Liga 2: Pas greșit pentru liderul Turris (1-1 cu CSM Reșița); Dunărea Călărași, victorie cu U Cluj (scor 3-2) – Rezultatele zilei

Publicat de in data de 14 Sep 2019 | Scrie un Comentariu

Liderul Turris Turnu Măgurele a făcut primul pas greșit în actualul sezon din Liga a II-a și a remizat în deplasare cu CSM Reșița, scor 1-1, în etapa a șaptea. În alt meci disputat sâmbătă, Dunărea Călărași s-a impus cu 3-2 pe teren propriu în față celor de la U Cluj. Hotnews.ro Sport  Read More →

​Euro 2020, preliminarii: Victorii pentru Anglia, Franța, Portugalia și Turcia (Rezultatele serii)

Publicat de in data de 08 Sep 2019 | Scrie un Comentariu

Reprezentativele Franţei, Angliei, Portugaliei și Turciei au obținut, sâmbătă seară, victorii în preliminariile Campionatului European din 2020. Hotnews.ro Sport  Read More →

Google oferă de acum buton Share pentru rezultatele Google Search (Internet)

Publicat de in data de 21 Jun 2019 | Scrie un Comentariu

Cu destulă întârziere, Google aduce serviciul Google Search în era reţelelor de socializare, incluzând buton Share prin care să răspunde întrebărilor şi solicitărilor pentru informaţii primite din partea prietenilor trimiţând acestora link-ul relevant găsit la căutarea pe Google. Până acum, utilizatorii Google Search nu aveau la dispoziţie o modalitate directă pentru a da mai departe link-ul...

WTA Nottingham: Caroline Garcia, adversara Gabrielei Ruse în sferturi (Rezultatele zilei)

Publicat de in data de 14 Jun 2019 | Scrie un Comentariu

Caroline Garcia (Franța, 28 WTA), principala favorită, va fi adversara Gabrielei Ruse în sferturile turneului de la Nottingham. Franțuzoaica a obținut o victorie lejeră cu britanica Maia Lumsden (280 WTA), beneficiara unui wild card, scor 6-3, 6-1, după 54 de minute. Hotnews.ro Sport  Read More →

Roland Garros (f): Sloane Stephens, Anastasija Sevastova și Garbine Muguruza, calificate în optimi; Karolina Pliskova, Elina Svitolina și Belinda Bencic, eliminate (Rezultatele zilei)

Publicat de in data de 31 May 2019 | Scrie un Comentariu

Favoritele au fost eliminate rând pe rând vineri de la Roland Garros. Karolina Pliskova (favorită 2), Elina Svitolina (9), Belinda Bencic (15) sau Carla Suárez Navarro (28) au spus adio competiției încă din turul al treilea. Nume precum Sloane Stephens (7), Anastasija Sevastova (12)sau Garbine Muguruza (19) și-au asigurat biletele pentru faza optimilor de finală. Intră în material pentru a vedea rezultatele...

​WTA Stuttgart: Petra Kvitova, prima jucătoare calificată în sferturi / Bencic, Vekic, Hsieh, Azarenka, Kontaveit și Pavluychenkova, în optimi (Rezultatele zilei)

Publicat de in data de 25 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Petra Kvitova (3 WTA) s-a calificat în sferturile competiției de la Stuttgart, după ce a trecut de belgianca Greetje Minnen (192 WTA), scor 6-1, 6-4, după o oră și 12 minute. În celelalte partide disputate miercuri, Belinda Bencic, Donna Vekic, Su-Wei Hsieh, Victoria Azarenka, Anett Kontaveit și Anastasia Pavlyuchenkova au trecut de primul tur.​ Hotnews.ro Sport  Read More →

Euro 2020, preliminarii: Belgia a câştigat duelul cu Rusia (3-1); Croația, victorie la limită cu Azerbaijan după ce a fost condusă (2-1) – Rezultatele complete ale serii

Publicat de in data de 22 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Preliminariile Euro 2020 au început joi, cu un rezultat total neașteptat. Surpriza a fost oferită de Kazahstan, care a învins naționala Scoției, scor 3-0. Cel mai interesant meci al serii a fost câștigat de Belgia, pe teren propriu, împotriva Rusiei (scor 3-1). Croația, vicecampioana mondială, a obținut un succes la limită contra Azerbaijanului, scor 2-1, graţie unui gol marcat în minutul 79, după ce a...

​Liga 2: Academica Clinceni, lider provizoriu (3-1 cu ACS Poli); Farul Constanța, victorie cu Pandurii Târgu Jiu (scor 2-0) – Rezultatele zilei

Publicat de in data de 16 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Academica Clinceni s-a impus fără emoții pe terenul celor de la ACS Poli Timișoara, scor 3-1, și urcă provizoriu pe primul loc în clasamentul Ligii a 2-a la fotbal. Ilfovenii sunt la egalitate de puncte cu Sportul Snagov, dar pot fi depășiți dacă Universitatea Cluj va câștiga astăzi în fața lui Aerostar Bacău. Hotnews.ro Sport  Read More →

Liga 2: Sportul Snagov a revenit pe primul loc (2-1 cu Farul Constanța) – Rezultatele zilei

Publicat de in data de 02 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Sportul Snagov a revenit pe primul loc în clasamentul Ligii a 2-a la fotbal, după ce câștigat cu 2-1 pe terenul celor de la Farul Constanța (etapa a 23-a). Academica Clinceni a câștigat în deplasare cu Unirea Brăila, scor 2-0, și a urcat pe poziția a doua, depășind-o pe Chindia Târgoviște. Hotnews.ro Sport  Read More →

​ATP Dubai: Marin Cilic și Daniil Medvedev au părăsit competiția; Victorii pentru Nishikori, Tsitsipas și Coric (Rezultatele zilei)

Publicat de in data de 27 Feb 2019 | Scrie un Comentariu

Marin Cilic (cap de serie nr. 3) și Daniil Medvedev (favorit nr. 8) au părăsit competiția de la Dubai (Emiratele Arabe Unite), încă din primul tur, după ce au fost învinși de Gael Monfils (23 ATP), respectiv Ricardas Berankis (113 ATP). Printre favoriții care s-au calificat mai departe se numără Kei Nishikori, Stefanos Tsitsipas și Borna Coric. Hotnews.ro Sport  Read More →