Champions League: Bayern Munchen vs Liverpool 1-3: Mane și van Dijk decid calificarea / Barcelona vs Lyon 5-1: Două goluri și două pase decisive pentru Lionel Messi

Publicat de in data de 14 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Liverpool și Barcelona sunt ultimele echipe calificate în sferturile Champions League. “Cormoranii” au învins-o pe Bayern cu 3-1, în deplasare (0-0 în tur), iar Anglia are patru echipe în turul următor al competiției. În cealaltă partidă a serii, Barcelona a trecut cu 5-1 de Lyon (a înscris de trei ori în ultimele 15 minute) și a salvat onoarea Spaniei, care a pierdut celelalte două echipe aflate...

​Premier League: Brighton vs Liverpool 0-1/ Florin Andone a intrat pe teren n minutul 66

Publicat de in data de 13 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Liverpool a câștigat partida disputată în deplasare, cu Brighton, scor 1-0, într-un meci din etapa a 22-a din Premier League. Florin Andone a intrat pe teren în minutul 66, moment în care “cormoranii” se aflau deja în avantaj. Hotnews.ro Sport  Read More →

Champions League: Liverpool și Tottenham, calificate n optimi, Borussia Dortmund cștigă grupa (Rezultatele serii)

Publicat de in data de 12 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Marți au avut primele partide din ultima etapă a grupelor Champions League. Liverpool a învins Napoli, scor 1-0, și s-a calificat în optimile competiției, în timp ce Tottenham a remizat pe terenul Barcelonei (1-1) și, ajutată de rezultatul meciului Inter vs PSV (1-1) a terminat pe poziția secundă în grupă. O altă noutate a serii vine din Grupa A, unde Dortmund a învins Monaco (0-2), a profitat de egalul...

​Premier League: Chelsea i aduce prima nfrngere lui Manchester City, scor 2-0/ Liverpool rămne pe primul loc

Publicat de in data de 08 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Chelsea a câștigat partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, împotriva celor de la Manchester City, scor 2-0, și a revenit pe locul al treilea în clasament. Pentru cetățeni, aceasta este prima înfrângere din campionat și doar a doua din întreg sezonul, după cea suferită în Champions League împotriva lui Lyon. Liverpool rămâne în fruntea clasamentului, cu un punct deasupra echipei antrenate de...

Doi migranţi s-au ascuns n autocarul fanilor echipei Liverpool la revenirea de la Paris

Publicat de in data de 30 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Suporterii echipei Liverpool au revenit din deplasarea de la Paris, la meciul cu PSG, cu doi migranţi ascunşi în autocarul lor, scrie presa engleză. Pe drumul de întoarcere de la Paris, unii fani au avut surpriza de a descoperi doi refugiaţi ascunşi în autocarul lor în căutare de azil în Anglia. Unul dintre refugiaţi era ascuns la motor, în timp ce altul la roată. Hotnews.ro Sport  Read More →

Locuinţa lui Eric Maxim Choupo-Moting a fost spartă de hoţi n timpul meciului PSG vs Liverpool

Publicat de in data de 29 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Locuinţa fotbalistului echipei Paris Saint-Germain, Eric Maxim Choupo-Moting, a fost spartă de hoţi, miercuri seară, în timpul meciului dintre PSG şi Liverpool, din grupele Champions League. Hotnews.ro Sport  Read More →

​Champions League: Liverpool, nvinsă de Napoli n minutul 90, Barcelona, victorie dificilă n Anglia

Publicat de in data de 04 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Miercuri au avut loc ultimele partide din etapa a doua a grupelor Champions League. Liverpool a pierdut în deplasarea de la Napoli după ce a primit un gol în minutul 90, în timp ce Barcelona a suferit pentru a obține victoria, după ce Tottenham s-a apropiat la un singur gol și a forțat egalarea. Lionel Messi a înscris două goluri și a ajuns la cinci goluri în două partide. Scorul serii a fost realizat de...

Liga Campionilor: Real Madrid a remizat cu Tottenham, scor 1-1; Liverpool a invins Maribor, scor 7-0

Publicat de in data de 18 Oct 2017 | Scrie un Comentariu

Formaţia Real Madrid a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul de pe teren propriu, cu Tottenham Hotspur, din etapa a treia a grupelor Ligii Campionilor, în timp ce Liverpool a reuşit scorul zilei, după ce a trecut de Maribor, scor 7-0. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Liverpool – Swansea 2-3/ Surpriza pe Anfield

Publicat de in data de 21 Jan 2017 | Scrie un Comentariu

Liverpool a facut un mare pas inapoi in lupta pentru titlul din Premier League, dupa ce a pierdut pe propriul teren, scor 2-3, meciul cu Swansea. Disputa a facut parte din etapa cu numarul XXII. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Liverpool – Manchester City 1-0/ Pas gresit pentru echipa lui Pep Guardiola

Publicat de in data de 01 Jan 2017 | Scrie un Comentariu

Manchester City a pierdut puncte importante in lupta pentru titlul din Premier League, dupa ce a fost invinsa de Liverpool, scor 1-0 (etapa cu numarul XIX). Echipa lui Pep Guardiola se afla la 10 puncte in spatele liderului Chelsea. Hotnews.ro Sport  Read More →