VIDEO Real Madrid vs Atletico Madrid 2-4 (după prelungiri) / Echipa lui Diego Simeone a cștigat Supercupa Europei pentru a treia oară n istorie

Publicat de in data de 16 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Atletico Madrid este noua deținătoare a Supercupei Europei, după ce a reușit o victorie superbă în fața marii rivale Real Madrid, scor 4-2. Trupa lui Diego Simeone a avut nevoie de prelungiri pentru a se impune în partida de pe Lillekula Arena din Tallinn (Estonia), după ce la finalul primelor 90 de minute scorul a fost 2-2. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Real Madrid – Juventus 3-1 și AC Milan – Barcelona 1-0, la International Champions Cup

Publicat de in data de 05 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Bale și Asensio (dublă) au asigurat victoria lui Real Madrid (scor 3-1) la International Champions Cup (turneu de partide amicale) împotriva celor de la Juventus. Disputa a avut loc pe  FedEx Field (Landover), din SUA. Într-o altă partidă a zilei, AC Milan a trecut la limită, scor 1-0, de FC Barcelona. Golul izbăvitor a venit pe final (93') și a fost reușit de Andre Silva. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

Raport: n 2019 Romnia va avea un PIB real cu 4% mai mare dect n 2018

Publicat de in data de 24 Jul 2018 | Scrie un Comentariu

România va avea un PIB real de 171 de miliarde de lei în 2019, cu 4% mai mare decât în 2018, şi un PIB pe cap de locuitor de 12.247 de dolari, se arată în datele furnizate de The Institute of International Finance (IIF), scrie Mediafax. Comparativ cu acest an, în 2019, PIB-ul real la nivel naţional ar urma să fie cu aproximativ şapte miliarde de lei mai mare, iar comparativ cu...

Real Madrid are antrenor – Julen Lopetegui i va pregăti pe galactici n viitorul sezon

Publicat de in data de 13 Jun 2018 | Scrie un Comentariu

Julen Lopetegui (51 de ani) va fi noul antrenor al celor de la Real Madrid, după cum informează site-ul oficial al grupării de pe Santiago Bernabeu. În prezent selecționer al Spaniei, Lopetegui va părăsi "Furia Roja" la finalul Campionatului Mondial din Rusia (14 iunie – 15 iulie). Hotnews.ro Sport  Read More →

​VIDEO PSG – Real Madrid 1-2/ Micul Paris

Publicat de in data de 07 Mar 2018 | Scrie un Comentariu

PSG a parasit inca o data Liga Campionilor in "optimi", de aceasta data "calaul" formatiei lui Unai Emery fiind campioana en-titre. Realul a aratat ca este o alta echipa in CL fata de Primera Division, "galacticii" castigand si returul de pe "Parc des Princes", scor 2-1 (se impusesera si la Madrid, 3-1). Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Real Madrid – Villarreal 0-1/ Oaspetii au obtinut victoria pe final de meci

Publicat de in data de 13 Jan 2018 | Scrie un Comentariu

Real Madrid a ajuns la a treia partida consecutiva fara victorie, dupa ce a pierdut meciul disputat sambata, pe teren propriu, impotriva lui Villarreal, scor 0-1 (etapa a XIX-a din La Liga). "Submarinul galben" a dat lovitura pe contraatac, in minutul 87, iar echipa lui Zinedine Zidane ramane la 16 puncte de liderul Barcelona (catalanii au un meci mai putin disputat). Hotnews.ro Sport  Read More →

Luka Modric (Real Madrid) este acuzat de evaziune fiscala de 870.000 de euro

Publicat de in data de 29 Nov 2017 | Scrie un Comentariu

Luka Modric (mijlocasul celor de la Real Madrid) este acuzat de procurorii din Madrid de evaziune fiscala, prejudiciul estimat fiind de aproximativ 870.000 de euro, informeaza jurnalistii de la El Confidencial. Hotnews.ro Sport  Read More →

Liga Campionilor: Real Madrid a remizat cu Tottenham, scor 1-1; Liverpool a invins Maribor, scor 7-0

Publicat de in data de 18 Oct 2017 | Scrie un Comentariu

Formaţia Real Madrid a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul de pe teren propriu, cu Tottenham Hotspur, din etapa a treia a grupelor Ligii Campionilor, în timp ce Liverpool a reuşit scorul zilei, după ce a trecut de Maribor, scor 7-0. Hotnews.ro Sport  Read More →

Ciocnirea titanilor: Primul Barcelona – Real Madrid al sezonului se joacă, diseară, în Supercupa Spaniei

Publicat de in data de 13 Aug 2017 | Scrie un Comentariu

Primul „El Clasico“ oficial al sezonului (duminică, ora 23.00, Digi Sport) va fi în Supercupa Spaniei, învingătoarea urmând a fi decisă în „dublă“ manşă. Catalanii vor fi nevoiţi să se descurce, în premieră, fără Neymar, în timp ce la madrileni va absenta Modrici. Adevarul.ro  Read More →

FOTO VIDEO Real Madrid vs Manchester United 2-1/ Galacticii au castigat pentru a doua oara consecutiv Supercupa Europei

Publicat de in data de 09 Aug 2017 | Scrie un Comentariu

Real Madrid, detinatoarea Ligii Campionilor, a castigat pentru a doua oara consecutiv Supercupa Europei, dupa ce s-a impus la limita in fata lui Manchester United, scor 2-1. Trupa lui Jose Mourinho a fost dominata categoric in prima repriza a partidei de pe Philip II Arena din Skopje, iar madrilenii au deschis scorul in minutul 24, prin Casemiro. "Galacticii" au avut un start bun si in partea a doua a meciului,...