WTA Nottingham: Caroline Garcia, adversara Gabrielei Ruse în sferturi (Rezultatele zilei)

Publicat de in data de 14 Jun 2019 | Scrie un Comentariu

Caroline Garcia (Franța, 28 WTA), principala favorită, va fi adversara Gabrielei Ruse în sferturile turneului de la Nottingham. Franțuzoaica a obținut o victorie lejeră cu britanica Maia Lumsden (280 WTA), beneficiara unui wild card, scor 6-3, 6-1, după 54 de minute. Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Charleston: Caroline Wozniacki, prima finalistă a competiției (6-3, 6-4 vs Petra Martic)

Publicat de in data de 06 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Daneza Caroline Wozniacki (13 WTA) s-a calificat în finala turneului de la Charleston, după ce a învins-o pe croata Petra Martic (53 WTA), scor 6-3, 6-4. Partida a durat o oră și 26 de minute. Hotnews.ro Sport  Read More →

​WTA Charleston: Mihaela Buzărnescu, eliminată după un meci de mare luptă de Caroline Wozniacki

Publicat de in data de 05 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Mihaela Buzărnescu, locul 30 WTA şi cap de serie 12, a fost eliminată, joi, de daneza Caroline Wozniacki, numărul 13 mondial şi favorită 5, în optimile de finală ale turneului de la Charleston, competiție dotată cu premii de 823.000 de dolari. Meciul a fost unul de luptă care s-a întins pe durata a două ore și 37 de minute (6-4, 3-6, 6-3 pentru daneză). Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Hua Hin: Caroline Garcia (favorită 2), eliminată n primul tur de Jennifer Brady

Publicat de in data de 29 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Cap de serie numărul 2, Caroline Garcia (19 WTA) a părăsit turneul de la Hua Hin (Thailanda) încă din primul tur. Franțuzoaica a fost învinsă în două seturi de americanca Jennifer Brady (117 WTA), venită din calificări, scor 6-4, 7-6(3). Hotnews.ro Sport  Read More →

Rogers Cup: Simona Halep face un meci excelent și trece n două seturi de Caroline Garcia/ Urmează Ashleigh Barty

Publicat de in data de 11 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Simona Halep a reuşit cu Garcia cel mai bun meci al ei de la finala câştigată la Roland Garros, unul dintre cele mai bune din acest an, o demonstraţie de inteligenţă în joc, un spectacol, în faţa unei valoroase adversare, potrivit news.ro. În penultimul act, Halep va evolua pentru prima dată cu australianca Ashleigh Barty, locul 16 WTA, sâmbătă, de la ora 20.00. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

​Roland Garros: Caroline Wozniacki, Daria Kasatkina și lipsa nocturnei – Partida va fi continuată luni

Publicat de in data de 04 Jun 2018 | Scrie un Comentariu

Întunericul a lăsat neterminat meciul dintre Caroline Woznicki (cap de serie numărul doi) și Daria Kasatkina (14), lipsa nocturnei văzându-se în astfel de momente din plin la Paris. Disputa contând pentru optimile de la Roland Garros a fost întreruptă la 1-0 la seturi pentru rusoaică (7-6(5)) și 3-3 în a doua manșă. Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Doha: Monica Niculescu, in optimi dupa abandonul Magdalenei Rybarikova – Duel cu daneza Caroline Wozniacki (1 WTA)

Publicat de in data de 14 Feb 2018 | Scrie un Comentariu

Se actualizeaza. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Caroline Wozniacki, victorie categorica in ultima partida cu Simona Halep – Ce s-a schimbat de la Turneul Campioanelor si pana astazi si de ce ar putea sa fie mai dificil meciul decat cel cu Kerber

Publicat de in data de 26 Jan 2018 | Scrie un Comentariu

Pe 25 octombrie 2017 a avut loc ultima intalnire directa dintre Simona si Caroline, intr-un meci din faza grupelor de la Turneul Campioanelor. Daneza a castigat de-o maniera categorica, Wozniacki cedand doar doua game-uri (6-0, 6-2). Atunci, Halep nu a prins o zi prea buna: a intrat in jocul de uzura al adversarei, nu si-a asumat riscuri, a servit destul de rau si a cedat dupa doar 63 de minute. Ce s-a schimbat de atunci...

​VIDEO Australian Open: Caroline Wozniacki, in finala competitiei de la Melbourne

Publicat de in data de 25 Jan 2018 | Scrie un Comentariu

Caroline Wozniacki (2 WTA) a obtinut in premiera calificarea in ultimul act al turneului de la Australian Open, dupa ce a trecut in doua seturi de belgianca Elise Mertens (locul 37 WTA), 6-3, 7-6 (2). Hotnews.ro  Read More →

Australian Open: Maratonista Caroline Wozniacki, in semifinale la Melbourne

Publicat de in data de 23 Jan 2018 | Scrie un Comentariu

Favorita numarul doi, Caroline Wozniacki a impresionat inca o data la capitolul rezistenta fizica, daneza obligand-o pe adversara sa muncesca dublu pentru a castiga fiecare punct. Carla Suarez Navarro (locul 39 WTA) a impresionat la impresia artistica (in special cu backhand-ul executat cu o singura mana), in timp ce numarul doi mondial a adunat punctele de pe tabela precum o "furnicuta". Caro merge in semifinalele...