WTA Nottingham: Caroline Garcia, adversara Gabrielei Ruse în sferturi (Rezultatele zilei)

Publicat de in data de 14 Jun 2019 | Scrie un Comentariu

Caroline Garcia (Franța, 28 WTA), principala favorită, va fi adversara Gabrielei Ruse în sferturile turneului de la Nottingham. Franțuzoaica a obținut o victorie lejeră cu britanica Maia Lumsden (280 WTA), beneficiara unui wild card, scor 6-3, 6-1, după 54 de minute. Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Hua Hin: Caroline Garcia (favorită 2), eliminată n primul tur de Jennifer Brady

Publicat de in data de 29 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Cap de serie numărul 2, Caroline Garcia (19 WTA) a părăsit turneul de la Hua Hin (Thailanda) încă din primul tur. Franțuzoaica a fost învinsă în două seturi de americanca Jennifer Brady (117 WTA), venită din calificări, scor 6-4, 7-6(3). Hotnews.ro Sport  Read More →

Rogers Cup: Simona Halep face un meci excelent și trece n două seturi de Caroline Garcia/ Urmează Ashleigh Barty

Publicat de in data de 11 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Simona Halep a reuşit cu Garcia cel mai bun meci al ei de la finala câştigată la Roland Garros, unul dintre cele mai bune din acest an, o demonstraţie de inteligenţă în joc, un spectacol, în faţa unei valoroase adversare, potrivit news.ro. În penultimul act, Halep va evolua pentru prima dată cu australianca Ashleigh Barty, locul 16 WTA, sâmbătă, de la ora 20.00. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

​VIDEO WTA: Caroline Garcia, jucatoarea lunii septembrie; Simona Halep, locul doi

Publicat de in data de 13 Oct 2017 | Scrie un Comentariu

Sportiva franceza Caroline Garcia, care a invins-o pe Simona Halep in finala China Open, saptamana trecuta, a fost aleasa jucatoarea lunii septembrie, scrie News.ro. Halep a ocupat locul doi in urma votului de pe site-ul WTA. Hotnews.ro Sport  Read More →

Caroline Garcia a castigat turneul WTA de la Wuhan

Publicat de in data de 30 Sep 2017 | Scrie un Comentariu

Jucatoarea franceza de tenis Caroline Garcia, numarul 20 mondial, a castigat turneul WTA de la Wuhan (China), dotat cu premii totale de 2.265.250 dolari, in finala caruia a invins-o sambata in trei seturi, 6-7 (3/7), 7-6 (7/4), 6-2, pe australianca Ashleigh Barty. Hotnews.ro Sport  Read More →

Simona Halep – Caroline Garcia, in noaptea de vineri spre sambata, in sferturile Rogers Cup. Halep a trecut in optimi de Barbora Strycova

Publicat de in data de 11 Aug 2017 | Scrie un Comentariu

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, a invins-o, joi, cu scorul de 6-1, 6-0, pe jucatoarea ceha Barbora Strycova, locul 26 WTA, calificandu-se in sferturile de finala ale Rogers Cup.  Halep va juca, in noaptea de vineri spre sambata, in jurul orei 4:00, cu sportiva franceza Caroline Garcia, locul 21 WTA, in sferturile de finala ale Rogers Cup, potrivit News.ro. Hotnews.ro Sport  Read More →

FedCup, finala: Franta vs Cehia 1-1/ Caroline Garcia o invinge pe Petra Kvitova

Publicat de in data de 13 Nov 2016 | Scrie un Comentariu

Caroline Garcia (23 WTA) a invins-o pe Petra Kvitova (11 WTA), scor 7-6(6), 6-3, victorie in urma careia Franta a egalat situatia in disputa cu Cehia, din finala FedCup (a fost al doilea meci al zilei). Ultimul act al competitiei se desfasoara la Strasbourg. Hotnews.ro  Read More →

WTA Dubai: Caroline Garcia si Sara Errani, in semifinale

Publicat de in data de 18 Feb 2016 | Scrie un Comentariu

Caroline Garcia si Sara Errani s-au calificat, joi, in semifinalele turneului WTA de la Dubai, competitie care in 2015 a fost castigata de Simona Halep. Garcia a invins-o pe Andrea Petkovic, in timp ce Errani a trecut de Madison Brengle. Hotnews.ro Sport  Read More →

Scrisorile lui Stanca: In memoriam Gabriel Garcia Marquez