WTA Lugano: Sorana Cîrstea și Andreea Mitu s-au calificat în sferturile probei de dublu / Victorie în fața unor junioare de top

Publicat de in data de 11 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Echipa formată din româncele Sorana Cîrstea și Andreea Mitu s-a calificat în sferturile probei de dublu din cadrul turneului de la Lugano, după ce a învins perechea Leonie Kung/Clara Tauson (Elveția/Danemarca), scor 6-4, 3-6, 10-7. Partida a durat o oră și 22 minute. Hotnews.ro Sport  Read More →

​VIDEO Fanii lui Hapoel Haifa și-au arătat susținerea față de Gabi Tamaș – Spectacol pirotehnic în fața locuinței românului

Publicat de in data de 02 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Fanii echipei Hapoel Haifa au dat un adevărat spectacol pirotehnic în faţa locuinţei fundaşului Gabriel Tamaş, eliberat, luni, din arest, după şase zile de detenţie, din cauză că a condus băut la volan, informează presa israeliană. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

VIDEO ATP Miami: Roger Federer, victorie în două seturi în fața lui Daniil Medvedev / Duel cu Kevin Anderson în sferturi

Publicat de in data de 28 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Roger Federer s-a calificat în sferturile turneului de la Miami, după ce l-a învins pe Daniil Medvedev (15 ATP), scor 6-4, 6-2. Elvețianul a avut nevoie de o oră și două minute pentru a trece de rus. În sferturi, Fedex se va întâlni cu sud-africanul Kevin Anderson. Hotnews.ro Sport  Read More →

Financial review Prima pagină a presei străine: Deutsche și Commerzbank încep discuțiile privind fuziunea. Suntem în fața unei crize economice mondiale (Jaques Attali). Asemănări clare între accidentul Ethiopian Airlines și Lion Air

Publicat de in data de 18 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Financial Times: Deutsche și Commerzbank încep discuțiile pentru formarea unui centru de putere în banking ● L Echo: Suntem în fața unei crize economice mondiale (Jaques Attali) ● Les Echos: Similarități evidente între accidentul 737 MAX-8 Ethiopian Airlines și Lion Air.● Alte știri pe scurt. Lectură plăcută! Hotnews.ro Economie  Read More →

VIDEO Jesse Lingard, reacție nebună în fața televizorului după golul decisiv marcat de Rashford

Publicat de in data de 07 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Jesse Lingard a fost unul dintre cei zece jucători indisponibili pentru returul de la Paris, mijlocaşul englez fiind accidentat. Jucătorul în vârstă de 26 de ani a urmărit din fața televizorului partida dintre PSG și Manchester United, bucurându-se într-un mod absolut nebun după golul marcat de Rashford în minutul 90+4. Hotnews.ro Sport  Read More →

Digisport: Multumesc, Roger. M-ai făcut de rs n fața copiilor! Cea mai tare reacție, după ce Federer a cștigat titlul 100

Publicat de in data de 03 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Roger Federer a câştigat titlul 100 din carieră şi a devenit al doilea jucător din istoria tenisului care atinge această bornă, după Jimmy Connors, care are 109 titluri în palmares. Federer l-a învins în finala de la Dubai pe grecul Stefanos Tsitsipas, scor 6-4, 6-4. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

​VIDEO Un romn din Italia și-a distrus mașina n fața secției de poliție n semn de protest față de noul cod rutier: Suntem cetățenii nimănui

Publicat de in data de 20 Feb 2019 | Scrie un Comentariu

Un român din Italia și-a distrus maşina chiar în faţa unei secţii de poliţie, după ce a automobilul i-a fost pus sub sechestru, în conformitate cu noua lege a codului rutier, intrată în vigoare în decembrie 2018. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

​Champions League: Real Madrid, victorie muncită cu Ajax (2-1 n deplasare) – Tottenham, succes categoric n fața unei echipe de nerecunoscut (3-0 vs Borussia Dortmund)

Publicat de in data de 14 Feb 2019 | Scrie un Comentariu

Ajax Amsterdam a făcut un joc foarte bun, pe teren propriu, împotriva celor de la Real Madrid, însă s-a văzut învinsă în minutul 87, scor 2-1, în prima manșă a optimilor Champions League. În cealaltă partidă a serii, Tottenham a avut o repriză secundă de vis în fața unei echipe de nerecunoscut a Borussiei Dortmund (fără forță în atac și imprudentă în apărare) și a învins cu 3-0 (după 0-0...

Andres Iniesta şi-a cerut scuze pentru fotografia n care două persoane aveau faţa vopsită n negru