De Singles Day, uriasa zi a cumparaturilor online organizata in China, s-a vandut de un miliard de dolari in primele doua minute pe platforma Alibaba

Publicat de in data de 11 Nov 2017 | Scrie un Comentariu

​De Singles Day, uriasa zi a cumparaturilor online organizata in China, vanzarile cumulate ale retailer-ilor de pe platforma Alibaba au depasit un miliard de dolari in primele doua minute si au ajuns la 10 miliarde dolari dupa o ora si zece minute. Anul trecut s-a vandut de peste 18 miliarde dolari pe platforma Alibaba in intreaga zi si anul acesta estimarile indica 24 miliarde dolari. Hotnews.ro Economie  Read More →

Shanghai Masters: Rafael Nadal, victorie in doar 55 de minute – Ibericul, en fanfare in optimi

Publicat de in data de 12 Oct 2017 | Scrie un Comentariu

Rafael Nadal (cap de serie numarul unu si lider al ierarhiei ATP) s-a calificat, miercuri, in optimile Masters-ului de la Shanghai, dupa ce l-a invins categoric, scor 6-2, 6-1, pe Jared Donaldson (56 ATP – SUA). Hotnews.ro Sport  Read More →

FOTBAL EUROPEAN. Meci FANTASTIC făcut de Manchester United în Premier League. Trupa lui Mourinho a marcat de 3 ori în 4 minute

Publicat de in data de 19 Aug 2017 | Scrie un Comentariu

Manchester United a învins-o, sâmbătă, pe Swansea, în deplasare, scor 4-0, într-o confruntare din etapa a 2-a a Premier League. EVZ Online  Read More →

AMANET AUTO, faci rost de bani în 30 minute!

Publicat de in data de 16 Aug 2017 | Scrie un Comentariu

Un mod rapid de a face rost de banii pentru participarea la un eveniment, fără a îţi crea obligaţii faţă de cunoscuţi. Întreaga procedură durează maxim 30 de minute. InformatiiAuto.ro RSS Feed 2.0  Read More →

HOROSCOP De ce este Ziua Marinei de Adormirea Sf. Maria? Elon Musk a râs, în hohote, minute în șir

Publicat de in data de 15 Aug 2017 | Scrie un Comentariu

HOROSCOP Dar și pe Elon Musk l-a pufnit râsul și a râs în hohote, minute la rând. S-a întâmplat în weekend, când CEO SpaceX a vizitat o tabără de vară de copii deștepți. Știți că am o obsesie pozitivă pentru acest personaj de roman SF. Se întâmplă să am și o sursă de informații chiar în apropierea lui imediată. Baraka! EVZ Online  Read More →

Secretul familiei Ceauşescu. S-a întâmplat cu 15 minute înainte de deces. „Vom fi împreună şi dincolo de moarte”

Publicat de in data de 24 May 2017 | Scrie un Comentariu

Despre familia Ceauşescu, simbolul dictaturii comuniste în România, s-au spus şi s-au scris multe. La aproape trei decenii de la lichidarea cuplului care a dominat Epoca de Aur, numele Ceauşescu apare din nou în prim-plan. EVZ Online  Read More →

VIDEO Emisia TVR, afectată de pana de curent din Bucureşti. Pentru 30 de minute, niciunul dintre canalele televiziunii de stat nu a emis

Publicat de in data de 08 Feb 2017 | Scrie un Comentariu

Potrivit stiriletvr.ro, TVR e în situaţie de avarie şi funcţionează pe generatorare. „Ne cerem scuze pentru eventualele probleme tehnice care pot să apară pe parcursul jurnalelor de ştiri“, scrie sursa citată. Emisia TVR a mai fost afectată şi în trecut de pene de curent. Alimentarea cu energie electrică a zonei de nord a Bucureştiului, afectată de o avarie majoră, a fost reluată. Din cauza penei...

Distanța București-Cluj, parcursă în 28 de MINUTE la un preț de 25 euro. NU ESTE CU AVIONUL!

Publicat de in data de 26 Sep 2016 | Scrie un Comentariu

Detalii pe capital.ro EVZ Online  Read More →

Efectele atentatelor din Turcia: Cresc rezervarile last minute catre Grecia, Spania si Portugalia

Publicat de in data de 10 Aug 2016 | Scrie un Comentariu

Evenimentele din ultimul an, din Turcia ĂŽn special, dar și din alte destinații turistice europene, i-au determinat pe unii turiști români să aștepte până ĂŽn ultimul moment atunci când își aleg vacanțele. Datele Paravion, cea mai mare agenție de turism online din România, arată că ĂŽn acest an au crescut cu 25% rezervările last minute,...

Cele mai vândute destinaţii Last Minute În Grecia

Publicat de in data de 22 Jun 2016 | Scrie un Comentariu

Apetitul turiştilor români pentru vacanĹŁe last minute a cunoscut o cerere puternică ĂŽn ultimele 4 săptămâni, fiind aproape la acelaşi nivel cu volumul rezervărilor Early Booking din iarnă, conform datelor proprii ale unei agenĹŁii de turism din Bucureşti. Cele mai râvnite destinaĹŁii last minute sunt Insula Soarelui (Rodos), Skiathos şi Creta,...