Kevin Anderson a cștigat turneul de la Pune (trei seturi la tiebreak cu uriașul Ivo Karlovic)

Publicat de in data de 05 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Tenismanul sud-african Kevin Anderson, numărul 6 mondial, a câştigat sâmbătă turneul ATP de la Pune (India), dotat cu premii totale în valoare de 527.880 dolari, în finala căruia l-a învins greu în trei seturi, 7-6 (4), 6-7 (2), 7-6 (5), pe croatul Ivo Karlovic, după 2 ore şi 45 minute de joc. Hotnews.ro Sport  Read More →

​BRD Nastase Tiriac Trophy: Ivo Karlovic, in sferturi dupa un meci de lupta cu Borna Coric

Publicat de in data de 22 Apr 2015 | Scrie un Comentariu

Cu toate ca a reusit sa castige primul set (6-3), Borna Coric nu a putut face fata serviciului adversarului, tanarul sportiv croat (18 ani) fiind eliminat de veteranul Ivo Karlovic (cap de serie numarul trei) de la BRD Nastase Tiriac Trophy. Hotnews.ro Sport  Read More →