WTA Roma: Maria Sakkari, în semifinale – Victorie în trei seturi cu Kristina Mladenovic

Publicat de in data de 17 May 2019 | Scrie un Comentariu

Maria Sakkari (39 WTA) a întregit tabloul semifinalelor de la Roma. Jucătoarea din Grecia a trecut în trei seturi de franțuzoaica Kristina Mladenovic (63 WTA), scor 5-7, 6-3, 6-0, după două ore și trei minute de joc. Pentru un loc în finală, Sakkari o va înfrunta pe Karolina Pliskova, cap de serie numărul patru. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO ATP Miami: Roger Federer, victorie în două seturi în fața lui Daniil Medvedev / Duel cu Kevin Anderson în sferturi

Publicat de in data de 28 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Roger Federer s-a calificat în sferturile turneului de la Miami, după ce l-a învins pe Daniil Medvedev (15 ATP), scor 6-4, 6-2. Elvețianul a avut nevoie de o oră și două minute pentru a trece de rus. În sferturi, Fedex se va întâlni cu sud-africanul Kevin Anderson. Hotnews.ro Sport  Read More →

​WTA Dubai: Karolina Pliskova, victorie n trei seturi cu Dominika Cibulkova (Programul optimilor)

Publicat de in data de 19 Feb 2019 | Scrie un Comentariu

Karolina Pliskova (5 WTA, cap de serie numărul 4) s-a calificat în optimile turneului de la Dubai, după ce a învins-o pe Dominika Cibulkova, scor 6-2, 3-6, 6-3. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

Australian Open: Roger Federer (campionul en-titre), eliminat n optimi – Stefanos Tsitsipas s-a impus n patru seturi după un meci de aproape patru ore

Publicat de in data de 20 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Se actualizează. Hotnews.ro Sport  Read More →

Kevin Anderson a cștigat turneul de la Pune (trei seturi la tiebreak cu uriașul Ivo Karlovic)

Publicat de in data de 05 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Tenismanul sud-african Kevin Anderson, numărul 6 mondial, a câştigat sâmbătă turneul ATP de la Pune (India), dotat cu premii totale în valoare de 527.880 dolari, în finala căruia l-a învins greu în trei seturi, 7-6 (4), 6-7 (2), 7-6 (5), pe croatul Ivo Karlovic, după 2 ore şi 45 minute de joc. Hotnews.ro Sport  Read More →

​Shanghai Masters: Roger Federer, victorie n trei seturi n fața lui Roberto Bautista-Agut (Rezultatele zilei)

Publicat de in data de 11 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

​Roger Federer, locul 2 ATP, l-a învins în trei seturi pe spaniolul Roberto Bautista-Agut, scor 6-3, 2-6, 6-4, intr-un meci care a durat o oră și 54 de minute. Campionul en-titre s-a calificat în sferturi la Masters-ul de la Shanghai, acolo unde-l va întâlni pe Kei Nishikori. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

WTA Cincinnati: Ajla Tomljanovic, victorie n trei seturi cu Irina Begu – Australianca va fi adversara Simonei Halep n turul doi

Publicat de in data de 14 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Irina-Camelia Begu (55 WTA) a fost învinsă de Ajla Tomljanovic (58 WTA), scor 4-6, 6-3, 6-3, în prima rundă a turneului de categorie Premier 5 de la Cincinnati. Australianca de origine croată va juca în turul următor cu Simona Halep (1 WTA), principala favorită a competiției din Ohio. Hotnews.ro Sport  Read More →

Rogers Cup: Simona Halep face un meci excelent și trece n două seturi de Caroline Garcia/ Urmează Ashleigh Barty

Publicat de in data de 11 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

Simona Halep a reuşit cu Garcia cel mai bun meci al ei de la finala câştigată la Roland Garros, unul dintre cele mai bune din acest an, o demonstraţie de inteligenţă în joc, un spectacol, în faţa unei valoroase adversare, potrivit news.ro. În penultimul act, Halep va evolua pentru prima dată cu australianca Ashleigh Barty, locul 16 WTA, sâmbătă, de la ora 20.00. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

Wimbledon: Novak Djokovic, primul semifinalist (Victorie n patru seturi cu Kei Nishikori)

Publicat de in data de 11 Jul 2018 | Scrie un Comentariu

Novak Djokovic este din ce în ce mai aproape de nivelul grație căruia a dominat sezoane bune tenisul mondial, sârbul obținând miercuri calificarea în semifinalele de la Wimbledon. Victoria lui Nole împotriva lui Kei Nishikori s-a conturat după un meci de două ore și 35 de minute, scor 6-3, 3-6, 6-2, 6-2. Hotnews.ro Sport  Read More →

​VIDEO WTA Miami: Garbine Muguruza a părăsit competiția n optimi – nvinsă n două seturi de Sloane Stephens

Publicat de in data de 27 Mar 2018 | Scrie un Comentariu

După ce Simona Halep (favorită unu) si Caroline Wozniacki (cap de serie numărul doi) părăsiseră deja competiția, turneul de la Miami și-a pierdut, luni seară, si a treia favorită, Garbine Muguruza cedând în două seturi, scor 6-3, 6-4, în fața ultimei câștigătoare de la US Open, Sloane Stephens. Hotnews.ro Sport  Read More →