​VIDEO Karim Benzema, 201 goluri n tricoul Realului, după ce madrilenii au trecut cu 5-0 de Viktoria Plzen

Publicat de in data de 08 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Real Madrid a trecut fără probleme de Viktoria Plzen, scor 5-0, după ce a dominat clar întreaga partidă disputată în Cehia. Santiago Solari ajunge la trei victorii în tot atâtea partide pe banca tehnică a madrilenilor. Karim Benzema a deschis scorul, ajungând astfel la 200 de goluri (a avut nevoie de 429 de meciuri) pentru Los Blancos. Hotnews.ro Sport  Read More →

Europa League: FCSB, in grupa cu Viktoria Plzen, Hapoel Beer Sheva si FC Lugano

Publicat de in data de 25 Aug 2017 | Scrie un Comentariu

Vineri a avut loc la Monte Carlo tragerea la sorti a grupelor din Europa League, faza a competitiei unde se afla si FCSB, vicecampioana Romaniei. Viktoria Plzen (Cehia) este adversarul din prima urna valoria pentru formatia bucuresteana, Grupa G fiind completata de Hapoel Beer Sheva (Israel) si FC Lugano (Elvetia). Hotnews.ro Sport  Read More →

Europa League: Astra – Viktoria Plzen 1-1/ Campioana Romaniei pastreaza sanse la calificarea in primavara europeana

Publicat de in data de 04 Nov 2016 | Scrie un Comentariu

Astra a terminat la egalitate confruntarea cu Viktoria Plzen, scor 1-1, in al patrulea meci din Grupa E a Europa League. Alexandru Stan a deschis scorul pentru giurgiuveni in minutul 19, dupa o pasa excelenta a lui Budescu, insa Viktoria Plzen a egalat imediat prin Krmencik (25'), care a reluat cu capul de langa Geraldo. Dupa patru etape disputate, campioana Romaniei se afla pe locul trei in grupa, cu patru puncte,...

Europa League: Viktoria Plzen – Astra 1-2/ Alibec, decisiv pentru campioana Romaniei

Publicat de in data de 21 Oct 2016 | Scrie un Comentariu

Dupa o serie de rezultate slabe, Astra a reusit sa se impuna pe terenul cehilor de la Viktoria Plzen, scor 2-1, in al treilea meci al Grupei E din Europa League. Alibec a deschis scorul in minutul 41 al partidei si tot el a contribuit si la al doilea gol, cand Horova a deviat mingea in propria poarta. Acelasi Horova s-a revansat pentru greseala comisa si a redus din diferenta in minutul 86. Dupa trei etape, giurgiuvenii...