​WTA Nurnberg: Laura Ioana Paar, în ultimul tur al calificărilor / Irina Begu şi Sorana Cîrstea, pe tabloul principal

Publicat de in data de 18 May 2019 | Scrie un Comentariu

Sportiva Laura Ioana Paar, locul 305 WTA, a acces, sâmbătă, în ultimul tur al calificărilor la turneul de la Nurnberg, cu premii de 250.000 de dolari. Hotnews.ro Sport  Read More →

​​WTA Madrid: Sorana Cîrstea, victorie entuziasmantă în fața lui Madison Keys

Publicat de in data de 05 May 2019 | Scrie un Comentariu

Sorana Cîrstea (93 WTA) s-a calificat în turul secund al turneului Premier Mandatory de la Madrid, după ce a trecut de Madison Keys, favorita nr. 13, scor 3-6, 6-4, 6-1. Cele trei seturi au durat o oră și 45 de minute. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

WTA Lugano: Sorana Cîrstea și Andreea Mitu s-au calificat în sferturile probei de dublu / Victorie în fața unor junioare de top

Publicat de in data de 11 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

Echipa formată din româncele Sorana Cîrstea și Andreea Mitu s-a calificat în sferturile probei de dublu din cadrul turneului de la Lugano, după ce a învins perechea Leonie Kung/Clara Tauson (Elveția/Danemarca), scor 6-4, 3-6, 10-7. Partida a durat o oră și 22 minute. Hotnews.ro Sport  Read More →

Rogers Cup: Sorana Crstea, nvingătoare n partida cu Monica Niculescu – Duel cu Venus Williams n turul doi

Publicat de in data de 07 Aug 2018 | Scrie un Comentariu

După ce a fost condusă cu 1-0 la seturi, Sorana Cîrstea (54 WTA) a reușit să revină și s-a impus în duelul cu Monica Niculescu (69 WTA), venită din calificări, scor 3-6, 6-4, 6-4. Victoria îi asigură Soranei prezența în turul al doilea de la Rogers Cup, turneu de categorie Premier 5 care se desfășoară la Montreal. Hotnews.ro Sport  Read More →

​Wimbledon: Alexandra Dulgheru, Mihaela Buzărnescu şi Sorana Crstea vor evolua miercuri la grand slam-ul londonez

Publicat de in data de 04 Jul 2018 | Scrie un Comentariu

Mihaela Buzărnescu și Sorana Cîrstea vor deschide ziua de miercuri în ceea ce le privește pe fetele noastre de la Wimbledon. Cele două vor evolua în jurul orei 13:30 (ora României). Puțin mai târziu (ora 15:00), Alexandra Dulgheru va intra în scena într-un meci împotriva lui Venus Williams, finalistă în 2017 la All England Club. Hotnews.ro Sport  Read More →

​Roland Garros: Sorana Crstea și Sara Sorribes Tormo, n optimile probei de dublu

Publicat de in data de 01 Jun 2018 | Scrie un Comentariu

Perechea Sorana Cîrstea/Sara Sorribes Tormo (România/Spania) s-a calificat, vineri, în optimile de finală ale probei de dublu de la Roland Garros. Hotnews.ro Sport  Read More →

Roland Garros: Sorana Crstea și Sara Sorribes Tormo, n turul doi al probei de dublu

Publicat de in data de 30 May 2018 | Scrie un Comentariu

Perechea Sorana Cîrstea/Sara Sorribes Tormo (România/Spania) s-a calificat, miercuri, în turul doi al probei de dublu de la Roland Garros, trecând în runda inaugurală de favoritele 10, letona Jelena Ostapenko şi rusoaica Elena Vesnina. Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Sankt Petersburg: Sorana Cirstea a parasit competitia in primul tur – Victorie in doua seturi pentru Dominika Cibulkova (scor 7-5, 6-2)

Publicat de in data de 31 Jan 2018 | Scrie un Comentariu

Sorana Cirstea (36 WTA) a parasit inca din prima runda turneul WTA de la Sankt Petersburg, fiind invinsa in doua seturi de Dominika Cibulkova (Slovacia, 26 WTA), scor 7-5, 6-2. Hotnews.ro Sport  Read More →

Sorana Cîrstea, a doua jucătoare română calificată în manşa secundă a Australian Open. Urmează meciul Simonei Halep

Publicat de in data de 16 Jan 2018 | Scrie un Comentariu

Sorana Cîrstea, locul 37 WTA, a învins-o, marţi, cu scorul de 5-7, 6-4, 6-3, pe Zarina Dias (Kazahstan), locul 60 WTA, calificându-se în manşa a doua a Australian Open. Adevarul.ro  Read More →

WTA Brisbane: Sorana Cirstea si Anastasija Sevastova, eliminate in primul tur la dublu

Publicat de in data de 02 Jan 2018 | Scrie un Comentariu

Perechea Sorana Cirstea/Anastasija Sevastova (Romania/Letonia) a parasit turneul WTA de la Brisbane in primul tur, cele doua fiind invinse de dublul Ludmila Kichenok/Makoto Ninomia (Ucraina/Japonia), scor 6-1, 6-2. Hotnews.ro Sport  Read More →