​Premier League: Brighton vs Liverpool 0-1/ Florin Andone a intrat pe teren n minutul 66

Publicat de in data de 13 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Liverpool a câștigat partida disputată în deplasare, cu Brighton, scor 1-0, într-un meci din etapa a 22-a din Premier League. Florin Andone a intrat pe teren în minutul 66, moment în care “cormoranii” se aflau deja în avantaj. Hotnews.ro Sport  Read More →

​VIDEO Icardi, minutul 92 și gafa lui Donnarruma: Inter – Milan 1-0

Publicat de in data de 22 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Inter a câștigat derbiul cu AC Milan la ultima strigare, golul izbăvitor venind în minutul 92. Donnarruma a ieșit greșit pe o centrare, iar Mauro Icardi a profitat și a înscris cu capul. S-a terminat 1-0, rezultat în urma căruia Inter a urcat pe locul trei în clasamentul din Serie A. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

​Champions League: Liverpool, nvinsă de Napoli n minutul 90, Barcelona, victorie dificilă n Anglia

Publicat de in data de 04 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Miercuri au avut loc ultimele partide din etapa a doua a grupelor Champions League. Liverpool a pierdut în deplasarea de la Napoli după ce a primit un gol în minutul 90, în timp ce Barcelona a suferit pentru a obține victoria, după ce Tottenham s-a apropiat la un singur gol și a forțat egalarea. Lionel Messi a înscris două goluri și a ajuns la cinci goluri în două partide. Scorul serii a fost realizat de...

Liga 1: Poli Iași – Astra 1-1 / Giurgiuvenii au egalat din penalty n minutul 81

Publicat de in data de 29 Jul 2018 | Scrie un Comentariu

Poli Iași și Astra Giurgiu au încheiat la egalitate, scor 1-1, într-o partidă contând pentru etapa a doua a Ligii 1 la fotbal, disputată pe stadionul "Emil Alexandrescu" din Iași. Giurgiuvenii au salvat un punct grație unui penalty transformat de Llullaku în minutul 81. Hotnews.ro Sport  Read More →

Liga 1, play-off: CFR Cluj – CS U Craiova 1-0/ Echipa lui Dan Petrescu, provizoriu pe primul loc – Oltenii au ratat un penalty n minutul 90+3

Publicat de in data de 06 May 2018 | Scrie un Comentariu

CFR Cluj a învins-o dramatic pe CS Universitatea Craiova, cu scorul de 1-0 (0-0), sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a opta a fazei play-off a Ligii I de fotbal. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

FOTBAL EUROPEAN. Revenire de SENZAȚIE pentru FC Barcelona. Catalanii au fost conduși cu 2-0, în minutul 88, la Sevilla

Publicat de in data de 01 Apr 2018 | Scrie un Comentariu

FC Sevilla a încheiat la egalitate, scor 2-2, partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, contra Barcelonei, în runda a 30-a a Primerei Division. EVZ Online  Read More →

​VIDEO Atalanta – Juventus 2-2/ Campioana, egalata in minutul 89

Publicat de in data de 29 Apr 2017 | Scrie un Comentariu

Atalanta si Juventus au remizat, scor 2-2, intr-o disputa contand pentru etapa cu numarul XXXIV din Serie A. Gazdele au egalat in minutul 89. In urma acestui rezultat, "Batrana Doamna" are 84 de puncte, "zestre" cu care o devanseaza cu 9 puncte pe AS Roma, a doua clasata. Hotnews.ro Sport  Read More →

Steaua a invins CS Universitatea Craiova cu 2-1. Golul decisiv pentru victorie, inscris de Tade, in minutul 85, din penalty

Publicat de in data de 23 Aug 2015 | Scrie un Comentariu

Formatia Steaua a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa CS Universitatea Craiova, intr-un meci din etapa a VIII-a a Ligii I. Hotnews.ro Sport  Read More →