Laver Cup 2019: Rafael Nadal și Roger Federer vor face echipă la ediția a treia a competiției

Publicat de in data de 13 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Spaniolul Rafael Nadal şi elveţianul Roger Federer vor face parte din echipa Europei la cea de-a treia ediţie a Laver Cup, competiţie care va avea loc în perioada 20-22 septembrie 2019, la Geneva. Hotnews.ro Sport  Read More →

Antwerp, echipa antrenată de Ladislau Boloni, asigură că nu este amestecată n scandalul care zguduie fotbalul belgian

Publicat de in data de 11 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Antwerp, echipa al cărei antrenor este românul Ladislau Boloni, a asigurat joi că nu este amestecată în afacerea meciurilor aranjate şi a transferurilor suspecte care zguduie fotbalul belgian. Hotnews.ro Sport  Read More →

Hamilton, victorie în Rusia după dueluri cu Vettel și ordine de echipă de la Mercedes!

Publicat de in data de 01 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Lewis Hamilton a mai făcut un pas important spre titlul mondial după ce a reușit să-și adjudece victoria în Marele Premiu al Rusiei la capătul unei curse cu numai câteva dueluri spectaculoase în plutonul fruntaș care a fost umbrită de ordinele de echipă de la Mercedes.  Valtteri Bottas a plecat foarte bine de pe prima poziție a grilei de start, în timp ce Sebastian Vettel a rulat...

Dică: Avem zece goluri primite n acest campionat, şase din faze fixe. Este mult pentru o echipă care vrea titlul

Tehnicianul Nicolae Dică a declarat, duminică seară, după victoria din meciul cu Hermannstadt, scor 3-1, că FCSB trebuie să mai lucreze la defensivă la fazele fixe, el subliniind că echipa a primit în acest sezon şase goluri din astfel de faze. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

Coreea de Nord şi Coreea de Sud vor participa, n premieră, cu o echipă comună la Jocurile paralimpice ale Asiei

Publicat de in data de 23 Sep 2018 | Scrie un Comentariu

Coreea de Nord şi Coreea de Sud vor defila împreună şi vor alinia, pentru prima oară, o echipă unificată la anumite discipline cu ocazia Jocurilor paralimpice ale Asiei, programate între 6 şi 13 octombrie la Jakarta. Hotnews.ro Sport  Read More →

Europa League: Rapid Viena – FCSB 3-1 / Seară neagră pentru echipa lui Nicolae Dică

Publicat de in data de 24 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Erorile imense din defensivă au costat-o scump pe FCSB, care a plecat învinsă de pe terenul celor de la Rapid Viena, în prima manșă a play-off-ului Europa League. S-a terminat 3-1 pentru austrieci, iar echipa lui Nicolae Dică rămâne în cărți pentru calificarea în grupele competiției grație unui gol înscris de Harlem Gnohere. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Real Madrid vs Atletico Madrid 2-4 (după prelungiri) / Echipa lui Diego Simeone a cștigat Supercupa Europei pentru a treia oară n istorie

Publicat de in data de 16 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Atletico Madrid este noua deținătoare a Supercupei Europei, după ce a reușit o victorie superbă în fața marii rivale Real Madrid, scor 4-2. Trupa lui Diego Simeone a avut nevoie de prelungiri pentru a se impune în partida de pe Lillekula Arena din Tallinn (Estonia), după ce la finalul primelor 90 de minute scorul a fost 2-2. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Meci spectacol: Generația de Aur vs Bara Legends 0-2/ Hagi a nscris după ce a trecut n echipa catalanilor

Publicat de in data de 17 Jun 2018 | Scrie un Comentariu

Sports Festival, eveniment găzduit de Cluj-Napoca timp de patru zile, a reunit zeci de glorii din fotbal, tenis, baschet şi alte sporturi în meciuri demonstrative sau întâlniri cu fanii. Capul de afiş a fost meciul de fotbal, de sâmbătă, între legendele Barcelonei şi jucătorii generaţiei de aur a României. De la Hagi şi Chivu, şi până la Gabri sau Salinas, marile nume...

Mercedes insistă că Hamilton va rămâne la echipă și în 2019: "Nu vrea să plece …

Publicat de in data de 16 May 2018 | Scrie un Comentariu

Oficialii Mercedes afirmă că “aproape au rezolvat” negocierile cu Lewis Hamilton pentru un nou contract și exclud varianta ca pilotul britanic să-și dorească să concureze pentru o altă echipă. AutoMarket  Read More →

Liga 1, play-off: CFR Cluj – CS U Craiova 1-0/ Echipa lui Dan Petrescu, provizoriu pe primul loc – Oltenii au ratat un penalty n minutul 90+3

Publicat de in data de 06 May 2018 | Scrie un Comentariu

CFR Cluj a învins-o dramatic pe CS Universitatea Craiova, cu scorul de 1-0 (0-0), sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a opta a fazei play-off a Ligii I de fotbal. Hotnews.ro Actualitate  Read More →