Taylor Townsend, prea mare pentru românce la US Open: Meci de coşmar pentru Sorana Cîrstea şi o şansă ratată

Publicat de in data de 31 Aug 2019 | Scrie un Comentariu

După ce a eliminat-o pe Simona Halep în turul II, americanca de 23 de ani, ocupanta locului 116 în lume, a mai făcut o victimă din România în meciul imediat următor. Adevarul.ro  Read More →

​WTA Nurnberg: Laura Ioana Paar, în ultimul tur al calificărilor / Irina Begu şi Sorana Cîrstea, pe tabloul principal

Publicat de in data de 18 May 2019 | Scrie un Comentariu

Sportiva Laura Ioana Paar, locul 305 WTA, a acces, sâmbătă, în ultimul tur al calificărilor la turneul de la Nurnberg, cu premii de 250.000 de dolari. Hotnews.ro Sport  Read More →

​​WTA Madrid: Sorana Cîrstea, victorie entuziasmantă în fața lui Madison Keys

Publicat de in data de 05 May 2019 | Scrie un Comentariu

Sorana Cîrstea (93 WTA) s-a calificat în turul secund al turneului Premier Mandatory de la Madrid, după ce a trecut de Madison Keys, favorita nr. 13, scor 3-6, 6-4, 6-1. Cele trei seturi au durat o oră și 45 de minute. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

WTA Lugano: Sorana Cîrstea și Andreea Mitu s-au calificat în sferturile probei de dublu / Victorie în fața unor junioare de top

Publicat de in data de 11 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Echipa formată din româncele Sorana Cîrstea și Andreea Mitu s-a calificat în sferturile probei de dublu din cadrul turneului de la Lugano, după ce a învins perechea Leonie Kung/Clara Tauson (Elveția/Danemarca), scor 6-4, 3-6, 10-7. Partida a durat o oră și 22 minute. Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Sankt Petersburg: Sorana Cirstea a parasit competitia in primul tur – Victorie in doua seturi pentru Dominika Cibulkova (scor 7-5, 6-2)

Publicat de in data de 31 Jan 2018 | Scrie un Comentariu

Sorana Cirstea (36 WTA) a parasit inca din prima runda turneul WTA de la Sankt Petersburg, fiind invinsa in doua seturi de Dominika Cibulkova (Slovacia, 26 WTA), scor 7-5, 6-2. Hotnews.ro Sport  Read More →

Sorana Cîrstea, a doua jucătoare română calificată în manşa secundă a Australian Open. Urmează meciul Simonei Halep

Publicat de in data de 16 Jan 2018 | Scrie un Comentariu

Sorana Cîrstea, locul 37 WTA, a învins-o, marţi, cu scorul de 5-7, 6-4, 6-3, pe Zarina Dias (Kazahstan), locul 60 WTA, calificându-se în manşa a doua a Australian Open. Adevarul.ro  Read More →

WTA Brisbane: Sorana Cirstea si Anastasija Sevastova, eliminate in primul tur la dublu

Publicat de in data de 02 Jan 2018 | Scrie un Comentariu

Perechea Sorana Cirstea/Anastasija Sevastova (Romania/Letonia) a parasit turneul WTA de la Brisbane in primul tur, cele doua fiind invinse de dublul Ludmila Kichenok/Makoto Ninomia (Ucraina/Japonia), scor 6-1, 6-2. Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Beijing: Sorana Cirstea vs Karolina Pliskova se va disputa joi, de la ora 07:30

Publicat de in data de 04 Oct 2017 | Scrie un Comentariu

Sorana Cirstea (44 WTA) va evolua, joi, la ora 07.30 (ora Romaniei) impotriva Karolinei Pliskova (4 WTA), in optimile turneului "Premier Mandatory" de la Beijing ("China Open"). Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Beijing: Monica Niculescu a invins-o pe Sorana Cirstea, in primul tur la dublu

Publicat de in data de 03 Oct 2017 | Scrie un Comentariu

Perechea Monica Niculescu/Su-Wei Hsieh (Romania/Taiwan) a invins echipa Sorana Cirstea/Jelena Ostapenko (Romania/Letonia), in primul tur al turneului de categorie Premier Mandatory de la Beijing, cu premii totale de 6.381.679 dolari. Hotnews.ro Sport  Read More →

​WTA Beijing: Simona Halep si Sorana Cirstea vor evolua sambata

Publicat de in data de 30 Sep 2017 | Scrie un Comentariu

Simona Halep si Sorana Cirstea vor debuta sambata la turneul de categorie Premier Mandatory de la Beijing (30 septembrie – 8 octombrie), dotat cu premii totale de 6.381.679 dolari. Halep o va infrunta pe americanca Alison Riske, in timp ce Cirstea o va avea adversara pe germana Mona Barthel. Hotnews.ro Sport  Read More →