​WTA Stuttgart: Petra Kvitova, prima jucătoare calificată în sferturi / Bencic, Vekic, Hsieh, Azarenka, Kontaveit și Pavluychenkova, în optimi (Rezultatele zilei)

Publicat de in data de 25 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Petra Kvitova (3 WTA) s-a calificat în sferturile competiției de la Stuttgart, după ce a trecut de belgianca Greetje Minnen (192 WTA), scor 6-1, 6-4, după o oră și 12 minute. În celelalte partide disputate miercuri, Belinda Bencic, Donna Vekic, Su-Wei Hsieh, Victoria Azarenka, Anett Kontaveit și Anastasia Pavlyuchenkova au trecut de primul tur.​ Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Guingamp, calificată n premieră n finala Cupei Ligii Franței – Victorie la penalty-uri cu AS Monaco

Publicat de in data de 30 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Condusă cu 2-0 de AS Monaco pe teren propriu, Guingamp a revenit spectaculos, a egalat scorul pe tabelă și a obținut în premieră calificarea în finala Cupei Ligii Franței după loviturile de departajare, scor 5-4. Hotnews.ro Sport  Read More →

Romnia, calificată direct la Campionatul Mondial de handbal feminin din 2019, datorită prezenţei n semifinalele CE din Franţa

Publicat de in data de 13 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

​Naţionala de handbal feminin a României s-a calificat, miercuri seară, în semifinalele Campionatului European din Franţa, performanţă care îi aduce şi “biletul” pentru Campionatul Mondial din 2019, fără a mai fi nevoie să joace faza eliminatorie din play-off. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

​Cupa Romniei: FC Viitorul, calificată n sferturi după un meci decis la lovituri de departajare

Publicat de in data de 31 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

FC Viitorul s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale Cupei României, învingând în deplasare Poli Iaşi după executarea loviturilor de departajare. La finalul celor 90 de minute de joc scorul a fost 2-2 (2-0), care s-a păstrat şi după prelungiri. FC Viitorul a condus cu 2-0, dar golul de 2-2 l-a primit când avea un jucător în plus pe teren, Andrei Cristea fiind eliminat. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

WTA New Haven: Petra Kvitova, calificată n sferturi; Daria Gavrilova, deținătoarea trofeului, eliminată

Publicat de in data de 23 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Daria Gavrilova, deţinătoarea titlului și favorita numărul 9, a fost eliminată de Aryna Sabalenka (Belarus, 25 WTA), scor  6-3, 6-7 (6), 7-5, în optimile turneului Premier de la New Haven. În altă partidă, Petra Kvitova, cap de serie numărul 3 şi triplă câştigătoare a trofeului la Connecticut Open (2012, 2014, 2015), a trecut de Zarina Diyas (Kazahstan, 62 WTA), scor 6-1, 5-7, 6-2, și ...

Sorana Cîrstea, a doua jucătoare română calificată în manşa secundă a Australian Open. Urmează meciul Simonei Halep

Publicat de in data de 16 Jan 2018 | Scrie un Comentariu

Sorana Cîrstea, locul 37 WTA, a învins-o, marţi, cu scorul de 5-7, 6-4, 6-3, pe Zarina Dias (Kazahstan), locul 60 WTA, calificându-se în manşa a doua a Australian Open. Adevarul.ro  Read More →

​Cupa Romaniei: CSM Poli Iasi, prima echipa calificata in sferturile competitiei

Publicat de in data de 28 Nov 2017 | Scrie un Comentariu

CSM Poli Iasi a obtinut, marti, calificarea in sferturile Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a invins, scor 2-0, pe Unirea Slobozia (din Liga a treia). Golurile au fost marcate de Pedro Medes (11', din penalti) si Catalin Stefanescu (66'). Hotnews.ro Sport  Read More →

Handbal (f): HCM Baia Mare, calificata in sferturile Ligii Campionilor dupa 38-27 cu Thuringer

Publicat de in data de 20 Feb 2016 | Scrie un Comentariu

Vicecampioana Romaniei la handbal feminin, HCM Baia Mare, s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, vineri seara, in Sala Polivalenta "Lascar Pana", dupa ce a invins formatia germana HC Thuringer, cu 38-27 (19-12), in penultima etapa din grupele principale, informeaza Agerpres. Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Sydney: Belinda Bencic, ultima calificata in semifinale – Programul disputelor

Publicat de in data de 13 Jan 2016 | Scrie un Comentariu

Belinda Bencic (Elvetia, cap de serie numarul opt) a intregit, miercuri, lista jucatoarelor calificate in semifinalele turneului Premier de la Sydney, dupa ce a invins-o pe Ekaterina Makarova. Hotnews.ro Sport  Read More →

​BRD Bucharest Open: Anna Karolina Schmiedlova, ultima jucatoare calificata in semifinale

Publicat de in data de 17 Jul 2015 | Scrie un Comentariu

Anna Karolina Schmiedlova (cap de serie numarul 7) este ultima jucatoare calificata in semifinalele de la BRD Bucharest Open, sportiva din Slovacia invingand-o pe Danka Kovinic, din Muntenegru, scor 6-2, 6-2. Hotnews.ro Actualitate  Read More →