Turul Spaniei: Sam Bennett (BORA – hansgrohe) s-a impus la sprint în etapa a treia

Publicat de in data de 26 Aug 2019 | Scrie un Comentariu

Irlandezul Sam Bennett (BORA – hansgrohe) s-a impus la sprint în etapa a treia a Turului Spaniei, desfășurată între Ibi și Alicante, pe o distanță de 188 km. Bennett a fost înregistrat cu timpul 4h 25 min 02 sec, iar podiumul a fost completat de Edward Theuns (Trek – Segafredo) și Luka Mezgec (Mitchelton – Scott). Irlandezul Nicolas Roche (Sunweb) se menține pe primul loc în clasamentul general. Hotnews.ro...

Turul Franței: Simon Yates (Mitchelton-Scott) a câştigat etapa a 15-a; Julian Alaphilippe, în continuare tricou galben

Publicat de in data de 21 Jul 2019 | Scrie un Comentariu

Simon Yates (Mitchelton-Scott) a câştigat, duminică, etapa a 15-a a Turului Franţei, desfăşurată pe distanţa de 185 de kilometri, între Limoux şi Foix Prat d'Albis. Britanicul este la a doua victorie la actuala ediție din Marea Buclă, el impunându-se și în etapa a 12-a. În clasamentul general, lider este în continuare Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick-Step). Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO ​Turneul celor patru trambuline: De neoprit! Ryoyu Kobayashi a cștigat și a treia etapă, la Innsbruck

Publicat de in data de 04 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Sportivul japonez Ryoyu Kobayashi a câştigat vineri etapa a treia a Turneului celor Patru Trambuline la sărituri cu schiurile, la Innsbruck, după ce câștigase și în primele două etape, la Garmisch-Partenkirchen și la Obertsdorf (Germania). Hotnews.ro Sport  Read More →

Turul Spaniei: Enric Nicolau (Quick Step), nvingător n etapa a 20-a / Simon Yates, cștigător virtual al competiției

Publicat de in data de 16 Sep 2018 | Scrie un Comentariu

Enric Mas Nicolau (Quick Step Floors) a câștigat etapa a 20-a din Turul Spaniei la ciclism (penultima), rezultat în urma căruia a urcat pe locul doi în clasamentul general. Sosit la finish al treilea, Simon Yates (Mitchelton – Scott) este la o singură etapă distanță (o formalitate) de cucerirea competiției. Hotnews.ro Sport  Read More →

​VIDEO Turul Spaniei: Michael Wood (EFD) a cștigat etapa a 17-a – Simon Yates (Mitchelton – Scott) rămne lider al clasamentului general

Publicat de in data de 12 Sep 2018 | Scrie un Comentariu

Canadianul Michael Woods (EF Education First – Drapac P/B Cannondale) s-a impus în etapa a 17-a din Turul Spaniei la ciclism, desfășurată între Getxo și Balcón de Bizkaia, pe o distanță de 157 km. Podiumul a fost completat de belgianul Dylan Teuns (BMC Racing Team) și spaniolul David De La Cruz Melgarejo (Team Sky). Hotnews.ro Sport  Read More →

​VIDEO Turul Spaniei: Nacer Bouhanni (Cofidis, Solutions Credits) a cștigat etapa a șasea – Rudy Molard (Groupama FDJ) se menține pe poziția de lider al clasamentului general

Publicat de in data de 30 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Francezul Nacer Bouhanni (Cofidis, Solutions Credits) a câștigat etapa a șasea din Turul Spaniei la ciclism, desfășurată între Huércal-Overa și San Javier – Mar Menor, pe o distanță de 155,7 km. Olandezul Danny Van Poppel (Team LottoNL – Jumbo) a terminat etapa pe poziția secundă, în timp ce italianul Elia Viviani s-a clasat pe locul al treilea. Francezul Rudy Molard (Groupama – FDJ)...

​VIDEO Turul Spaniei: Simon Clarke (EF Education First – Drapac P/B Cannondale) a cștigat etapa a cincea – Rudy Molard (Groupama FDJ), noul lider al clasamentului general

Australianul Simon Clarke (EF Education First – Drapac P/B Cannondale) a câștigat etapa a cincea din Turul Spaniei la ciclism, desfășurată între Granada și Roquetas de Mar, pe o distanță de 188,7 km. Olandezul Bauke Mollema (Trek – Segafredo) a terminat etapa pe poziția secundă, în timp ce italianul Alessandro De Marchi (BMC Racing Team) s-a clasat pe locul al treilea. Francezul Rudy Molard (Groupama...

Turul Franței, etapa a 13-a: O nouă victorie pentru Peter Sagan; Geraint Thomas se menține tricou galben

Publicat de in data de 20 Jul 2018 | Scrie un Comentariu

Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) a câștigat etapa a 13-a din Turul Franței, desfășurată între Bourg d'Oisans și Valence, pe distanța de 169,5 kilometri. Purtătorul tricoului verde s-a impus la sprint, după 3h 45' 55'', obținând a treia victorie la actuala ediție a Marii Bucle. Hotnews.ro Sport  Read More →

Premier League, prima etapă: Arsenal vs Manchester City, capul de afiș

Publicat de in data de 14 Jun 2018 | Scrie un Comentariu

Prima etapă din noul sezon de Premier League le va aduce față în față pe Arsenal și Manchester City. "Tunarii" se află la meciul de debut cu Unai Emery pe banca tehnică, în timp ce formația lui Pep Guardiola este campioana en-titre. Disputa va avea loc la Londra, pe 11 august. Hotnews.ro Sport  Read More →

Liga 1, play-off: CS U Craiova vs FCSB 0-1/ Teixeira, eroul din finalul partidei – Titlul se decide n ultima etapă

Publicat de in data de 15 May 2018 | Scrie un Comentariu

FCSB a obținut o victorie chinuită cu CS U Craiova, scor 1-0, în penultima etapă a play-off-ului Ligii 1, după un meci dominat în mare parte de olteni. Grație acestui rezultat, echipa pregătită de Nicolae Dică păstrează în continuare șanse la câștigarea titlului de campioană. Teixeira a fost eroul din finalul partidei de pe "Oblemenco", salvându-și echipa cu un gol...