Petra Kvitova nu va participa la turneul de la Birmingham, pe care l-a câștigat în ultimii doi ani

Publicat de in data de 13 Jun 2019 | Scrie un Comentariu

Continuă problemele pentru Petra Kvitova. După ce a ratat participarea la Roland Garros din cauza unei accidentări la antebrațul stâng, cehoaica este nevoită să renunțe și la turneul de la Birmingham, pe care l-a câștigat în 2017 și 2018. Hotnews.ro Sport  Read More →

Turneul Laver Cup, inclus în calendarul ATP

Publicat de in data de 24 May 2019 | Scrie un Comentariu

Laver Cup, turneu în care se întâlnesc echipa Europei cu echipa Lumii, va face parte din calendarul ATP, a anunţat forul internaţional. Hotnews.ro Sport  Read More →

WTA Madrid: Simona Halep vs Kiki Bertens (19:30) / Miza dublă pentru Halep – al treilea trofeu la turneul spaniol și locul 1 mondial

Publicat de in data de 11 May 2019 | Scrie un Comentariu

Simona Halep (3 WTA) va disputa sâmbătă finala cu numărul 35 a carierei și a patra la turneul Premier Mandatory de la Madrid. Românca o va înfrunta pe olandeza Kiki Bertens (7 WTA), jucătoare în fața căreia a pierdut anul trecut titlul de la Cincinnati. Partida de astăzi va avea o miză dublă pentru Halep: al treilea trofeu la competiția spaniolă și numărul 1 în clasamentul mondial. Confruntarea este...

VIDEO Sara Errani, momente comice la turneul de la Bogota – Italianca dă senzația că nu mai știe să servească

Publicat de in data de 12 Apr 2019 | Scrie un Comentariu

A ajuns în faza sferturilor turneului WTA de la Bogota, dar a impresionat neplăcut la un capitol. Sara Errani (1, 64 metri) a dat senzația că nu mai știe să servească, execuțiile sale fiind unele care au stârnit râsul în tribune. Sâcâită de numărul mare de duble greșeli, italianca a ajuns la un moment dat să servească <din mână>. Hotnews.ro Sport  Read More →

România, triplă dezolantă la turneul de handbal Golden League de la Paris

Publicat de in data de 24 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Reprezentatitiva ţării noastre a pierdut şi meciul cu Danemarca, 23-36, din cadrul turneului amical de handbal feminin Golden League desfăşurat la Paris Adevarul.ro  Read More →

VIDEO Austriacul Dominic Thiem câștigă în premieră turneul de la Indian Wells

Publicat de in data de 18 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Austriacul Dominic Thiem a câștigat în premieră, luni dimineață, turneul de tenis ATP Masters 1000 de la Indian Wells (SUA) după ce l-a învins în finală pe elvețianul Roger Federer, scor 3-6, 6-3, 7-5, anunță Mediafax. Hotnews.ro Actualitate  Read More →

VIDEO Tennys adevărat! Sandgren a cștigat turneul de la Auckland, primul din carieră

Publicat de in data de 12 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Tennys Sandgren (63 ATP) a câștigat turneul de la Auckland, după ce l-a învins în finală pe britanicul Cameron Norrie (93 ATP), scor 6-4, 6-2. Americanul a avut nevoie de o oră și 19 minute pentru a obține primul titlu ATP din carieră. Hotnews.ro Sport  Read More →

Kevin Anderson a cștigat turneul de la Pune (trei seturi la tiebreak cu uriașul Ivo Karlovic)

Publicat de in data de 05 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Tenismanul sud-african Kevin Anderson, numărul 6 mondial, a câştigat sâmbătă turneul ATP de la Pune (India), dotat cu premii totale în valoare de 527.880 dolari, în finala căruia l-a învins greu în trei seturi, 7-6 (4), 6-7 (2), 7-6 (5), pe croatul Ivo Karlovic, după 2 ore şi 45 minute de joc. Hotnews.ro Sport  Read More →

Turneul Campionilor: Alexander Zverev, n semifinale – Isner și Cilic, eliminați

Publicat de in data de 16 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Alexander Zverev a obținut calificarea în semifinalele Turneului Campionilor de la Londra după ce l-a învins, scor 7-6(5), 6-3, pe John Isner, într-un adevărat duel al serviciilor puternice. Succesul germanului i-a eliminat din competiție pe John Isner (adversarul de vineri) și pe Marin Cilic. Hotnews.ro Sport  Read More →

Simona Halep: Mă duc sigur la Turneul Campioanelor

Publicat de in data de 05 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Ultima perioadă nu a fost deloc ușoară pentru Simona Halep: a fost eliminată de la primul meci la ultimele trei turnee la care a participat (US Open, Wuhan și Beijing) și a aflat că are și o hernie de disc. Cu toate acestea, liderul mondial a precizat că va participa la Turneul Campioanelor (21-28 octombrie, Singapore). Hotnews.ro Sport  Read More →