După un meci maraton cu Marius Copil, Andy Murray s-a retras de la Washington şi nu va participa nici la Toronto

Publicat de in data de 04 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

De-abia revenit în circuit după luni bune de absență (din cauza unei accidentări), Andy Murray a fost nevoit să se retragă de la turneul de la Washington (înainte de meciul cu Alex De Minaur din sferturi), scoțianul anuntând că nu va participa nici la Masters-ul de la Toronto. Hotnews.ro Sport  Read More →

​ATP Washington: Andy Murray, prima victorie pe hard după o pauză de aproape 17 luni

Publicat de in data de 31 Jul 2018 | Scrie un Comentariu

Andy Murray, fost lider mondial, a câștigat primul său meci pe hard după o pauză de aproape 17 luni, impunându-se în fața americanului Mackenzie McDonald, în prima rundă a turneului ATP de la Washington, dotat cu premii în valoare totală de 2.146.815 dolari. Hotnews.ro Sport  Read More →

​VIDEO Faza zilei: E magician chiar si in kilt – Roger Federer a facut spectacol intr-un meci demonstrativ cu Andy Murray

Publicat de in data de 08 Nov 2017 | Scrie un Comentariu

Andy Murray a revenit pe terenul de tenis dupa o pauza de cateva luni, fostul lider mondial intalnindu-l la Glasgow, intr-un meci demonstrativ, pe Roger Federer. Elvetianul a facut spectacol, spre deliciul publicului, momentul de maxim interes fiind acela in care a jucat foarte bine chiar si imbracat in kilt (fusta traditionala din Scotia, purtata de barbati). Hotnews.ro  Read More →

Wimbledon: Astazi debuteaza competitia de la All England Club: Murray, Nadal si Halep, printre protagonistii zilei

Publicat de in data de 03 Jul 2017 | Scrie un Comentariu

In urma cu 140 de ani, Wimbledon-ul pleca la drum, turneul fiind destinat atunci doar barbatilor. Au fost 22 de jucatori, fiecare platind o guinee pentru a participa. Astazi, competitia este una care ofera premii de 36 de milioane de euro, iar la startul ei se gasesc cei mai buni jucatori de tenis ai momentului. Luni, in prima zi de intreceri, vor putea fi vazuti la treaba, printre altii, Andy Murray (liderul mondial...

Roland Garros: Stan Wawrinka, Marin Cilic, Kei Nishikori si Andy Murray au completat tabloul sferturilor

Publicat de in data de 06 Jun 2017 | Scrie un Comentariu

Stanislas Wawrinka s-a calificat, pentru a treia oara consecutiv, in sferturile de la Roland Garros, elvetianul invingandu-l pe Gael Monfils in trei seturi, scor 7-5, 7-6(7), 6-2. Tabloul masculin de simplu a fost completat de Marin Cilic, Kei Nishikori si Andy Murray. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO ATP Doha: Novak Djokovic a castigat turneul si razboiul nervilor cu Andy Murray – Victorie de moral inainte de startul Australian Open

Publicat de in data de 07 Jan 2017 | Scrie un Comentariu

Andy Murray (1 ATP) si Novak Djokovic (2 ATP) ne-au aratat in finala turneului de la Doha unde a ajuns tenisul zilelor noastre: schimburi rapide care ne duc cu gandul la tenisul de masa, conditie fizica demna de "Iron Man", lovituri care "ametesc" pana si mingea in drumul ei spre terenul advers si automatisme care lasa senzatia ca in unele schimburi cei doi ar fi putut sa joace chiar si cu ochii inchisi…Dupa...

​Turneul Campionilor: Andy Murray, in semifinale – Stan Wawrinka, eliminat din competitie

Publicat de in data de 18 Nov 2016 | Scrie un Comentariu

Cap de serie numarul unu, Andy Murray s-a calificat in semifinalele Turneului Campionilor dupa ce l-a invins in doua seturi, scor 6-4, 6-2 (dupa o ora si 26 de minute), pe Stanislas Wawrinka, al treilea favorit al intrecerii din "O2 Arena". In urma acestei infrangeri, elvetianul (semifinalist in 2015) a fost eliminat de la turneul gazduit de Londra. Hotnews.ro Sport  Read More →

Turneul Campionilor: Victorie muncita pentru Andy Murray in fata luptatorului Kei Nishikori

Publicat de in data de 17 Nov 2016 | Scrie un Comentariu

Andy Murray a bifat al doilea succes din tot atatea partide la Turneul Campionilor, favoritul numarul unu trecand dupa un meci epuizant de Kei Nishikori (6-7(9), 6-4, 6-4), cap de serie numarul cinci, intr-un meci contand pentru Grupa "John McEnroe" a competitiei de la Londra. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Turneul Campionilor – Rezumatele partidelor Nishikori vs Wawrinka si Murray vs Cilic

Publicat de in data de 15 Nov 2016 | Scrie un Comentariu

Turneul Campionilor si-a consumat si a doua zi de intreceri, cu primele partide din Grupa "John McEnroe". Kei Nishikori l-a invins pe Stan Wawrinka, in timp ce Andy Murray a dispus de Marin Cilic. Intra in material pentru a vedea rezumatele meciurilor de luni. Hotnews.ro Sport  Read More →

​Turneul Campionilor: Andy Murray si Stan Wawrinka, in aceeasi grupa – Novak Djokovic, dueluri cu Raonic, Monfils si Thiem

Publicat de in data de 08 Nov 2016 | Scrie un Comentariu

Luni a avut loc, la Londra, tragerea la sorti a grupelor de la Turneul Campionilor la tenis. Fata de anii trecuti, vor fi doua schimbari importante: Nadal si Federer nu vor participa, in timp ce Novak Djokovic nu va mai incepe competitia din calitate de numarul unu in lume, pozitie pe care s-a "catarat" intre timp Andy Murray. Scotianul face parte din Grupa "John McEnroe" alaturi de Stanislas Wawrinka,...