MotoGP – Marele Premiu al Cehiei: Marc Marquez a obţinut a 50-a victorie din carieră

Publicat de in data de 04 Aug 2019 | Scrie un Comentariu

Spaniolul Marc Marquez (Honda) s-a impus, duminică, în Marele Premiu al Cehiei la MotoGP, a zecea etapă a Campionatului Mondial de motociclism viteză, care s-a desfăşurat pe circuitul de la Brno. Grație acestui succes, Marquez a atins borna de 50 de victorii în MotoGP. Hotnews.ro Sport  Read More →

​MotoGP: Marc Marquez a cștigat Marele Premiu al Malaeziei

Publicat de in data de 04 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Deja campion mondial, spaniolul Marc Marquez (Honda) a câștigat, duminică, pe circuitul Sepang International, Marele Premiu al Malaeziei la MotoGP, a 18-a etapă a Campionatului Mondial de motociclism viteză, acesta fiind al nouălea său succes din acest sezon. Podiumul a fost completat de spaniolul Alex Rins (Suzuki) şi francezul Johann Zarco (Yamaha). Aceasta a fost a 70-a victorie (la toate clasele) din...

MotoGP: Marc Marquez a castigat Marele Premiu al Aragonului

Publicat de in data de 25 Sep 2016 | Scrie un Comentariu

Dupa o serie de 4 curse fara victorie sau loc doi, spaniolul Marc Marquez, liderul clasamentului general al pilotilor, a castigat, duminica, pe circuitul Motorland Aragon, Marele Premiu al Aragonului, a 14-a etapa a Campionatului Mondial de motociclism viteza. Hotnews.ro Sport  Read More →

MotoGP: Valentino Rossi a castigat Marele Premiu al Marii Britanii – Marc Marquez a abandonat

Publicat de in data de 31 Aug 2015 | Scrie un Comentariu

Valentino Rossi (Yamaha) a castigat, duminica, Marele Premiu al Marii Britanii la Moto GP, desfasurat pe circuitul de la Silverstone. Italianul a fost urmat de Danilo Petrucci (Ducati) si Andrea Dovizioso (Ducati). Spaniolul Marc Marquez a abandonat (a cazut) cu opt tururi inainte de sosire. Hotnews.ro Sport  Read More →

Alex Marquez, fratele lui Marc Marquez, campion mondial la Moto3

Publicat de in data de 09 Nov 2014 | Scrie un Comentariu

Pilotul spaniol Alex Marquez (Honda), fratele mai mic al lui Marc Marquez, a castigat, duminica, titlul mondial la clasa Moto3, dupa ce a incheiat pe locul trei la Grand Prix-ul Valenciei, la care s-a impus australianul Jack Miller. Hotnews.ro Sport  Read More →