Publicat de in data de 07 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

De-a lungul anilor, Toyota Supra a reușit să trezească admirația multor pasionați din domeniul auto. Noua generație va fi prezentată până la finalul anului curent, iar japonezii pregătesc și o motorizare cu șase cilindri în linie de 340 CP. AutoMarket  Read More →

Wimbledon: Kevin Anderson, primul finalist pe iarba londoneză – Meci epic de șase ore și 35 de minute cu John Isner (26-24 n decisiv)

Publicat de in data de 14 Jul 2018 | Scrie un Comentariu

Tabela centralului a încremenit la șase ore și 35 de minute. În acest interval, Kevin Anderson și John Isner au "livrat" împreună următoarele: 102 ași, 10 duble greșeli, 247 de lovituri câștigătoare, 82 de erori neforțate, 568 de puncte disputate. După 26-24 în decisiv, Anderson ajunge în prima finală din carieră la Wimbledon. Cea mai lungă semifinală din istoria...

Audi e-tron: autonomie de 400 km după 30 minute de încărcare

Publicat de in data de 07 Jun 2018 | Scrie un Comentariu

Versiunea de serie a prototipului Audi e-tron anunţă zorii unei noi ere: Compania se transformă dintr-un constructor auto clasic într-un furnizor de sisteme de mobilitate, oferind clienţilor săi soluţii adaptate pentru încărcare, acasă sau în mişcare. InformatiiAuto.ro RSS Feed 2.0  Read More →

Cupa Davis: Romnia – Maroc 1-0/ Marius Copil, victorie n 39 de minute

Publicat de in data de 07 Apr 2018 | Scrie un Comentariu

România conduce echipa Marocului, scor 1-0, după primul meci al întâlnirii din turul al doilea al Grupei a II-a, Zona Europa/Africa a Cupei Davis. Marius Copil (82 ATP) l-a învins fără drept de apel pe Amine Ahouda (718 ATP), scor 6-0, 6-1, după numai 39 de minute de joc. Hotnews.ro Sport  Read More →

O nouă descoperire în domeniul soluţiilor de stocare a energiei ar putea scurta timpul de încărcare al vehiculelor electrice la doar 10 minute (Auto)

Publicat de in data de 27 Feb 2018 | Scrie un Comentariu

Una dintre previziunile celebrului Elon Musk pare că se materializează. Un nou tip de material cu aplicaţii în domeniul super-capacitoarelor ar putea permite folosirea acestora ca înlocuitori pentru acumulatorii Li-ion. Mult mai rapizi în privinţa vitezei de încărcare, super-capacitorii sunt versiuni supradimensionate ale capacitorilor întâlniţi de obicei în dotarea echipamentelor electronice de...

De Singles Day, uriasa zi a cumparaturilor online organizata in China, s-a vandut de un miliard de dolari in primele doua minute pe platforma Alibaba

Publicat de in data de 11 Nov 2017 | Scrie un Comentariu

​De Singles Day, uriasa zi a cumparaturilor online organizata in China, vanzarile cumulate ale retailer-ilor de pe platforma Alibaba au depasit un miliard de dolari in primele doua minute si au ajuns la 10 miliarde dolari dupa o ora si zece minute. Anul trecut s-a vandut de peste 18 miliarde dolari pe platforma Alibaba in intreaga zi si anul acesta estimarile indica 24 miliarde dolari. Hotnews.ro Economie  Read More →

Shanghai Masters: Rafael Nadal, victorie in doar 55 de minute – Ibericul, en fanfare in optimi

Publicat de in data de 12 Oct 2017 | Scrie un Comentariu

Rafael Nadal (cap de serie numarul unu si lider al ierarhiei ATP) s-a calificat, miercuri, in optimile Masters-ului de la Shanghai, dupa ce l-a invins categoric, scor 6-2, 6-1, pe Jared Donaldson (56 ATP – SUA). Hotnews.ro Sport  Read More →

FOTBAL EUROPEAN. Meci FANTASTIC făcut de Manchester United în Premier League. Trupa lui Mourinho a marcat de 3 ori în 4 minute

Publicat de in data de 19 Aug 2017 | Scrie un Comentariu

Manchester United a învins-o, sâmbătă, pe Swansea, în deplasare, scor 4-0, într-o confruntare din etapa a 2-a a Premier League. EVZ Online  Read More →

AMANET AUTO, faci rost de bani în 30 minute!

Publicat de in data de 16 Aug 2017 | Scrie un Comentariu

Un mod rapid de a face rost de banii pentru participarea la un eveniment, fără a îţi crea obligaţii faţă de cunoscuţi. Întreaga procedură durează maxim 30 de minute. InformatiiAuto.ro RSS Feed 2.0  Read More →

HOROSCOP De ce este Ziua Marinei de Adormirea Sf. Maria? Elon Musk a râs, în hohote, minute în șir

Publicat de in data de 15 Aug 2017 | Scrie un Comentariu

HOROSCOP Dar și pe Elon Musk l-a pufnit râsul și a râs în hohote, minute la rând. S-a întâmplat în weekend, când CEO SpaceX a vizitat o tabără de vară de copii deștepți. Știți că am o obsesie pozitivă pentru acest personaj de roman SF. Se întâmplă să am și o sursă de informații chiar în apropierea lui imediată. Baraka! EVZ Online  Read More →