​Cupa Romniei: FC Viitorul, calificată n sferturi după un meci decis la lovituri de departajare

Publicat de in data de 31 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

FC Viitorul s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale Cupei României, învingând în deplasare Poli Iaşi după executarea loviturilor de departajare. La finalul celor 90 de minute de joc scorul a fost 2-2 (2-0), care s-a păstrat şi după prelungiri. FC Viitorul a condus cu 2-0, dar golul de 2-2 l-a primit când avea un jucător în plus pe teren, Andrei Cristea fiind eliminat. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

Cupa Romaniei: Surpriza mare… si nu prea! Steaua este eliminata in optimi de Dacia Mioveni dupa lovituri de departajare

Publicat de in data de 15 Dec 2016 | Scrie un Comentariu

Parcursul slab al Stelei a continuat si in aceasta seara, elevii lui Reghecampf pierzand partida din optimile de finala ale Cupei Romaniei in fata echipei de divizia B, Dacia Mioveni. Meciul s-a decis in urma loviturilor de departajare, acolo unde Mioveniul s-a impus cu 5-4, dupa ce Boldrin si De Amorim au ratat pentru Steaua. Intrebarea care pluteste in aer este cat va mai rezista Laurentiu Reghecampf in aceste conditii...