Aleksander Ceferin nu este convins de o reformă a Champions League

Publicat de in data de 25 May 2019 | Scrie un Comentariu

Preşedintele UEFA, Aleksander Ceferin, nu pare convins de necesitatea unei reforme a Ligii Campionilor, potrivit revistei germane Der Spiegel, care va apărea sâmbătă, scrie AFP. Hotnews.ro Sport  Read More →

Valencia s-a calificat în sezonul viitor de Champions League (2-0 vs Real Valladolid)

Publicat de in data de 18 May 2019 | Scrie un Comentariu

Valencia a învins, în deplasare, scor 2-0, formația Real Valladolid, a adunat 61 de puncte și s-a calificat în sezonul viitor de Champions League. “Liliecii” au terminat pe poziția a patra, după ce Getafe a remizat cu Villarreal, scor 2-2. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

Aston Villa s-a calificat în play-off-ul pentru promovare în Premier League

Publicat de in data de 15 May 2019 | Scrie un Comentariu

Formaţia Aston Villa s-a calificat în play-off-ul pentru promovare în Premier League, după ce a trecut de West Bromwich Albion la loviturile de departajare. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

Finala Champions League: Slovenul Damir Skomina va arbitra meciul dintre Tottenham și Liverpool

Publicat de in data de 14 May 2019 | Scrie un Comentariu

Damir Skomina (42 de ani) este arbitrul desemnat de UEFA să oficieze finala Ligii Campionilor, dintre Tottenham și Liverpool, care va avea loc pe 1 iunie, la Madrid. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

Europa League: Eintracht Frankfurt, în semifinale după ce a fost învinsă în tur cu 4-2; Arsenal, Chelsea și Valencia, învingătoare și în meciurile retur

Publicat de in data de 19 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Eintracht Frankfurt s-a calificat în careul de ași al Europa League, după ce s-a impus cu 2-0 pe teren propriu împotriva celor de la Benfica. Formația din Bundesliga fusese învinsă în tur cu 4-2, însă merge mai departe grație golurilor marcate în deplasare. Arsenal, Chelsea și Valencia au câștigat și meciurile retur cu Napoli, Sparta Praga, respectiv Villarreal, obținând biletele pentru semifinale. Hotnews.ro...

Pep Guardiola, fair-play după eliminarea din Champions League: “Echipa mai bună s-a calificat. Suţin VAR-ul, sunt pentru un fotbal corect”

Publicat de in data de 18 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Manchester City a fost eliminată dramatic de Tottenham în sferturile Champions League. “Cetățenii” s-au impus cu 4-3, dar Tottenham a obținut calificarea grație golurilor marcate în deplasare (4-4 la general). Pep Guardiola i-a felicitat pe adversari, precizând că echipa mai bună s-a calificat. În plus, tehnicianul spaniol a afirmat că susține VAR-ul și fotbalul corect. Hotnews.ro Sport  Read More →

Champions League, sferturi: Son, decisiv pentru Tottenham (1-0 vs Manchester City); Liverpool, aproape de semifinale (2-0 vs Porto)

Publicat de in data de 10 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Chiar dacă a început mai greu (Lloris a apărat un penalti executat de Aguero), a rămas fără Harry Kane încă din minutul 58 (s-a accidentat la gleznă după un duel cu Delph) și se află la 16 puncte în urma cetățenilor în campionat, Tottenham s-a impus în fața echipei lui Pep Guardiola, grație reușitei lui Heung-min Son din minutul 78, și va porni cu șanse bune la calificare în returul de pe Etihad...

România, triplă dezolantă la turneul de handbal Golden League de la Paris

Publicat de in data de 24 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Reprezentatitiva ţării noastre a pierdut şi meciul cu Danemarca, 23-36, din cadrul turneului amical de handbal feminin Golden League desfăşurat la Paris Adevarul.ro  Read More →

​Handbal (f): România vs Danemarca, 23-36, în ultimul meci din Golden League

Naţionala de handbal feminin a României a fost învinsă, duminică, de reprezentativa Danemarcei, scor 36-23 (15-13), în ultimul meci din Golden League, la Boulazac. Tricolorele au încheiat cu trei înfrângeri. Hotnews.ro Sport  Read More →

Champions League: Bayern Munchen vs Liverpool 1-3: Mane și van Dijk decid calificarea / Barcelona vs Lyon 5-1: Două goluri și două pase decisive pentru Lionel Messi

Publicat de in data de 14 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Liverpool și Barcelona sunt ultimele echipe calificate în sferturile Champions League. “Cormoranii” au învins-o pe Bayern cu 3-1, în deplasare (0-0 în tur), iar Anglia are patru echipe în turul următor al competiției. În cealaltă partidă a serii, Barcelona a trecut cu 5-1 de Lyon (a înscris de trei ori în ultimele 15 minute) și a salvat onoarea Spaniei, care a pierdut celelalte două echipe aflate...