​VIDEO Karim Benzema, 201 goluri n tricoul Realului, după ce madrilenii au trecut cu 5-0 de Viktoria Plzen

Publicat de in data de 08 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Real Madrid a trecut fără probleme de Viktoria Plzen, scor 5-0, după ce a dominat clar întreaga partidă disputată în Cehia. Santiago Solari ajunge la trei victorii în tot atâtea partide pe banca tehnică a madrilenilor. Karim Benzema a deschis scorul, ajungând astfel la 200 de goluri (a avut nevoie de 429 de meciuri) pentru Los Blancos. Hotnews.ro Sport  Read More →

Cupa Romniei: Dinamo, n degringoladă! FK Csikszereda se califică n sferturi, după ce arbitrul a dictat repetarea ultimului penalti

Publicat de in data de 01 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

FK Csikszereda s-a calificat în sferturile Cupei României, după ce a învins-o pe Dinamo, scor 6-5 la loviturile de la 11 metri. Chiar dacă cele două echipe au înscris câte trei goluri în 120 de minute de joc, spectacolul a avut loc la loviturile de departajare, unde dinamoviștii au ratat cinci penaltiuri, cu unul mai mult decât adversarii. Kino Delorge, ultimul executant al “câinilor”, a trimis...

​Cupa Romniei: FC Viitorul, calificată n sferturi după un meci decis la lovituri de departajare

Publicat de in data de 31 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

FC Viitorul s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale Cupei României, învingând în deplasare Poli Iaşi după executarea loviturilor de departajare. La finalul celor 90 de minute de joc scorul a fost 2-2 (2-0), care s-a păstrat şi după prelungiri. FC Viitorul a condus cu 2-0, dar golul de 2-2 l-a primit când avea un jucător în plus pe teren, Andrei Cristea fiind eliminat. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

FOTO Amenințare n stil rusesc: Nouă oi cu veste de presă, trimise n cuști la Novaya Gazeta după o investigație despre crimele la comandă

Publicat de in data de 29 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Nouă oi îmbrăcate cu veste de presă au fost trimise luni la sediul Novaya Gazeta, la câteva zile după ce cunoscutul ziar de investigații a publicat un articol despre crimele la comandă din Rusia, scrie Moscow Times. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

Ricciardo, pole position în Mexic după ce l-a învins pe Verstappen cu 0. …

Publicat de in data de 28 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Red Bull Racing a dominat toate cele trei sesiuni de antrenamente libere din Mexic și toate indiciile arătau că Max Verstappen va obține primul pole position din carieră. Olandezul a confirmat prin cei mai buni timp în primele două părți ale calificărilor, dar și la prima ieșire pe circuit în ultima parte. Totuși, în momentul decisiv, coechipierul său Daniel Ricciardo a reușit să obțină...

Canada legalizează marijuana după un secol de prohibiţie

Publicat de in data de 17 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Canada a devenit miercuri prima ţară din cadrul Grupului Celor 20 (G20) care legalizează consumul de canabis în scopuri recreative – după aproape un secol de prohibiţie -, o reformă istorică aşteptată în ţară atât de consumatorii acestui drog uşor, cât şi de pieţele bursiere – euforize, relatează AFP. Adevarul.ro  Read More →

WTA Luxemburg: Monica Niculescu a fost eliminată n primul tur, după o partidă cu 16 break-uri şi o minge de meci ratată

Publicat de in data de 16 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Monica Niculescu a ratat calificarea în optimile turneului din Luxemburg, după ce a pierdut în trei seturi, scor 4-6, 7-6(6), 6-0, partida disputată împotriva Fionei Ferro (locul 103 WTA). Partida a durat două ore și 57 minute. Niculescu a avut 22 de oportunități de a face break (din care a fructificat șapte), în timp ce Ferro a făcut nouă break-uri (din 17 ocazii). Hotnews.ro Sport  Read More →

Știrea care CUTREMURĂ ROMÂNIA. Va fi OUG pe LEGILE JUSTIȚIEI! Când va fi APROBATĂ de Guvern și CE SE VA ÎNTÂMPLA DUPĂ ACEEA

Publicat de in data de 12 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Teodor Meleșcanu, ministrul de Externe, a făcut anunțul pe care îl aștepta toată lumea. Acesta a declara că luni dimineață se va organiza o ședință pentru adoptarea OUG privind Legile Justiției. EVZ Online  Read More →

Ce urmeaza dupa noile reduceri de TVA aplicabile din 1 noiembrie 2018?

De la 1 noiembrie mai multe tipuri de afaceri vor putea aplica cota redusă de TVA de 5%. Printre acestea menționăm: activitatea de restaurant și catering, cazarea ĂŽn hoteluri și facilități similare, săli de fitness, accesul ĂŽn parcuri de distracții și parcuri recreative. Ordonanța de urgență care cuprinde și aceste noutăți a fost adoptată...

​VIDEO Ligue 1: PSG, nouă victorii din nouă, după 5-0 cu Lyon / Mbappe a marcat de patru ori

Publicat de in data de 08 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Paris Saint-Germain a obținut a noua victorie în acest debut de campionat din tot atâtea partide disputate, după ce a trecut “en fanfare” de una dintre principalele adversare din Franța, Olympique Lyon, scor 5-0. PSG s-a distanțat la opt puncte față de următoarea clasată (Lille) și pare să fi “ucis” deja campionatul francez. Hotnews.ro Sport  Read More →