​Champions League: Real Madrid, victorie muncită cu Ajax (2-1 n deplasare) – Tottenham, succes categoric n fața unei echipe de nerecunoscut (3-0 vs Borussia Dortmund)

Publicat de in data de 14 Feb 2019 | Scrie un Comentariu

Ajax Amsterdam a făcut un joc foarte bun, pe teren propriu, împotriva celor de la Real Madrid, însă s-a văzut învinsă în minutul 87, scor 2-1, în prima manșă a optimilor Champions League. În cealaltă partidă a serii, Tottenham a avut o repriză secundă de vis în fața unei echipe de nerecunoscut a Borussiei Dortmund (fără forță în atac și imprudentă în apărare) și a învins cu 3-0 (după 0-0...

Portarul Keylor Navas rămne la Real Madrid

Publicat de in data de 04 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Portarul costarican Keylor Navas va rămâne la Real Madrid până în 2021, a anunţat, joi, cotidianul Marca. Conform noului contract va încasa cinci milioane de euro pe sezon. Hotnews.ro Sport  Read More →

​Champions League: Seara surprizelor: nfrngeri pentru Real Madrid, Manchester United și Juventus/ Lyon merge n optimi (Rezultatele serii)

Publicat de in data de 13 Dec 2018 | Scrie un Comentariu

Miercuri au avut loc ultimele meciuri din grupele Champions League. Deja calificate mai departe, majoritatea favoritelor au fost învinse: Real Madrid a fost umilită de CSKA Moscova, pe teren propriu (0-3), în timp ce Manchester United și Juventus Torino au fost învinse cu 2-1 de Valencia, respectiv Young Boys Berna. Olympique Lyon este ultima echipă calificată în optimile competiției, după ce terminat la egalitate...

​Champions League: Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Barcelona, Porto și Schalke s-au calificat n optimi (Rezultatele serii)

Publicat de in data de 29 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Miercuri au avut loc ultimele partide din etapa a cincea a grupelor Champions League. Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Barcelona, Porto și Schalke și-au asigurat calificarea în optimile competiției. Grupa C este cea mai echilibrată, Napoli, PSG și Liverpool urmând să lupte în ultima etapă pentru primele două poziții. În urma rezultatelor înregistrate în penultima etapă (PSG vs Liverpool 2-1 și Napoli...

Real Madrid, criza, soluția de avarie și umbra lui Zidane pe Bernabeu

Publicat de in data de 30 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

14 partide a fost Julen Lopetegui antrenorul lui Real Madrid, înfrângerea umilitoare cu Barcelona (1-5) fiindu-i fatală. “Albii” l-au instalat interimar pe Santiago Solari, însă jurnaliștii de la Marca vorbesc despre dorința vestiarului și umbra lui Zidane pe Santiago Bernabeu. Hotnews.ro Sport  Read More →

Barcelona – Real Madrid 5-1 / Fiesta catalană, Madridul umilit pe terenul marii rivale

Publicat de in data de 28 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Barcelona s-a descurcat și fără Messi în marele derbi cu Real Madrid (din etapa a X-a), catalanii câștigând cu un categoric 5-1 partida jucată pe Camp Nou. Eroul serii pentru catalani a fost Luis Suarez (a reușit să înscrie de trei ori). În urma acestei înfrângeri umilitoare, galacticii se află pe locul nouă în clasamentul din LaLiga, iar zilele lui Julen Lopetegui pe banca albilor sunt numărate. Hotnews.ro...

Real Madrid vrea să-l transfere n iarnă pe Zlatan Ibrahimovic

Publicat de in data de 23 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Gruparea Real Madrid vrea să-l transfere în iarnă pe Zlatan Ibrahimovic, în prezent la echipa americană Los Angeles Galaxy. Potrivit Cadena Cope, oficialii de la Real vor ca Ibrahimovici să-l sprijine în atac pe Karim Benzema, deoarece atacantul suedez de 37 de ani a marcat 22 de goluri în MLS, informează News.ro. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Real Madrid vs Atletico Madrid 2-4 (după prelungiri) / Echipa lui Diego Simeone a cștigat Supercupa Europei pentru a treia oară n istorie

Publicat de in data de 16 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Atletico Madrid este noua deținătoare a Supercupei Europei, după ce a reușit o victorie superbă în fața marii rivale Real Madrid, scor 4-2. Trupa lui Diego Simeone a avut nevoie de prelungiri pentru a se impune în partida de pe Lillekula Arena din Tallinn (Estonia), după ce la finalul primelor 90 de minute scorul a fost 2-2. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Real Madrid – Juventus 3-1 și AC Milan – Barcelona 1-0, la International Champions Cup

Publicat de in data de 05 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Bale și Asensio (dublă) au asigurat victoria lui Real Madrid (scor 3-1) la International Champions Cup (turneu de partide amicale) împotriva celor de la Juventus. Disputa a avut loc pe  FedEx Field (Landover), din SUA. Într-o altă partidă a zilei, AC Milan a trecut la limită, scor 1-0, de FC Barcelona. Golul izbăvitor a venit pe final (93') și a fost reușit de Andre Silva. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

Real Madrid are antrenor – Julen Lopetegui i va pregăti pe galactici n viitorul sezon

Publicat de in data de 13 Jun 2018 | Scrie un Comentariu

Julen Lopetegui (51 de ani) va fi noul antrenor al celor de la Real Madrid, după cum informează site-ul oficial al grupării de pe Santiago Bernabeu. În prezent selecționer al Spaniei, Lopetegui va părăsi "Furia Roja" la finalul Campionatului Mondial din Rusia (14 iunie – 15 iulie). Hotnews.ro Sport  Read More →