VIDEO Tennys adevărat! Sandgren a cștigat turneul de la Auckland, primul din carieră

Publicat de in data de 12 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Tennys Sandgren (63 ATP) a câștigat turneul de la Auckland, după ce l-a învins în finală pe britanicul Cameron Norrie (93 ATP), scor 6-4, 6-2. Americanul a avut nevoie de o oră și 19 minute pentru a obține primul titlu ATP din carieră. Hotnews.ro Sport  Read More →

Kevin Anderson a cștigat turneul de la Pune (trei seturi la tiebreak cu uriașul Ivo Karlovic)

Publicat de in data de 05 Jan 2019 | Scrie un Comentariu

Tenismanul sud-african Kevin Anderson, numărul 6 mondial, a câştigat sâmbătă turneul ATP de la Pune (India), dotat cu premii totale în valoare de 527.880 dolari, în finala căruia l-a învins greu în trei seturi, 7-6 (4), 6-7 (2), 7-6 (5), pe croatul Ivo Karlovic, după 2 ore şi 45 minute de joc. Hotnews.ro Sport  Read More →

Turneul Campionilor: Alexander Zverev, n semifinale – Isner și Cilic, eliminați

Publicat de in data de 16 Nov 2018 | Scrie un Comentariu

Alexander Zverev a obținut calificarea în semifinalele Turneului Campionilor de la Londra după ce l-a învins, scor 7-6(5), 6-3, pe John Isner, într-un adevărat duel al serviciilor puternice. Succesul germanului i-a eliminat din competiție pe John Isner (adversarul de vineri) și pe Marin Cilic. Hotnews.ro Sport  Read More →

Simona Halep: Mă duc sigur la Turneul Campioanelor

Publicat de in data de 05 Oct 2018 | Scrie un Comentariu

Ultima perioadă nu a fost deloc ușoară pentru Simona Halep: a fost eliminată de la primul meci la ultimele trei turnee la care a participat (US Open, Wuhan și Beijing) și a aflat că are și o hernie de disc. Cu toate acestea, liderul mondial a precizat că va participa la Turneul Campioanelor (21-28 octombrie, Singapore). Hotnews.ro Sport  Read More →

Nu e la capacitate maximă. Cu ce probleme se mai confruntă Simona Halep înainte de turneul de la Beijing

Publicat de in data de 29 Sep 2018 | Scrie un Comentariu

Simona Halep a avut o conferinţă de presă la Beijing în care a vorbit despre starea de sănătate şi cum decurge recuperarea după accidentarea la spate suferită la Wuhan. Adevarul.ro  Read More →

SCM Craiova Zork Jagodina, scor 31-18, n turneul preliminar al Ligii Campionilor la handbal feminin

Publicat de in data de 08 Sep 2018 | Scrie un Comentariu

Echipa de handbal feminin SCM Craiova a învins sâmbătă, la Koprivnica, formaţia sârbă ZORK Jagodina, cu scorul de 31-18 (19-10), în primul meci din turneul preliminar 2 al Ligii Campionilor şi va juca, duminică, pentru calificarea în grupe, potrivit News.ro. Hotnews.ro Sport  Read More →

Simona Halep spune că probabil nu va participa la turneul de la București

Publicat de in data de 15 Jun 2018 | Scrie un Comentariu

Liderul WTA, Simona Halep, a spus că probabil nu va participa la turneul de tenis de la București. "Nu ştiu sigur acum, dar în mare parte nu prea, pentru că este zgură după iarbă şi este destul de greu", a spus ea, potrivit news.ro. Hotnews.ro Sport  Read More →

Forfait de ultim moment: Serena Williams nu va participa nici la turneul de la Roma

Publicat de in data de 09 May 2018 | Scrie un Comentariu

După ce s-a retras de la Madrid, Serena Williams (454 WTA) a luat decizia să renunțe şi la turneul "Premier 5" de la Roma, competiţie ce se va desfăşura între 14-20 mai, la Foro Italico. Învingătoare de patru ori la turneul din capitala Italiei (2002, 2013, 2014 și 2016), Serena nu a mai disputat niciun meci din luna martie, când a fost învinsă de Naomi Osaka în primul...

Liga Campionilor, Volei (f): S-au pus n vnzare biletele pentru Turneul Final Four de la București – Preţuri cuprinse ntre 140 şi 1.400 de lei

Publicat de in data de 14 Apr 2018 | Scrie un Comentariu

Campioana României la volei feminin, Volei Alba Blaj, a anunţat, vineri, punerea în vânzare a biletelor pentru Turneul Final Four al Ligii Campionilor, organizat la Sala Polivalentă din Bucuresti, în perioada 5-6 mai. Preţurile sunt cuprinse între 140 de lei şi 1.400 de lei, la VIP, pentru cele două zile de competiţie. Hotnews.ro Sport  Read More →

CM 2018: Cei mai buni arbitri din lume vor primi peste 60.000 de euro la turneul final din Rusia

Publicat de in data de 05 Apr 2018 | Scrie un Comentariu

L'Equipe a anunțat banii pe care îi vor câștiga arbitrii la Campionatul Mondial de fotbal din Rusia (2018), iar cei din categoria 1 vor câștiga peste 60.000 de euro. Hotnews.ro Sport  Read More →