​VIDEO MLS: Alexandru Mitriță a înscris al patrulea său gol pentru New York City FC

Publicat de in data de 07 Jun 2019 | Scrie un Comentariu

Fotbalistul echipei New York City FC, Alexandru Mitriţă, a înscris un gol în meciul câştigat, noaptea trecută, pe teren propriu, cu scorul de 5-2, în faţa formaţiei Cincinnati, în MLS. Hotnews.ro Sport  Read More →

12 people died when a disgruntled employee went on a shooting rampage in a city building

Publicat de in data de 01 Jun 2019 | Scrie un Comentariu

A disgruntled employee went on a shooting rampage in a city building in Virginia Beach, killing 12 people before he died after a fierce gunbattle with officers. CNN.com – RSS Channel – HP Hero  Read More →

Champions League, sferturi: Son, decisiv pentru Tottenham (1-0 vs Manchester City); Liverpool, aproape de semifinale (2-0 vs Porto)

Publicat de in data de 10 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Chiar dacă a început mai greu (Lloris a apărat un penalti executat de Aguero), a rămas fără Harry Kane încă din minutul 58 (s-a accidentat la gleznă după un duel cu Delph) și se află la 16 puncte în urma cetățenilor în campionat, Tottenham s-a impus în fața echipei lui Pep Guardiola, grație reușitei lui Heung-min Son din minutul 78, și va porni cu șanse bune la calificare în returul de pe Etihad...

Champions League: Juventus vs Atletico 3-0: Ronaldo întoarce scorul din tur cu un hat-trick / Manchester City vs Schalke 7-0: Cetățenii s-au calificat în sferturi

Publicat de in data de 13 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Cristiano Ronaldo a strălucit în meciul serii din Champions League. Lusitanul a reușit un hat-trick, iar echipa sa a întors scorul din tur, calificându-se în sferturile competiției. A fost 3-0 pentru Juventus în fața celor de la Atletico (care au câștigat cu 2-0 în tur), echipa spaniolă dând dovadă de o lipsă de ambiție de neînțeles. În cealaltă partidă a serii, Manchester City a zdrobit-o pe Schalke,...

Electric City: cum devin 30 de hectare un oraș care trăiește doar cinci zile și cine sunt locuitorii lui

Publicat de in data de 07 Feb 2019 | Scrie un Comentariu

Ediția din 2018 a festivalului a adus la Bonțida nu mai puțin de 212.000 de oameni, un număr foarte apropiat de locuitorii orașului Ploiești, de exemplu. Electric City, orașul din Bonțida care apare pe hartă ĂŽn perioada Electric Castle, are dimensiunile Sighișoarei, se ĂŽntinde pe o suprafață de 30 de hectare și trăiește doar cinci zile. ...

Antrenorul lui Cardiff City anunță că gruparea din Premier League a fost refuzată de atacanţi, după dispariţia lui Emiliano Sala

Publicat de in data de 01 Feb 2019 | Scrie un Comentariu

Tehnicianul echipei Cardiff City, Neil Warnock, a declarat, vineri, că gruarea sa nu a putut să achiziţioneze un atacant în această iarnă, deoarece după dispariţia lui Emiliano Sala nu şi-a mai dorit niciunul să vină. Hotnews.ro Sport  Read More →

Sport Report – Update la știri de ieri: Manchester City refuză să comenteze pentru UEFA acuzațiile că ar fi ncălcat regula de fair-play financiar; Tennis Australia vrea o ntlnire de mpăcare ntre Tomic și Hewitt

Publicat de in data de 17 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Manchester City are visteria plină de petrodolari, dar este zgârcită în a da informații privind (in)corectitudinea financiară / Lleyton Hewitt, atacat de starurile din echipa de Cupa Davis, este susținut cu tărie de marele John Newcombe. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Gură de oxigen pentru Manchester City (3-1 pe terenul lui Southampton)

Publicat de in data de 31 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Cu trei înfrângeri în ultimele patru etape, Manchester City era obligată să câștige pe terenul lui Southampton pentru a nu pierde urma liderului Liverpool. A fost un succes cu 3-1 pentru trupa lui Pep Guardiola, victorie în urma căreia “cetățenii” au revenit pe locul doi în Premier League, după 20 de etape disputate (la 7 puncte în urma cormoranilor). Hotnews.ro Sport  Read More →

​Premier League: Chelsea i aduce prima nfrngere lui Manchester City, scor 2-0/ Liverpool rămne pe primul loc

Publicat de in data de 08 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Chelsea a câștigat partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, împotriva celor de la Manchester City, scor 2-0, și a revenit pe locul al treilea în clasament. Pentru cetățeni, aceasta este prima înfrângere din campionat și doar a doua din întreg sezonul, după cea suferită în Champions League împotriva lui Lyon. Liverpool rămâne în fruntea clasamentului, cu un punct deasupra echipei antrenate de...

Telekom Romania a implementat o solutie de Smart City in Alba-Iulia

Publicat de in data de 06 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Telekom Romania anunta implementarea unei noi solutii de tip Smart City in Alba-Iulia: un sistem de iluminat inteligent instalat in scoala gimnaziala Nr. 7 Mihai Eminescu. Astfel, vechiul sistem de iluminat al scolii pe baza de neon a fost inlocuit cu un sistem de iluminat inteligent implementat in toate cele 28 de sali de clasa, pe coridoare, bai si in cancelarie, in cadrul unui plan de modernizare si reabilitatea a...