrul care l-a descalificat si-a recunoscut greseala

Publicat de in data de 06 Feb 2016 | Scrie un Comentariu

Campionul paralimpic Eduard Novak va continua sa pedaleze in Turul ciclist al Valenciei, dupa ce arbitrul care l-a descalificat vineri a recunoscut ca a gresit cand a luat aceasta decizie, potrivit Agerpres. Hotnews.ro Sport  Read More →

Un membru CNA avertizeaza: Arbitrul audiovizualului nu va functiona in campania electorala

Publicat de in data de 22 Sep 2014 | Scrie un Comentariu

Valentin Jucan, membru in Consiliul National al Audiovizualului (CNA), afirma ca "nu se doreste ca CNA sa functioneze in campania electorala si pe perioada celor doua tururi de scrutin pentru alegerile prezidentiale". Intr-un comunicat remis redactiei, acesta sustine, invocand "noi informatii care apar", ca cele patru mandate de membru CNA care urmeaza sa ramana vacante in octombrie si noiembrie nu...

UEFA îl apără pe arbitrul Ovidiu Haţegan în scandalul de rasism

Publicat de in data de 31 Oct 2013 | Scrie un Comentariu

Ovidiu Haţegan a procedat corect la meciul de fotbal dintre ŢSKA Moscova şi Manchester City, din grupele Ligii Campionilor. Cel care a greşit a fost oficialul UEFA de pe stadionul echipe ruse. Concluziile aparţin chiar forului continental, care îl apără pe arbitrul român în scandalul de rasism în care victimă a fost ivorianul Yaya Toure. Un ONG ceruse recent suspendarea lui Haţegan. citiţi...