Australian Open: Roger Federer (campionul en-titre), eliminat n optimi – Stefanos Tsitsipas s-a impus n patru seturi după un meci de aproape patru ore

Publicat de in data de 20 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Se actualizează. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO WTA Brisbane: Elina Svitolina, campioana en-titre, eliminată n optimi de Aliaksandra Sasnovich

Publicat de in data de 03 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Jucătoarea ucraineană de tenis Elina Svitolina, numărul 4 mondial şi principala favorită, a părăsit miercuri chiar după primul meci turneul WTA de la Brisbane, dotat cu premii totale în valoare de un milion de dolari, fiind învinsă în trei seturi, 6-4, 0-6, 6-3, de belarusa Aliaksandra Sasnovich, locul 30 în ierarhia mondială. Hotnews.ro Sport  Read More →

​VIDEO CM 2018: Campioana en-titre, eliminată din faza grupelor – Germania pleacă acasă după ce a fost nvinsă de Coreea de Sud (2-0)

Publicat de in data de 27 Jun 2018 | Scrie un Comentariu

​Au obținut victoria în minutul 95 contra Suediei, dar de această dată ulciorul s-a spart pe drumul anevoios spre optimi. Germania a fost învinsă de Coreea de Sud (2-0), iar Mannschaft-ul pleacă acasă încă din faza grupelor. Suedia (victorie cu 3-0) și Mexicul au obținut calificarea printre cele mai bune 16 echipe de la Campionatul Mondial de fotbal găzduit de Rusia. Hotnews.ro Sport  Read More →

​WTA Roma: Elina Svitolina (campioana en-titre), prima semifinalistă la Foro Italico (a nvins-o pe Angelique Kerber)

Publicat de in data de 18 May 2018 | Scrie un Comentariu

Învingătoare la Foro Italico în 2017, Elina Svitolina și-a respectat statutul de favorită în disputa cu Angelique Kerber, jucătoarea din Ucraina câștigând meritat în două seturi (6-4, 6-4). Victoria o duce pe Elina în semifinale, după un meci de o oră și 26 de minute. Se actualizează. Hotnews.ro Sport  Read More →

CE Handbal (f): Romania vs Norvegia 21-23/ Debut datator de sperante in fata campioanei en-titre

Publicat de in data de 06 Dec 2016 | Scrie un Comentariu

Cu antrenor nou (n.r. Ambros Martin) si cu o echipa aflata in momentul schimbului de generatii, Romania a reusit sa aiba minute bune in care a tinut piept Norvegiei, campioana europeana si mondiala en-titre (echipa care da ora exacta in handbalul feminin mondial). Nordicele au castigat cu 23-21 (Campionatul European, Grupa D), insa daca atacul echipei noastre ar fi functionat la alti parametri, iar "cadourile"...

Cehia (campioana en-titre) a castigat FedCup: 3-2 cu Franta

Publicat de in data de 13 Nov 2016 | Scrie un Comentariu

Cehia a castigat pentru a zecea oara in istorie FedCup, dupa ce a trecut in finala de la Strasbourg de Franta, scor 3-2. In meciul decisiv, perechea Karolina Pliskova/Barbora Strycova a trecut de dublul Caroline Garcia/Kristina Mladenovic, scor 7-5, 7-5, dupa un meci care a durat doua ore si zece minute. Este al cincilea triumf pentru Cehia in Fed Cup in ultimii sase ani, dupa cele din 2011, 2012, 2014 si 2015. Hotnews.ro...

PERFORMANȚĂ la CM. Naționala feminină de handbal a ÎNVINS campioana en-titre și s-a calificat în sferturile de finală. România – Brazilia 25-22

Publicat de in data de 14 Dec 2015 | Scrie un Comentariu

Naiționala feminină de handbal a României s-a calificat, duminică seara, în „sferturile” Campionatului Mondial din Danemarca, după ce a trecut de Brazilia, scor 25-22. EVZ Online  Read More →