​Liga 1: CFR Cluj, debut cu dreptul în play-off (3-1 vs Sepsi Sfântu Gheorghe) / George Țucudean, gol în secunda 20; Culio și Mensah au fost eliminați

Publicat de in data de 10 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

CFR Cluj, campioana en-titre a Ligii I, a debutat cu o victorie în play-off, 3-1 în fața celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe. Clujenii au adunat 30 de puncte, cu cinci mai multe decât FCSB, care va primi vizita Viitorului. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

Liga 1: Poli Iași vs CFR Cluj 0-1 / Țucudean a nscris golul victoriei la ultima fază; Culio, eliminat n minutul 17

Publicat de in data de 24 Feb 2019 | Scrie un Comentariu

CFR Cluj a dat lovitura în prelungirile meciului jucat în deplasare cu Poli Iași, scor 1-0. Liderii ierarhiei Ligii 1 au înscris prin George Țucudean la ultima fază a partidei, când atacantul a scăpat pe contraatac și l-a învins pe Peralta cu un șut fin, cu exteriorul. Clujenii s-au distanțat la șase puncte față de urmăritoarele CSU Craiova și FCSB, care au meci direct. Hotnews.ro Sport  Read More →

Unicornul UiPath caută IT-iști la Cluj: E o piaţă dură, cei din domeniul ăsta primesc zeci de oferte

Publicat de in data de 19 Feb 2019 | Scrie un Comentariu

Și pentru UiPath, o firmă evaluată la 3 miliarde de dolari, fondată de antreprenori români, este greu să angajeze IT-iști pentru biroul său de la Cluj-Napoca, după cum a povestit un manager al companiei, într-un interviu acordat publicației Actual de Cluj. Hotnews.ro Economie  Read More →

Subiectele zilei: Noua revoluţie a romnilor: emigrarea; Ce se ntmplă cnd guvernul nu vrea să atragă fonduri UE; Cum arată criza de pe piaţa muncii la o fabrică din Cluj

Publicat de in data de 25 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

​Promisiunile pentru profesori din Ordonanța de Urgență cu modificări fiscale. Modificarea va viza personalul didactic auxiliar, personalul didactic de conducere, de întrumare și control din învățământ… Colindul “Stille Nacht” a împlinit 200 de ani. Versurile colindului “Stille Nacht”, cunoscut în spaţiul de limbă engleză drept “Silent Night”, au fost scrise...

Baschetbalistul Vlad Moldoveanu, diagnosticat cu hepatită de tip A, indisponibil timp de 3 luni pentru U BT Cluj

Publicat de in data de 21 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Internaţionalul Vlad Moldoveanu, component al echipei de baschet U Banca Transilvania Cluj, va fi indisponibil în următoarele trei luni după ce a fost diagnosticat cu hepatită virală de tip A. Hotnews.ro Sport  Read More →

​Liga 1: Viitorul vs CFR Cluj 0-1/ Țucudean și Arlauskis, eroii clujenilor

Publicat de in data de 17 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Într-o partidă în care Viitorul a avut mai multe ocazii, CFR-ul a dat dovadă de eficacitate maximă, a înscris prin Țucudean și a învins cu 1-0 în deplasare, fiind ajutată și de paradele lui Arlauskis. Clujenii rămân pe prima poziție a clasamentului, în timp ce Viitorul staționează pe poziția a patra, la zece puncte în spatele CFR-ului. Hotnews.ro Sport  Read More →

​Liga 1: CFR Cluj vs Gaz Metan Mediaș 2-2/ Culio a ratat un penalti n ultimul minut

Publicat de in data de 08 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

CFR Cluj a remizat, pe teren propriu, scor 2-2, cu Gaz Metan Mediaș într-un meci din etapa a 19-a a Ligii 1. Clujenii au fost conduși cu 0-2, au egalat în minutul 87, dar nu au reușit să câștige meciul după ce Culio a trimis în bară din penalti, în ultimul minut din prelungiri. CFR rămâne lider, cu șase puncte deasupra celor de la FCSB, care încă nu au evoluat în această etapă. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

​Liga 2: Universitatea Cluj vs Chindia Trgoviște 3-1/ Clujenii trec pe primul loc, la debutul lui Bogdan Lobonț pe banca tehnică

Formaţia Universitatea Cluj a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a 21-a a Ligii a 2-a, în care Bogdan Lobonţ a debutat ca antrenor, pe banca gazdelor. În urma acestei victorii, Universitatea trece, pentru moment, pe primul loc al clasamentului, iar Chindia cade pe locul secund. Hotnews.ro Sport  Read More →

webPR Programul Festivalului SoNoRo n Cluj, Brașov și Sibiu

Publicat de in data de 16 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Cea de-a XIII-a ediție a Festivalului SoNoRo ajunge la final și își încheie incursiunea concertistică de anul acesta cu trei concerte în Cluj-Napoca, la acest sfârșit de săptămână, un concert în Brașov, luni, 19 noiembrie, și unul la Sibiu, marți, 20 noiembrie. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

Liga 1: CFR Cluj – Dunărea Călărași 0-0

Publicat de in data de 11 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

CFR Cluj a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Dunărea Călăraşi, într-un meci din etapa a XV-a a Ligii I la fotbal. Hotnews.ro Sport  Read More →