VIDEO Tennys adevărat! Sandgren a cștigat turneul de la Auckland, primul din carieră

Publicat de in data de 12 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Tennys Sandgren (63 ATP) a câștigat turneul de la Auckland, după ce l-a învins în finală pe britanicul Cameron Norrie (93 ATP), scor 6-4, 6-2. Americanul a avut nevoie de o oră și 19 minute pentru a obține primul titlu ATP din carieră. Hotnews.ro Sport  Read More →

Kevin Anderson a cștigat turneul de la Pune (trei seturi la tiebreak cu uriașul Ivo Karlovic)

Publicat de in data de 05 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Tenismanul sud-african Kevin Anderson, numărul 6 mondial, a câştigat sâmbătă turneul ATP de la Pune (India), dotat cu premii totale în valoare de 527.880 dolari, în finala căruia l-a învins greu în trei seturi, 7-6 (4), 6-7 (2), 7-6 (5), pe croatul Ivo Karlovic, după 2 ore şi 45 minute de joc. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO ​Turneul celor patru trambuline: De neoprit! Ryoyu Kobayashi a cștigat și a treia etapă, la Innsbruck

Publicat de in data de 04 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Sportivul japonez Ryoyu Kobayashi a câştigat vineri etapa a treia a Turneului celor Patru Trambuline la sărituri cu schiurile, la Innsbruck, după ce câștigase și în primele două etape, la Garmisch-Partenkirchen și la Obertsdorf (Germania). Hotnews.ro Sport  Read More →

​Retrospectivă 2018 – Răzvan Burleanu: Dacă am fi cştigat grupa de Liga Naţiunilor am fi putut vorbi de un an excelent

Publicat de in data de 24 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

​Preşedintele Federaţiei Române de Fotbal (FRF), Răzvan Burleanu, a declarat că în cazul în care echipa naţională ar fi câştigat grupa în Liga Naţiunilor 2018 ar fi fost un an excelent, în condiţiile în care selecţionata de tineret s-a calificat după două decenii la Campionatul European Under-21. Hotnews.ro Sport  Read More →

FC Barcelona: Lionel Messi a cștigat pentru a cincea oară Gheata de Aur

Publicat de in data de 18 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Argentinianul Lionel Messi, atacantul echipei FC Barcelona, a câştigat pentru a cincea oară trofeul Gheata de Aur, informează un comunicat al clubului. Hotnews.ro Sport  Read More →

Talpan l contrazice pe Gigi Becali după verdictul de azi al Curții de Apel: Eu cred că noi am cștigat

Publicat de in data de 28 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Printr-un comunicat remis după verdictul Curții, Florin Talpan a ținut să-i asigure pe fanii Stelei că bucuria lui Gigi Becali este inutilă, anunțând că decizia de azi a magistraților statuează că marca Steaua București rămâne în Ghencea. Recunoaște însă că apelul FCSB a fost admis în parte și că procesul dintre cele două entități va continua, potrivit GSP.ro. Hotnews.ro Sport  Read More →

​MotoGP: Marc Marquez a cștigat Marele Premiu al Malaeziei

Publicat de in data de 04 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Deja campion mondial, spaniolul Marc Marquez (Honda) a câștigat, duminică, pe circuitul Sepang International, Marele Premiu al Malaeziei la MotoGP, a 18-a etapă a Campionatului Mondial de motociclism viteză, acesta fiind al nouălea său succes din acest sezon. Podiumul a fost completat de spaniolul Alex Rins (Suzuki) şi francezul Johann Zarco (Yamaha). Aceasta a fost a 70-a victorie (la toate clasele) din...

​Auto: Dan Grtofan a cştigat Raliul Serbiei

Publicat de in data de 24 Sep 2018 | Scrie un Comentariu

Echipajul românesc format din Dan Gîrtofan şi Tudor Mârza, pe Skoda Fabia R5, a câştigat Raliul automobilistic al Serbiei, desfăşurat în weekend. La ediţia a 51-a a cursei, brașovenii au fost cronometraţi cu timpul de 1 h 31 min 32 sec 9/10, pe 12 probe speciale. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

​VIDEO Turul Spaniei: Michael Wood (EFD) a cștigat etapa a 17-a – Simon Yates (Mitchelton – Scott) rămne lider al clasamentului general

Publicat de in data de 12 Sep 2018 | Scrie un Comentariu

Canadianul Michael Woods (EF Education First – Drapac P/B Cannondale) s-a impus în etapa a 17-a din Turul Spaniei la ciclism, desfășurată între Getxo și Balcón de Bizkaia, pe o distanță de 157 km. Podiumul a fost completat de belgianul Dylan Teuns (BMC Racing Team) și spaniolul David De La Cruz Melgarejo (Team Sky). Hotnews.ro Sport  Read More →

​VIDEO Turul Spaniei: Nacer Bouhanni (Cofidis, Solutions Credits) a cștigat etapa a șasea – Rudy Molard (Groupama FDJ) se menține pe poziția de lider al clasamentului general

Publicat de in data de 30 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Francezul Nacer Bouhanni (Cofidis, Solutions Credits) a câștigat etapa a șasea din Turul Spaniei la ciclism, desfășurată între Huércal-Overa și San Javier – Mar Menor, pe o distanță de 155,7 km. Olandezul Danny Van Poppel (Team LottoNL – Jumbo) a terminat etapa pe poziția secundă, în timp ce italianul Elia Viviani s-a clasat pe locul al treilea. Francezul Rudy Molard (Groupama – FDJ)...