Champions League: Bayern Munchen vs Liverpool 1-3: Mane și van Dijk decid calificarea / Barcelona vs Lyon 5-1: Două goluri și două pase decisive pentru Lionel Messi

Publicat de in data de 14 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Liverpool și Barcelona sunt ultimele echipe calificate în sferturile Champions League. “Cormoranii” au învins-o pe Bayern cu 3-1, în deplasare (0-0 în tur), iar Anglia are patru echipe în turul următor al competiției. În cealaltă partidă a serii, Barcelona a trecut cu 5-1 de Lyon (a înscris de trei ori în ultimele 15 minute) și a salvat onoarea Spaniei, care a pierdut celelalte două echipe aflate...

Champions League: Juventus vs Atletico 3-0: Ronaldo întoarce scorul din tur cu un hat-trick / Manchester City vs Schalke 7-0: Cetățenii s-au calificat în sferturi

Publicat de in data de 13 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Cristiano Ronaldo a strălucit în meciul serii din Champions League. Lusitanul a reușit un hat-trick, iar echipa sa a întors scorul din tur, calificându-se în sferturile competiției. A fost 3-0 pentru Juventus în fața celor de la Atletico (care au câștigat cu 2-0 în tur), echipa spaniolă dând dovadă de o lipsă de ambiție de neînțeles. În cealaltă partidă a serii, Manchester City a zdrobit-o pe Schalke,...

Europa League, rezultatele din turul 16-imilor. Ivan şi Ştefan Radu au pierdut acasă, Chiricheş, victorie în deplasare

Publicat de in data de 15 Feb 2019 | Scrie un Comentariu

Formaţiile Rapid Viena şi Lazio Roma, la care joacă Andrei Ivan şi Ştefan Radu, au înregistrat înfrângeri în meciurile disputate, joi, în prima manşă a 16-imilor de finală ale Ligii Europa, scor 0-1 cu Inter, respectiv 0-1 cu FC Sevilla. La Viena, un gol al lui Andrei Ivan a fost anulat pentru ofsaid. Adevarul.ro  Read More →

​​Europa League: Arsenal, nvinsă de BATE Borisov, scor 1-0 / Victorii pentru Chelsea, Inter, Sevilla și Napoli (Rezultatele serii)

Joi a avut loc manșa tur a partidelor din 16-imile Europa League. Arsenal Londra a fost surpriza negativă a serii, după ce a pierdut, scor 1-0, în fața celor de la BATE Borisov. Echipele românilor Andrei Ivan (Rapid Viena) și Ștefan Radu (Lazio Roma) au fost învinse, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de Inter Milano, respectiv Sevilla. Ivan a marcat în prelungirile primei reprize, însă golul a fost anulat...

​Champions League: Real Madrid, victorie muncită cu Ajax (2-1 n deplasare) – Tottenham, succes categoric n fața unei echipe de nerecunoscut (3-0 vs Borussia Dortmund)

Publicat de in data de 14 Feb 2019 | Scrie un Comentariu

Ajax Amsterdam a făcut un joc foarte bun, pe teren propriu, împotriva celor de la Real Madrid, însă s-a văzut învinsă în minutul 87, scor 2-1, în prima manșă a optimilor Champions League. În cealaltă partidă a serii, Tottenham a avut o repriză secundă de vis în fața unei echipe de nerecunoscut a Borussiei Dortmund (fără forță în atac și imprudentă în apărare) și a învins cu 3-0 (după 0-0...

Antrenorul lui Cardiff City anunță că gruparea din Premier League a fost refuzată de atacanţi, după dispariţia lui Emiliano Sala

Publicat de in data de 01 Feb 2019 | Scrie un Comentariu

Tehnicianul echipei Cardiff City, Neil Warnock, a declarat, vineri, că gruarea sa nu a putut să achiziţioneze un atacant în această iarnă, deoarece după dispariţia lui Emiliano Sala nu şi-a mai dorit niciunul să vină. Hotnews.ro Sport  Read More →

​Premier League: Brighton vs Liverpool 0-1/ Florin Andone a intrat pe teren n minutul 66

Publicat de in data de 13 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Liverpool a câștigat partida disputată în deplasare, cu Brighton, scor 1-0, într-un meci din etapa a 22-a din Premier League. Florin Andone a intrat pe teren în minutul 66, moment în care “cormoranii” se aflau deja în avantaj. Hotnews.ro Sport  Read More →

​Champions League: Seara surprizelor: nfrngeri pentru Real Madrid, Manchester United și Juventus/ Lyon merge n optimi (Rezultatele serii)

Publicat de in data de 13 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Miercuri au avut loc ultimele meciuri din grupele Champions League. Deja calificate mai departe, majoritatea favoritelor au fost învinse: Real Madrid a fost umilită de CSKA Moscova, pe teren propriu (0-3), în timp ce Manchester United și Juventus Torino au fost învinse cu 2-1 de Valencia, respectiv Young Boys Berna. Olympique Lyon este ultima echipă calificată în optimile competiției, după ce terminat la egalitate...

Champions League: Liverpool și Tottenham, calificate n optimi, Borussia Dortmund cștigă grupa (Rezultatele serii)

Publicat de in data de 12 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Marți au avut primele partide din ultima etapă a grupelor Champions League. Liverpool a învins Napoli, scor 1-0, și s-a calificat în optimile competiției, în timp ce Tottenham a remizat pe terenul Barcelonei (1-1) și, ajutată de rezultatul meciului Inter vs PSV (1-1) a terminat pe poziția secundă în grupă. O altă noutate a serii vine din Grupa A, unde Dortmund a învins Monaco (0-2), a profitat de egalul...

​Premier League: Chelsea i aduce prima nfrngere lui Manchester City, scor 2-0/ Liverpool rămne pe primul loc

Publicat de in data de 08 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Chelsea a câștigat partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, împotriva celor de la Manchester City, scor 2-0, și a revenit pe locul al treilea în clasament. Pentru cetățeni, aceasta este prima înfrângere din campionat și doar a doua din întreg sezonul, după cea suferită în Champions League împotriva lui Lyon. Liverpool rămâne în fruntea clasamentului, cu un punct deasupra echipei antrenate de...