VIDEO Rogers Cup: Simona Halep vs Ashleigh Barty 6-4, 6-1 / Halep, de neoprit – Calificare fără emoții n finala competiției de la Montreal

Publicat de in data de 11 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Simona Halep a dominat într-o manieră categorică partida cu Ashleigh Barty (16 WTA), obținând calificarea în finala turneului de la Rogers Cup pentru a treia oară in carieră. Liderul mondial a avut o nouă evoluție impresionantă, impunându-se cu 6-4, 6-1, după o oră și 11 minute joc. În ultimul act al competiției de la Montreal, Halep va înfrunta învingătoarea meciului...

Rogers Cup: Simona Halep face un meci excelent și trece n două seturi de Caroline Garcia/ Urmează Ashleigh Barty

Simona Halep a reuşit cu Garcia cel mai bun meci al ei de la finala câştigată la Roland Garros, unul dintre cele mai bune din acest an, o demonstraţie de inteligenţă în joc, un spectacol, în faţa unei valoroase adversare, potrivit news.ro. În penultimul act, Halep va evolua pentru prima dată cu australianca Ashleigh Barty, locul 16 WTA, sâmbătă, de la ora 20.00. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

Rogers Cup: Sorana Crstea, nvingătoare n partida cu Monica Niculescu – Duel cu Venus Williams n turul doi

Publicat de in data de 07 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

După ce a fost condusă cu 1-0 la seturi, Sorana Cîrstea (54 WTA) a reușit să revină și s-a impus în duelul cu Monica Niculescu (69 WTA), venită din calificări, scor 3-6, 6-4, 6-4. Victoria îi asigură Soranei prezența în turul al doilea de la Rogers Cup, turneu de categorie Premier 5 care se desfășoară la Montreal. Hotnews.ro Sport  Read More →

Simona Halep a confirmat prezenta la turneul Rogers Cup de la Montreal

Publicat de in data de 09 Dec 2017 | Scrie un Comentariu

Organizatorii turneului Rogers Cup au anuntat primele jucatoare care au confirmat prezenta la Montreal in 2018. Simona Halep (1 WTA), castigatoarea editiei din 2016, va participa pentru a saptea oara la competitia din Canada, care se va desfasura in perioada 3-12 august 2018. Hotnews.ro Sport  Read More →

Rogers Cup: Alexander Zverev, triumfator in fata lui Roger Federer – Germanul a castigat al cincilea sau titlu din acest an

Publicat de in data de 14 Aug 2017 | Scrie un Comentariu

Alexander Zverev (20 de ani, locul 8 ATP) si-a trecut in palmares al cincilea sau titlu ATP din acest an, dupa ce a castigat duelul generatiilor cu elvetianul Roger Federer. Germanul s-a impus in fata lui Federer (3 ATP), favoritul numarul doi, in finala turneului ATP Masters 1000 de la Montreal, scor 6-3, 6-4. Hotnews.ro Sport  Read More →

Simona Halep – Caroline Garcia, in noaptea de vineri spre sambata, in sferturile Rogers Cup. Halep a trecut in optimi de Barbora Strycova

Publicat de in data de 11 Aug 2017 | Scrie un Comentariu

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, a invins-o, joi, cu scorul de 6-1, 6-0, pe jucatoarea ceha Barbora Strycova, locul 26 WTA, calificandu-se in sferturile de finala ale Rogers Cup.  Halep va juca, in noaptea de vineri spre sambata, in jurul orei 4:00, cu sportiva franceza Caroline Garcia, locul 21 WTA, in sferturile de finala ale Rogers Cup, potrivit News.ro. Hotnews.ro Sport  Read More →

Rogers Cup: Irina Begu si Sorana Cirstea s-au calificat pe tabloul principal

Publicat de in data de 06 Aug 2017 | Scrie un Comentariu

Jucatoarele Irina-Camelia Begu, locul 38 WTA si favorita 2 in calificari, si Sorana Cirstea, locul 54 WTA si favorita 7, au acces, duminica, pe tabloul principal la turneul Rogers Cup de la Toronto. Hotnews.ro Sport  Read More →

​LIVE Text Simona Halep vs Shelby Rogers 2-5

Publicat de in data de 16 Jan 2017 | Scrie un Comentariu

Simona Halep are onoarea de a juca in primul meci gazduit de "Rod Laver Arena" la editia din acest an a Grand Slam-ului de la Australian Open. Adversara ii va fi Shelby Rogers (SUA – 24 de ani, locul 52 WTA). Meciul este in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews.ro. Hotnews.ro Sport  Read More →