Subiectele zilei: Noua revoluţie a romnilor: emigrarea; Ce se ntmplă cnd guvernul nu vrea să atragă fonduri UE; Cum arată criza de pe piaţa muncii la o fabrică din Cluj

​Promisiunile pentru profesori din Ordonanța de Urgență cu modificări fiscale. Modificarea va viza personalul didactic auxiliar, personalul didactic de conducere, de întrumare și control din învățământ… Colindul “Stille Nacht” a împlinit 200 de ani. Versurile colindului “Stille Nacht”, cunoscut în spaţiul de limbă engleză drept “Silent Night”, au fost scrise...

Baschetbalistul Vlad Moldoveanu, diagnosticat cu hepatită de tip A, indisponibil timp de 3 luni pentru U BT Cluj

Publicat de in data de 21 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Internaţionalul Vlad Moldoveanu, component al echipei de baschet U Banca Transilvania Cluj, va fi indisponibil în următoarele trei luni după ce a fost diagnosticat cu hepatită virală de tip A. Hotnews.ro Sport  Read More →

​Liga 1: Viitorul vs CFR Cluj 0-1/ Țucudean și Arlauskis, eroii clujenilor

Publicat de in data de 17 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Într-o partidă în care Viitorul a avut mai multe ocazii, CFR-ul a dat dovadă de eficacitate maximă, a înscris prin Țucudean și a învins cu 1-0 în deplasare, fiind ajutată și de paradele lui Arlauskis. Clujenii rămân pe prima poziție a clasamentului, în timp ce Viitorul staționează pe poziția a patra, la zece puncte în spatele CFR-ului. Hotnews.ro Sport  Read More →

​Liga 1: CFR Cluj vs Gaz Metan Mediaș 2-2/ Culio a ratat un penalti n ultimul minut

Publicat de in data de 08 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

CFR Cluj a remizat, pe teren propriu, scor 2-2, cu Gaz Metan Mediaș într-un meci din etapa a 19-a a Ligii 1. Clujenii au fost conduși cu 0-2, au egalat în minutul 87, dar nu au reușit să câștige meciul după ce Culio a trimis în bară din penalti, în ultimul minut din prelungiri. CFR rămâne lider, cu șase puncte deasupra celor de la FCSB, care încă nu au evoluat în această etapă. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

​Liga 2: Universitatea Cluj vs Chindia Trgoviște 3-1/ Clujenii trec pe primul loc, la debutul lui Bogdan Lobonț pe banca tehnică

Formaţia Universitatea Cluj a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a 21-a a Ligii a 2-a, în care Bogdan Lobonţ a debutat ca antrenor, pe banca gazdelor. În urma acestei victorii, Universitatea trece, pentru moment, pe primul loc al clasamentului, iar Chindia cade pe locul secund. Hotnews.ro Sport  Read More →

webPR Programul Festivalului SoNoRo n Cluj, Brașov și Sibiu

Publicat de in data de 16 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Cea de-a XIII-a ediție a Festivalului SoNoRo ajunge la final și își încheie incursiunea concertistică de anul acesta cu trei concerte în Cluj-Napoca, la acest sfârșit de săptămână, un concert în Brașov, luni, 19 noiembrie, și unul la Sibiu, marți, 20 noiembrie. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

Liga 1: CFR Cluj – Dunărea Călărași 0-0

Publicat de in data de 11 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

CFR Cluj a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Dunărea Călăraşi, într-un meci din etapa a XV-a a Ligii I la fotbal. Hotnews.ro Sport  Read More →

Liga I: CFR Cluj şi FCSB au remizat, scor 1-1

Publicat de in data de 17 Sep 2018 | Scrie un Comentariu

Formaţia CFR Cluj a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), cu echipa FCSB, într-un meci din etapa a opta a Ligii I, potrivit News.ro. Golurile au fost marcate de George Ţucudean ’48 pentru gazde şi Florinel Coman ’23 pentru oaspeţi. Coman a înscris din nouă metri, după o gafă a lui Adam Lang, care a respins mingea cu pieptul în direcţia sa. Hotnews.ro Sport  Read More →

Champions League, preliminarii: CFR Cluj – Malmo 0-1 / Gafa lui Arlauskis a decis nvingătoarea

Publicat de in data de 24 Jul 2018 | Scrie un Comentariu

​CFR Cluj a fost învinsă de echipa suedeză Malmo, scor 0-1, în prima manșă a turului doi preliminar din Champions League. Campioana României a avut o evoluție dezamăgitoare, nereușind să trimită niciun șut pe spațiul porții adverse. Golul suedezilor a venit în minutul 45, după o gafă comisă de portarul Arlauskis. Hotnews.ro Sport  Read More →

Liga 1, play-off: CFR Cluj – CS U Craiova 1-0/ Echipa lui Dan Petrescu, provizoriu pe primul loc – Oltenii au ratat un penalty n minutul 90+3

Publicat de in data de 06 May 2018 | Scrie un Comentariu

CFR Cluj a învins-o dramatic pe CS Universitatea Craiova, cu scorul de 1-0 (0-0), sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a opta a fazei play-off a Ligii I de fotbal. Hotnews.ro Actualitate  Read More →