În sfârșit, Nobelul pentru literatură câștigat de un român din România

Vineri dimineaţă, membrii Academiei Suedeze au informat că, pentru prima dată în 75 de ani, premiul Nobel pentru literatură nu va fi acordat. Nu va fi acordat de ei. Mereu pe fază și atenți la orice știre din domeniu, membrii Academiei Rapid au decis ca anul acesta să acorde ei premiul Nobel pentru literatură. Premiul românesc Ion Nobel va fi acordat unuia dintre cei 5 nominalizați, toți scriitori de succes...

Hyundai a castigat doua premii Red Dot design

Publicat de in data de 03 May 2018 | Scrie un Comentariu

Premiile pentru NEXO si KONA subliniaza evolutia marcii in ceea ce priveste designul produselor. Pana in acest moment, Hyundai a obtinut noua premii „Red Dot Design”, acesta fiind cel de-al cincilea an consecutiv InformatiiAuto.ro RSS Feed 2.0  Read More →

Vettel a câștigat cursa din Bahrain! Bottas și Hamilton au completat podiumul. …

Publicat de in data de 08 Apr 2018 | Scrie un Comentariu

Sebastian Vettel a câștigat Marele Premiu al statului Bahrain și a fost acompaniat pe podiumul de premiere de Valtteri Bottas și Lewis Hamilton, în timp ce coechipierul său Kimi Raikkonen a abandonat. AutoMarket  Read More →

PERFORMANȚĂ pentru Horia Tecău. Românul A CÂȘTIGAT turneul de la Dubai, împreună cu Jean-Julien Rojer

Publicat de in data de 04 Mar 2018 | Scrie un Comentariu

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer au câștigat finala turneului de la Dubai, după ce au câștigat în fața perechii James Cerretani / Leander Paes (SUA / India), scor 6-2, 7-6(2). EVZ Online  Read More →

JO 2018 – Schi fond: Marit Bjoergen a castigat proba de 30 km mass start, a 15-a sa medalie olimpica din cariera

Publicat de in data de 25 Feb 2018 | Scrie un Comentariu

Sportiva norvegiana Marit Bjoergen a castigat, duminica, proba de 30 km mass start din cadrul competitiei de schi fond de la JO de iarna, a 15-a sa medalie olimpica. Bjoergen este cea mai medaliata sportiva din istoria Jocurilor Olimpice de iarna. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Kevin Anderson a castigat turneul demonstrativ de la Abu Dhabi

Publicat de in data de 30 Dec 2017 | Scrie un Comentariu

Sud-africanul Kevin Anderson (14 ATP) a castigat a zecea editie a turneului demonstrativ de la Abu Dhabi, dupa ce l-a invins, sambata, pe spaniolul Roberto Bautista Agut (20 ATP), scor 6-4, 7-6 (0). Hotnews.ro Sport  Read More →

Volkswagen Amarok a câştigat International Pick-up Award 2018

Publicat de in data de 28 Dec 2017 | Scrie un Comentariu

Volkswagen Amarok a câştigat „International Pick-up Award 2018” (IPUA 2018). Ca şi predecesorul său, în 2010, noul Amarok a reuşit să convingă juriul format din jurnalişti specializaţi în domeniul transporturilor. InformatiiAuto.ro RSS Feed 2.0  Read More →

VIDEO Simona Halep a castigat turneul demonstrativ de la Hua Hin: 6-2, 6-3 in finala cu Karolina Pliskova

Publicat de in data de 25 Dec 2017 | Scrie un Comentariu

Simona Halep (locul intai WTA) a castigat turneul demonstrativ de la Hua Hin (Thailanda), dupa ce a invins-o in finala pe Karolina Pliskova (4 WTA), scor 6-2, 6-3. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei dintre Halep si Pliskova. Hotnews.ro Sport  Read More →

Perechea Kontinen/Peers a castigat pentru a doua oara consecutiv Turneul Campionilor la dublu

Publicat de in data de 19 Nov 2017 | Scrie un Comentariu

Perechea finlandezo-australiana Henri Kontinen/John Peers, cap de serie numarul doi, a castigat proba de dublu a Turneului Campionilor la tenis, duminica, la Londra, dupa ce au trecut in finala, cu 6-4, 6-2, de cuplul polonezo-brazilian Lukasz Kubot/Marcelo Melo. Hotnews.ro Sport  Read More →

Gabriela Szabo a castigat concursul pentru postul de director general al CSM Bucuresti

Publicat de in data de 16 Nov 2017 | Scrie un Comentariu

Gabriela Szabo, fost ministru al Tineretului si Sportului, a castigat prin concurs postul de director general al Clubului Sportiv Municipal Bucuresti, dupa ce a avut un mandat interimar pe parcursul ultimelor patru luni. Hotnews.ro Sport  Read More →