Turul Franței: Simon Yates (Mitchelton-Scott) a câştigat etapa a 15-a; Julian Alaphilippe, în continuare tricou galben

Publicat de in data de 21 Jul 2019 | Scrie un Comentariu

Simon Yates (Mitchelton-Scott) a câştigat, duminică, etapa a 15-a a Turului Franţei, desfăşurată pe distanţa de 185 de kilometri, între Limoux şi Foix Prat d'Albis. Britanicul este la a doua victorie la actuala ediție din Marea Buclă, el impunându-se și în etapa a 12-a. În clasamentul general, lider este în continuare Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick-Step). Hotnews.ro Sport  Read More →

Simon Yates, lider al clasamentului mondial UCI după victoria din Turul Spaniei

Publicat de in data de 17 Sep 2018 | Scrie un Comentariu

Ciclistul britanic Simon Yates, de la echipa Mitchelton-Scott, a urcat pe primul loc în clasamentul mondial al Uniunii cicliste internaţionale (UCI), la o zi după succesul său în Turul Spaniei 2018. Hotnews.ro Sport  Read More →

Turul Spaniei: Enric Nicolau (Quick Step), nvingător n etapa a 20-a / Simon Yates, cștigător virtual al competiției

Publicat de in data de 16 Sep 2018 | Scrie un Comentariu

Enric Mas Nicolau (Quick Step Floors) a câștigat etapa a 20-a din Turul Spaniei la ciclism (penultima), rezultat în urma căruia a urcat pe locul doi în clasamentul general. Sosit la finish al treilea, Simon Yates (Mitchelton – Scott) este la o singură etapă distanță (o formalitate) de cucerirea competiției. Hotnews.ro Sport  Read More →

​VIDEO Turul Spaniei: Michael Wood (EFD) a cștigat etapa a 17-a – Simon Yates (Mitchelton – Scott) rămne lider al clasamentului general

Publicat de in data de 12 Sep 2018 | Scrie un Comentariu

Canadianul Michael Woods (EF Education First – Drapac P/B Cannondale) s-a impus în etapa a 17-a din Turul Spaniei la ciclism, desfășurată între Getxo și Balcón de Bizkaia, pe o distanță de 157 km. Podiumul a fost completat de belgianul Dylan Teuns (BMC Racing Team) și spaniolul David De La Cruz Melgarejo (Team Sky). Hotnews.ro Sport  Read More →