Finala Champions League: Slovenul Damir Skomina va arbitra meciul dintre Tottenham și Liverpool

Publicat de in data de 14 May 2019 | Scrie un Comentariu

Damir Skomina (42 de ani) este arbitrul desemnat de UEFA să oficieze finala Ligii Campionilor, dintre Tottenham și Liverpool, care va avea loc pe 1 iunie, la Madrid. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

VIDEO Barcelona – Liverpool 3-0 / Suarez și Messi au deschis drumul spre o nouă finală – “Dublă” de senzație pentru argentinian

Publicat de in data de 02 May 2019 | Scrie un Comentariu

Barcelona s-a impus la scor de neprezentare pe teren propriu în fața celor de la Liverpool și este cu un picior în finala Champions League de la Madrid. Messi și-a reconfirmat statutul de călău al echipelor englezești, reușind o “dublă” de senzație, după ce Luis Suarez deschisese scorul în prima repriză. Rezultatul este însă unul nedrept pentru echipa lui Jurgen Klopp, care a avut ocazii extrem...

VIDEO Incidente la Barcelona, înaintea meciului cu Liverpool: Şase suporteri ai englezilor, reţinuţi

Publicat de in data de 01 May 2019 | Scrie un Comentariu

Poliţia a reţinut, marţi, şase suporteri ai echipei Liverpool, în urma incidentelor care au avut loc la Barcelona, înaintea partidei tur din semifinalele Ligii Campionilor, informează mundodeportivo.com. Hotnews.ro Sport  Read More →

Champions League, sferturi: Son, decisiv pentru Tottenham (1-0 vs Manchester City); Liverpool, aproape de semifinale (2-0 vs Porto)

Publicat de in data de 10 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Chiar dacă a început mai greu (Lloris a apărat un penalti executat de Aguero), a rămas fără Harry Kane încă din minutul 58 (s-a accidentat la gleznă după un duel cu Delph) și se află la 16 puncte în urma cetățenilor în campionat, Tottenham s-a impus în fața echipei lui Pep Guardiola, grație reușitei lui Heung-min Son din minutul 78, și va porni cu șanse bune la calificare în returul de pe Etihad...

Champions League: Bayern Munchen vs Liverpool 1-3: Mane și van Dijk decid calificarea / Barcelona vs Lyon 5-1: Două goluri și două pase decisive pentru Lionel Messi

Publicat de in data de 14 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Liverpool și Barcelona sunt ultimele echipe calificate în sferturile Champions League. “Cormoranii” au învins-o pe Bayern cu 3-1, în deplasare (0-0 în tur), iar Anglia are patru echipe în turul următor al competiției. În cealaltă partidă a serii, Barcelona a trecut cu 5-1 de Lyon (a înscris de trei ori în ultimele 15 minute) și a salvat onoarea Spaniei, care a pierdut celelalte două echipe aflate...

​Premier League: Brighton vs Liverpool 0-1/ Florin Andone a intrat pe teren n minutul 66

Publicat de in data de 13 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Liverpool a câștigat partida disputată în deplasare, cu Brighton, scor 1-0, într-un meci din etapa a 22-a din Premier League. Florin Andone a intrat pe teren în minutul 66, moment în care “cormoranii” se aflau deja în avantaj. Hotnews.ro Sport  Read More →

Champions League: Liverpool și Tottenham, calificate n optimi, Borussia Dortmund cștigă grupa (Rezultatele serii)

Publicat de in data de 12 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Marți au avut primele partide din ultima etapă a grupelor Champions League. Liverpool a învins Napoli, scor 1-0, și s-a calificat în optimile competiției, în timp ce Tottenham a remizat pe terenul Barcelonei (1-1) și, ajutată de rezultatul meciului Inter vs PSV (1-1) a terminat pe poziția secundă în grupă. O altă noutate a serii vine din Grupa A, unde Dortmund a învins Monaco (0-2), a profitat de egalul...

​Premier League: Chelsea i aduce prima nfrngere lui Manchester City, scor 2-0/ Liverpool rămne pe primul loc

Publicat de in data de 08 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Chelsea a câștigat partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, împotriva celor de la Manchester City, scor 2-0, și a revenit pe locul al treilea în clasament. Pentru cetățeni, aceasta este prima înfrângere din campionat și doar a doua din întreg sezonul, după cea suferită în Champions League împotriva lui Lyon. Liverpool rămâne în fruntea clasamentului, cu un punct deasupra echipei antrenate de...

Doi migranţi s-au ascuns n autocarul fanilor echipei Liverpool la revenirea de la Paris

Publicat de in data de 30 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Suporterii echipei Liverpool au revenit din deplasarea de la Paris, la meciul cu PSG, cu doi migranţi ascunşi în autocarul lor, scrie presa engleză. Pe drumul de întoarcere de la Paris, unii fani au avut surpriza de a descoperi doi refugiaţi ascunşi în autocarul lor în căutare de azil în Anglia. Unul dintre refugiaţi era ascuns la motor, în timp ce altul la roată. Hotnews.ro Sport  Read More →

Locuinţa lui Eric Maxim Choupo-Moting a fost spartă de hoţi n timpul meciului PSG vs Liverpool

Publicat de in data de 29 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Locuinţa fotbalistului echipei Paris Saint-Germain, Eric Maxim Choupo-Moting, a fost spartă de hoţi, miercuri seară, în timpul meciului dintre PSG şi Liverpool, din grupele Champions League. Hotnews.ro Sport  Read More →