​BRD Bucharest Open: Irina Begu, prima jucătoare calificată în sferturi

Publicat de in data de 17 Jul 2019 | Scrie un Comentariu

Irina Begu (112 WTA) este prima jucătoare calificată în sferturile turneului BRD Bucharest Open. Românca a învins-o fără emoții pe slovena Kaja Juvan (111 WTA), scor 6-4, 6-3, după o oră și 32 de minute de joc. Hotnews.ro Sport  Read More →

Dan Petrescu, despre returul cu Astana: “Pentru mine personal e cel mai greu meci oficial de când sunt la CFR Cluj”

Publicat de in data de 16 Jul 2019 | Scrie un Comentariu

Tehnicianul Dan Petrescu a declarat, marţi, că meciul cu Astana, din manşa secundă a turului I preliminar al Champions League, este cel mai greu pentru el de când a preluat formaţia CFR Cluj. Hotnews.ro Sport  Read More →

Liga 1: FCSB vs Hermannstadt 4-3 / Spectacol la Pitești

Publicat de in data de 15 Jul 2019 | Scrie un Comentariu

FCSB a debutat cu dreptul în noul sezon, în campionat. Vicecampioana Ligii 1 a disputat primul meci la Pitești, considerat pe teren propriu, și a câștigat cu scorul de 4-3 în fața echipei FC Hermannstadt. Hotnews.ro Sport  Read More →

​Wimbledon, finala: Novak Djokovic vs Roger Federer (de la ora 16:00) – 13 ani de rivalitate

Publicat de in data de 14 Jul 2019 | Scrie un Comentariu

Novak Djokovic și Roger Federer se vor întâlni pentru a patra oară la Wimbledon și pentru a 48-a oară în carieră, duminică, în finala ediției din acest an. Aceasta va fi prima confruntare dintre cei doi pe iarbă după patru ani, ultimele două (2014 și 2015) aducându-i sârbului trofeul de la All England Club. Marea finală a Grand Slam-ului londonez se va disputa pe Terenul Central, va începe de la ora...

NBA: Nike îl împiedică pe LeBron James să-i dea tricoul cu nr. 23 lui Anthony Davies

Publicat de in data de 13 Jul 2019 | Scrie un Comentariu

Starul baschetului profesionist nord-american, LeBron James, nu-i va putea da tricoul cu nr. 23 noului său coechipier de la Los Angeles Lakers, Anthony Davis, deoarece firma Nike se opune din motive comerciale, scrie AFP. Hotnews.ro Sport  Read More →

Wimbledon: Novak Djokovic, primul finalist – Victorie muncită în fața lui Bautista Agut

Publicat de in data de 12 Jul 2019 | Scrie un Comentariu

Novak Djokovic s-a calificat vineri în cea de-a 25-a finală de Grand Slam a carierei după ce l-a învins pe Roberto Bautista Agut în penultimul act de la Wimbledon (6-2, 4-6, 6-3, 6-2). Sârbul a fost la un nivel incredibil în primul set, dar apoi spaniolul a rezistat foarte bine în schimburi, l-a “chinuit” în multe rânduri pe Nole. Până la urmă, Roberto a fost nevoit să se recunoască învins...

Serena Williams: “Simona Halep nu poate fi subestimată. Nu am uitat înfrângerea în faţa ei”

Publicat de in data de 11 Jul 2019 | Scrie un Comentariu

Aflată pentru al doilea an consecutiv în finala de la Wimbledon, Serena Williams a vorbit la conferința de presă despre partida cu Simona Halep. Americanca a avut cuvinte de laudă despre Halep, precizând că nu poate fi subestimată. Serena a afirmat că nu a uitat înfrângerea în fața româncei (la Turneul Campioanelor 2014, scor 6-2, 6-0). Hotnews.ro Sport  Read More →

Cine este Shuai Zhang, adversara Simonei Halep din sferturile de la Wimbledon

Publicat de in data de 09 Jul 2019 | Scrie un Comentariu

Wimbledon-ul era Grand Slam-ul cu cele mai slabe rezultate din cariera lui Shuai, sportivă care nu reușise până în acest an să treacă în vreun fel de turul întâi de pe iarba londoneză. A facut-o însă în 2019, după ce a reușit să elimine nume importante din circuitul feminin precum Caroline Garcia și Caroline Wozniacki. Acum se va duela cu Simona Halep în sferturi (are 2-1 în meciurile cu jucătoarea...

​LiveText Simona Halep vs Cori Gauff (după ora 16:30)

Publicat de in data de 08 Jul 2019 | Scrie un Comentariu

A uimit circuitul WTA cu evoluția ei de la Wimbledon, iar acum bate la ușa sferturilor de finală. Cori Gauff (locul 313 WTA, 15 ani) este noua senzație a tenisului feminin, iar astăzi dă piept cu Simona Halep. Meciul de pe Terenul 1 va fi în direct la Eurosport și LiveText pe HotNews.ro. Hotnews.ro Sport  Read More →

Fotbal feminin: Naţionala SUA, campioană mondială pentru a patra oară

Publicat de in data de 07 Jul 2019 | Scrie un Comentariu

Reprezentativa Statelor Unite ale Americii a câştigat Cupa Mondială la fotbal feminin, duminică, impunându-se cu scorul de 2-0 în finala cu Olanda, disputată la Lyon. Hotnews.ro Sport  Read More →