Wimbledon: Andy Murray și Serena Williams, debut cu dreptul la dublu mixt

Publicat de in data de 07 Jul 2019 | Scrie un Comentariu

Andy Murray și Serena Williams au câștigat primul meci jucat împreună la dublu mixt, în primul tur la Wimbledon. Cei doi au trecut în două seturi de cuplul Andreas Mies (Germania) / Alexa Guarachi (Chile), scor 6-4, 6-1. Hotnews.ro Sport  Read More →

​ITF Madrid: Iulia Loredana Roşca, în finală atât la simplu, cât şi la dublu

Publicat de in data de 29 Jun 2019 | Scrie un Comentariu

​Jucătoarea de tenis Iulia Loredana Roşca, favorită numărul 2, s-a calificat, sâmbătă, în finala turneului ITF de la Madrid, cu premii de 15.000 de dolari. Hotnews.ro Sport  Read More →

​WTA Eastbourne: Mihaela Buzărnescu, eliminată în semifinalele probei de dublu

Publicat de in data de 28 Jun 2019 | Scrie un Comentariu

Perechea Mihaela Buzărnescu/Anna-Lena Friedsam a fost eliminată, vineri, în semifinalele probei de dublu de la Eastbourne. Cele două au fost învinse de dublul Hao-Ching Chan și Latisha Chan (Taiwan), scor 0-6, 4-6. Hotnews.ro Sport  Read More →

Corporate Report: Tesla, sub un atac dublu; Turismul spațial intră în linie dreaptă spre zborurile comerciale; Elon Musk prezintă primii 60 de sateliți Starlink îmbarcați pentru lansare

Publicat de in data de 23 May 2019 | Scrie un Comentariu

Mercedes și Volkswagen deschid liniile de precomenzi pentru automobile electrice ● Virgin Galactic nu știe încă data primului zbor, dar zeci de doritori au și plătit câte un sfert de milion de dolari ● Primii 60 din cei 11.943 de sateliți sunt înghesuiți la bordul rachetei Falcon. Hotnews.ro Economie  Read More →

WTA Lugano: Sorana Cîrstea și Andreea Mitu s-au calificat în sferturile probei de dublu / Victorie în fața unor junioare de top

Publicat de in data de 11 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Echipa formată din româncele Sorana Cîrstea și Andreea Mitu s-a calificat în sferturile probei de dublu din cadrul turneului de la Lugano, după ce a învins perechea Leonie Kung/Clara Tauson (Elveția/Danemarca), scor 6-4, 3-6, 10-7. Partida a durat o oră și 22 minute. Hotnews.ro Sport  Read More →

​WTA Miami: Raluca Olaru și Darija Jurak s-au calificat în sferturile probei de dublu

Publicat de in data de 24 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Echipa formată din Raluca Olaru și Darija Jurak (România/Croația) s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Miami, după ce au învins cuplul Lara Arruabarrena/Heather Watson (Spania/Marea Britanie), scor 7-5, 6-3. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

​Indian Wells: Irina Begu şi Mihaela Buzărnescu, eliminate în primul tur al probei de dublu

Publicat de in data de 08 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Perechea Irina Begu/Mihaela Buzărnescu a fost eliminată, noaptea trecută, în primul tur al probei de dublu din cadrul turneului de categorie Premier Mandatory de la Indian Wells.​ Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Budapesta: Irina Begu şi Galina Voskoboeva au ratat calificarea n finala probei de dublu

Publicat de in data de 23 Feb 2019 | Scrie un Comentariu

Perechea alcătuită din românca Irina Begu şi kazaha Galina Voskoboeva a fost învinsă de cuplul Fanny Sollar (Ungaria)/Heather Watson (Marea Britanie), cap de serie numărul trei, cu 6-2, 6-3, vineri, în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de tenis de la Budapesta (WTA), dotat cu premii totale de 250.000 de dolari. Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Hua Hin: Irina Begu și Monica Niculescu au cștigat proba de dublu – Al doilea titlu cucerit mpreună, după şapte ani de aşteptare

Publicat de in data de 03 Feb 2019 | Scrie un Comentariu

Cap de serie numărul 2, perechea Irina Camelia Begu/Monica Niculescu a câştigat, duminică, proba de dublu din cadrul turneului International de la Hua Hin (Thailanda). Româncele au învins în finală echipa Anna Blinkova (Rusia)/Yafan Wang (China), scor 2-6, 6-1, 12-10, după o oră şi 27 de minute. Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Shenzhen: Irina Bara, eliminată n sferturile probei de dublu

Publicat de in data de 02 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Perechea Irina Bara/Oksana Kalashnikova (România/Georgia) a fost eliminată, miercuri, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Shenzhen (China). Hotnews.ro Sport  Read More →