​Liga 1: Astra Giurgiu vs Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 3-2, în ultimul meci al play-off-ului

Publicat de in data de 21 May 2019 | Scrie un Comentariu

Astra Giurgiu a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (2-1), echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, în ultimul meci al play-off-ului Ligii I. Sepsi a reuşit doar o remiză în play-off, 0-0, acasă, cu Viitorul, pierzând toate celelalte nouă meicuri. După această partidă, sezonul 2018/2019 al Ligii I s-a încheiat pentru primele şase fomaţii, urmând a evolua în continuare doar ultimele opt echipe, în play-out. Hotnews.ro...

​VIDEO La Liga: Real Madrid, învinsă în ultimul meci al sezonului de Betis, scor 2-0

Publicat de in data de 19 May 2019 | Scrie un Comentariu

Real Madrid a terminat cu o înfrângere sezonul 2018-2019. Betis Sevilla s-a impus cu 2-0 pe “Santiago Bernabeu”, iar echipa antrenată de Zinedine Zidane s-a clasat pe poziția a treia în La Liga. Hotnews.ro Sport  Read More →

ATP Roma: Roger Federer, calificare dramatică în sferturi după ce a salvat două mingi de meci contra lui Borna Coric

Publicat de in data de 17 May 2019 | Scrie un Comentariu

Publicul italian a savurat din plin fiecare punct câștigat de Roger Federer, pe Grandstand elvețianul având parte de o susținere precum în Cupa Davis. Mister Perfect nu le-a dezamăgit așteptările, impunându-se după ce a salvat două mingi de meci în tiebreak-ul decisivului cu Borna Coric (2-6, 6-4, 7-6(7)). Fedex este în sferturi la Masters-ul de la Roma, acolo unde va da peste învingătorul disputei dintre...

Roger Federer câştigă în 52 de minute primul meci jucat pe zgură după trei ani

Publicat de in data de 08 May 2019 | Scrie un Comentariu

Elveţianul Roger Federer, locul 3 ATP, l-a învins, marţi, pe francezul Richard Gasquet, locul 39 ATP, scor 6-2, 6-3, în turul al doilea al turneului de la Madrid, potrivit Mediafax. Hotnews.ro Sport  Read More →

​La Liga: Getafe vs Sevilla 3-0 / Meci cu două goluri din penalti şi două eliminări

Publicat de in data de 21 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

​Formaţia FC Sevilla a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-0, de echipa Getafe, într-un meci din etapa a 33-a a campionatului Spaniei, informează News.ro. În urma acestui rezultat, Getafe a urcat pe locul al patrulea, chiar peste Sevilla. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

Liga 1, play-off: U Craiova, victorie la primul meci al lui Corneliu Papură pe banca tehnică (1-0 cu Astra Giurgiu)

Publicat de in data de 20 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Fără victorie de patru meciuri, Universitatea Craiova a început cu dreptul returul play-off-ului. La prima partidă cu Papură pe banca tehnică, oltenii s-au impus pe terenul celor de la Astra Giurgiu, scor 1-0, în etapa a VI-a a play-off-ului Ligii 1. Hotnews.ro Sport  Read More →

​WTA Charleston: Mihaela Buzărnescu, eliminată după un meci de mare luptă de Caroline Wozniacki

Publicat de in data de 05 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Mihaela Buzărnescu, locul 30 WTA şi cap de serie 12, a fost eliminată, joi, de daneza Caroline Wozniacki, numărul 13 mondial şi favorită 5, în optimile de finală ale turneului de la Charleston, competiție dotată cu premii de 823.000 de dolari. Meciul a fost unul de luptă care s-a întins pe durata a două ore și 37 de minute (6-4, 3-6, 6-3 pentru daneză). Hotnews.ro Sport  Read More →

​Handbal (f): România vs Danemarca, 23-36, în ultimul meci din Golden League

Publicat de in data de 24 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Naţionala de handbal feminin a României a fost învinsă, duminică, de reprezentativa Danemarcei, scor 36-23 (15-13), în ultimul meci din Golden League, la Boulazac. Tricolorele au încheiat cu trei înfrângeri. Hotnews.ro Sport  Read More →

Dinamo, meci tragic în Liga Campionilor: „Câinii“ s-au înecat la mal în cel mai pur stil românesc. Cum s-a năruit totul

Publicat de in data de 28 Feb 2019 | Scrie un Comentariu

Dinamo ar fi scris istorie, dacă ar fi devenit prima echipă românească ajunsă în optimile Ligii Campionilor de când competiţia a trecut la noul format. Din păcate, campionii României au ratat totul într-o repriză. Adevarul.ro  Read More →

Australian Open: Roger Federer (campionul en-titre), eliminat n optimi – Stefanos Tsitsipas s-a impus n patru seturi după un meci de aproape patru ore