​Cupa Romniei: FC Viitorul, calificată n sferturi după un meci decis la lovituri de departajare

Publicat de in data de 31 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

FC Viitorul s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale Cupei României, învingând în deplasare Poli Iaşi după executarea loviturilor de departajare. La finalul celor 90 de minute de joc scorul a fost 2-2 (2-0), care s-a păstrat şi după prelungiri. FC Viitorul a condus cu 2-0, dar golul de 2-2 l-a primit când avea un jucător în plus pe teren, Andrei Cristea fiind eliminat. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

WTA Luxemburg: Monica Niculescu a fost eliminată n primul tur, după o partidă cu 16 break-uri şi o minge de meci ratată

Publicat de in data de 16 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Monica Niculescu a ratat calificarea în optimile turneului din Luxemburg, după ce a pierdut în trei seturi, scor 4-6, 7-6(6), 6-0, partida disputată împotriva Fionei Ferro (locul 103 WTA). Partida a durat două ore și 57 minute. Niculescu a avut 22 de oportunități de a face break (din care a fructificat șapte), în timp ce Ferro a făcut nouă break-uri (din 17 ocazii). Hotnews.ro Sport  Read More →

Rogers Cup: Simona Halep face un meci excelent și trece n două seturi de Caroline Garcia/ Urmează Ashleigh Barty

Publicat de in data de 11 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Simona Halep a reuşit cu Garcia cel mai bun meci al ei de la finala câştigată la Roland Garros, unul dintre cele mai bune din acest an, o demonstraţie de inteligenţă în joc, un spectacol, în faţa unei valoroase adversare, potrivit news.ro. În penultimul act, Halep va evolua pentru prima dată cu australianca Ashleigh Barty, locul 16 WTA, sâmbătă, de la ora 20.00. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

După un meci maraton cu Marius Copil, Andy Murray s-a retras de la Washington şi nu va participa nici la Toronto

Publicat de in data de 04 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

De-abia revenit în circuit după luni bune de absență (din cauza unei accidentări), Andy Murray a fost nevoit să se retragă de la turneul de la Washington (înainte de meciul cu Alex De Minaur din sferturi), scoțianul anuntând că nu va participa nici la Masters-ul de la Toronto. Hotnews.ro Sport  Read More →

LIGA I. Primul meci al campionatului s-a încheiat cu un rezultat SURPRINZĂTOR. Campioana a călcat strâmb pe teren propriu

Publicat de in data de 21 Jul 2018 | Scrie un Comentariu

CFR Cluj a debutat cu o remiză în noul campionat, după ce a încheiat la egalitate, scor 1-1, confruntarea cu FC Botoșani, disputată în Gruia. EVZ Online  Read More →

Wimbledon: Kevin Anderson, primul finalist pe iarba londoneză – Meci epic de șase ore și 35 de minute cu John Isner (26-24 n decisiv)

Publicat de in data de 14 Jul 2018 | Scrie un Comentariu

Tabela centralului a încremenit la șase ore și 35 de minute. În acest interval, Kevin Anderson și John Isner au "livrat" împreună următoarele: 102 ași, 10 duble greșeli, 247 de lovituri câștigătoare, 82 de erori neforțate, 568 de puncte disputate. După 26-24 în decisiv, Anderson ajunge în prima finală din carieră la Wimbledon. Cea mai lungă semifinală din istoria...

CM 2018 – Primul meci al Angliei din Rusia a depăşit n audienţe nunta prinţului Harry

Publicat de in data de 19 Jun 2018 | Scrie un Comentariu

Primul meci susţinut de echipa naţională a Angliei la Cupa Mondială a fost urmărit, luni seară, de 18,3 milioane de telespectatori, devenind cel mai vizionat program de anul acesta din Marea Britanie. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Meci spectacol: Generația de Aur vs Bara Legends 0-2/ Hagi a nscris după ce a trecut n echipa catalanilor

Publicat de in data de 17 Jun 2018 | Scrie un Comentariu

Sports Festival, eveniment găzduit de Cluj-Napoca timp de patru zile, a reunit zeci de glorii din fotbal, tenis, baschet şi alte sporturi în meciuri demonstrative sau întâlniri cu fanii. Capul de afiş a fost meciul de fotbal, de sâmbătă, între legendele Barcelonei şi jucătorii generaţiei de aur a României. De la Hagi şi Chivu, şi până la Gabri sau Salinas, marile nume...

VIDEO Rafael Nadal, n sferturi la Roma – Duel cu Fabio Fognini și cu tribunele n următorul meci

Publicat de in data de 17 May 2018 | Scrie un Comentariu

Denis Shapovalov i-a făcut față lui Rafael Nadal doar până la jumătatea primului set (până la 3-3), moment din care ibericul a trecut la un nivel superior al jocului. Forehandul lui Rafa l-a scos pas cu pas pe canadian din zona de confort, meciul curgând spre un învingător deja cunoscut. Nadal s-a impus în două seturi (6-4, 6-1), iar în sferturile de la Roma se va duela cu Fabio...

Handbal (f): SCM Craiova a cștigat Cupa EHF (30-25 cu Vipers Kristiansand) – Final de meci interzis cardiacilor

Publicat de in data de 12 May 2018 | Scrie un Comentariu

SCM Craiova a cucerit Cupa EHF la handbal feminin, după ce a învins formaţia norvegiană Vipers Kristiansand cu scorul de 30-25 (19-12), vineri seara, în Sala Polivalentă din Craiova, în manşa a doua a finalei. Hotnews.ro Sport  Read More →