WTA Limoges: Mihaela Buzărnescu, eliminată n turul nti de Mandy Minella

Publicat de in data de 07 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Cap de serie numărul unu, Mihaela Buzărnescu (beneficiară a unui wild-card) a părăsit turneul WTA de la Limoges în turul întâi, jucătoarea noastră cedând în trei seturi, scor 4-6, 7-5, 6-4, în fața sportivei Mandy Minella (111 WTA). Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Limoges: Monica Niculescu s-a calificat n optimile turneului/ Alexandra Dulgheru, eliminată n primul tur

Publicat de in data de 06 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Monica Niculescu, locul 78 WTA şi cap de serie numărul 5, a învins-o, marţi, cu scorul de 7-5, 6-3, pe Viktoria Tomova din Bulgaria, locul 156 WTA, califcându-se în optimile turneului de la Limoges, cu premii în valoare totală de 150.000 de dolari. În alt meci, Alexandra Dulgheru a fost eliminată de Renata Voracova, locul 693 WTA. Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Luxemburg: Monica Niculescu a fost eliminată n primul tur, după o partidă cu 16 break-uri şi o minge de meci ratată

Publicat de in data de 16 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Monica Niculescu a ratat calificarea în optimile turneului din Luxemburg, după ce a pierdut în trei seturi, scor 4-6, 7-6(6), 6-0, partida disputată împotriva Fionei Ferro (locul 103 WTA). Partida a durat două ore și 57 minute. Niculescu a avut 22 de oportunități de a face break (din care a fructificat șapte), în timp ce Ferro a făcut nouă break-uri (din 17 ocazii). Hotnews.ro Sport  Read More →

​WTA Wuhan: Monica Niculescu, eliminată n runda inaugurală de Dominika Cibulkova / Slice-ul nu a fost suficient – Lipsa unui plan B

Publicat de in data de 24 Sep 2018 | Scrie un Comentariu

Ajunsă pe tabloul principal de la Wuhan (Premier 5) din postura de lucky loser, Monica Niculescu a scăpat printre degete primul set al disputei cu Dominika Cibulkova, jucătoarea noastră pierzând prima manșă după ce a condus cu 4-1 (cu două break-uri). Apăsată mental de acest lucru, Niculescu nu a mai avut răspuns pentru jocul slovacei, iar victoria a venit după o oră și 30 de minute, scor 6-4, 6-3.  ...

​WTA Seul: Irina Begu, eliminată n sferturi de Maria Sakkari după un adevărat război al nervilor

Publicat de in data de 21 Sep 2018 | Scrie un Comentariu

Irina Begu s-a oprit în faza sferturilor la Seul (turneu de categorie International), jucătoarea noastră fiind învinsă greu, după un meci de două ore și 46 de minute, de Maria Sakkari (favorită numărul trei), scor 6-3, 4-6, 6-4. Partida a fost una cu multă risipă de energie, cu nervi de ambele părți în unele momente și cu un nivel bun de tenis. La final, grecoaica a câștigat cu doar trei puncte mai mult...

WTA New Haven: Petra Kvitova, calificată n sferturi; Daria Gavrilova, deținătoarea trofeului, eliminată

Publicat de in data de 23 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Daria Gavrilova, deţinătoarea titlului și favorita numărul 9, a fost eliminată de Aryna Sabalenka (Belarus, 25 WTA), scor  6-3, 6-7 (6), 7-5, în optimile turneului Premier de la New Haven. În altă partidă, Petra Kvitova, cap de serie numărul 3 şi triplă câştigătoare a trofeului la Connecticut Open (2012, 2014, 2015), a trecut de Zarina Diyas (Kazahstan, 62 WTA), scor 6-1, 5-7, 6-2, și ...

WTA Cincinnati: Ana Bogdan, eliminată n primul tur

Publicat de in data de 15 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Parcursul Anei Bogdan (78 WTA) la turneul Premier 5 de la Cincinnati s-a oprit în prima rundă. Venită din calificări, Ana a fost învinsă de rusoaica Ekaterina Makarova (49 WTA), scor 6-3, 6-2, după o oră de joc. Hotnews.ro Sport  Read More →

​​Wimbledon: Garbine Muguruza, campioana en titre, eliminată n turul doi

Publicat de in data de 06 Jul 2018 | Scrie un Comentariu

Garbine Muguruza, deţinătoarea trofeului de la Wimbledon, a fost învinsă, joi, cu scorul de 5-7, 6-2, 6-1, de belgianca Alison Van Uytvanck, locul 47 WTA, în turul al doilea al turneului de la Wimbledon, anunță News.ro. Hotnews.ro Sport  Read More →

​VIDEO CM 2018: Campioana en-titre, eliminată din faza grupelor – Germania pleacă acasă după ce a fost nvinsă de Coreea de Sud (2-0)

Publicat de in data de 27 Jun 2018 | Scrie un Comentariu

​Au obținut victoria în minutul 95 contra Suediei, dar de această dată ulciorul s-a spart pe drumul anevoios spre optimi. Germania a fost învinsă de Coreea de Sud (2-0), iar Mannschaft-ul pleacă acasă încă din faza grupelor. Suedia (victorie cu 3-0) și Mexicul au obținut calificarea printre cele mai bune 16 echipe de la Campionatul Mondial de fotbal găzduit de Rusia. Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Miami: Și-a găsit nașul – Naomi Osaka, eliminată n turul doi de Elina Svitolina

Publicat de in data de 23 Mar 2018 | Scrie un Comentariu

Aflată pe val după caștigarea Indian Wells-ului și după ce a trecut in runda inaugurală de la Miami de Serena Williams, Naomi Osaka (22 WTA) nu a avut răspunsul necesar pentru a-i sta în cale Elinei Svitolina. Cap de serie numărul patru, Svitolina a dominat tactic meciul cu mai tânăra adversară, iar deplasarea din defensivă a făcut diferența – nipona a fost obligată să trimită mereu o...