Euro 2020, preliminarii: Belgia a câştigat duelul cu Rusia (3-1); Croația, victorie la limită cu Azerbaijan după ce a fost condusă (2-1) – Rezultatele complete ale serii

Publicat de in data de 22 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Preliminariile Euro 2020 au început joi, cu un rezultat total neașteptat. Surpriza a fost oferită de Kazahstan, care a învins naționala Scoției, scor 3-0. Cel mai interesant meci al serii a fost câștigat de Belgia, pe teren propriu, împotriva Rusiei (scor 3-1). Croația, vicecampioana mondială, a obținut un succes la limită contra Azerbaijanului, scor 2-1, graţie unui gol marcat în minutul 79, după ce a...

Box: Lucian Bute și-a anunțat retragerea – “Nu mai am nimic de dovedit. Sunt ferm convins că am luat decizia cea mai bună”

Publicat de in data de 21 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Pugilistul Lucian Bute a postat un mesaj pe Facebook în care anunţă că şi-a încheiat cariera, fiind convins că a luat cea mai bună decizie. “Mi-am incheiat cariera de boxer. Moment emoţionant în viaţa mea dar sunt ferm convins că am luat decizia cea mai bună pentru mine si familia mea!”, a scris Bute. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Alexandru Mitriţă, primul gol în MLS după o cursă superbă – Românul s-a distrat cu fundașii adverși

Publicat de in data de 18 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Alexandru Mitriţă a marcat primul său gol în MLS, în meciul pe care echipa lui, New York City FC, l-a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-2 (1-1), cu Los Angeles FC. Hotnews.ro Sport  Read More →

Indian Wells: Dominic Thiem, în finală după o victorie muncită cu Milos Raonic

Publicat de in data de 17 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Dominic Thiem (8 ATP) s-a calificat în finala Masters-ului de la Indian Wells, după o victorie în trei seturi cu Milos Raonic (14 ATP). Austriacul s-a impus cu 7-6(3), 6-7(3), 6-4 la capătul unui meci care a durat două ore și 34 de minute. Hotnews.ro Sport  Read More →

​Liga 2: Academica Clinceni, lider provizoriu (3-1 cu ACS Poli); Farul Constanța, victorie cu Pandurii Târgu Jiu (scor 2-0) – Rezultatele zilei

Publicat de in data de 16 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Academica Clinceni s-a impus fără emoții pe terenul celor de la ACS Poli Timișoara, scor 3-1, și urcă provizoriu pe primul loc în clasamentul Ligii a 2-a la fotbal. Ilfovenii sunt la egalitate de puncte cu Sportul Snagov, dar pot fi depășiți dacă Universitatea Cluj va câștiga astăzi în fața lui Aerostar Bacău. Hotnews.ro Sport  Read More →

Cristiano Ronaldo revine la naţionala Portugaliei

Publicat de in data de 15 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Fotbalistul Cristiano Ronaldo revine la naţionala Portugaliei, pentru care nu a mai jucat de la Cupa Mondială de anul trecut, el fiind inclus de selecţionerul Fernando Santos în lotul pentru primele meciuri din preliminariile EURO 2020, informează AFP. Hotnews.ro Sport  Read More →

​CE Handbal 2020 (f): România, în prima urnă valorică la tragerea la sorţi

Publicat de in data de 14 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Federaţia Europeană de Handbal (EHF) a anunţat, joi seară, componenţa urnelor valorice pentru tragerea la sorţi, din 4 aprilie, a grupelor preliminare ale Campionatului European feminin din 2020. România face parte din prima urnă valorică. Hotnews.ro Sport  Read More →

Champions League: Bayern Munchen vs Liverpool 1-3: Mane și van Dijk decid calificarea / Barcelona vs Lyon 5-1: Două goluri și două pase decisive pentru Lionel Messi

Liverpool și Barcelona sunt ultimele echipe calificate în sferturile Champions League. “Cormoranii” au învins-o pe Bayern cu 3-1, în deplasare (0-0 în tur), iar Anglia are patru echipe în turul următor al competiției. În cealaltă partidă a serii, Barcelona a trecut cu 5-1 de Lyon (a înscris de trei ori în ultimele 15 minute) și a salvat onoarea Spaniei, care a pierdut celelalte două echipe aflate...

Champions League: Juventus vs Atletico 3-0: Ronaldo întoarce scorul din tur cu un hat-trick / Manchester City vs Schalke 7-0: Cetățenii s-au calificat în sferturi

Publicat de in data de 13 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Cristiano Ronaldo a strălucit în meciul serii din Champions League. Lusitanul a reușit un hat-trick, iar echipa sa a întors scorul din tur, calificându-se în sferturile competiției. A fost 3-0 pentru Juventus în fața celor de la Atletico (care au câștigat cu 2-0 în tur), echipa spaniolă dând dovadă de o lipsă de ambiție de neînțeles. În cealaltă partidă a serii, Manchester City a zdrobit-o pe Schalke,...

Liga 1: Sorin Cârţu a fost numit preşedinte la Universitatea Craiova

Publicat de in data de 11 Mar 2019 | Scrie un Comentariu

Sorin Cârţu a fost numit preşedintele clubului Universităţii Craiova. Prezentarea oficială, la care va participa şi Marcel Popescu, va avea loc marţi, ora 11:15, la stadionul “Ion Oblemenco”. Hotnews.ro Sport  Read More →