​VIDEO Bucuria victoriei, neprețuită – Simona Halep și eliberarea demonilor interiori

Publicat de in data de 20 May 2018 | Scrie un Comentariu

A pierdut primul set (4-6), dar nu a renunțat. L-a câștigat categoric pe al doilea (6-1), iar când Maria Sharapova și-a forțat încă o dată norocul cu o ședere prelungită la vestiare (ne aducem aminte de finala de la Roland Garros din 2014) a răspuns prin agresivitate pe teren. Simona Halep este în finală la Roma, însă ceea ce contează cel mai mult este atitudinea arătată împotriva...

Maria Sharapova, despre meciul cu Halep: Va fi o provocare. Eu am avut patru meciuri foarte lungi

Publicat de in data de 19 May 2018 | Scrie un Comentariu

Maria Sharapova (40 WTA) a avut parte de un parcurs extrem de dificil la turneul Premier 5 de la Roma. Până în semifinale, rusoaica a stat pe teren aproape 10 ore, în timp ce liderul mondial a disputat doar două meciuri scurte, având bye în primul tur și beneficiind în optimi de abandonul americancei Madison Keys. "Va fi o provocare, mai ales că am avut patru meciuri foarte...

​WTA Roma: Elina Svitolina (campioana en-titre), prima semifinalistă la Foro Italico (a nvins-o pe Angelique Kerber)

Publicat de in data de 18 May 2018 | Scrie un Comentariu

Învingătoare la Foro Italico în 2017, Elina Svitolina și-a respectat statutul de favorită în disputa cu Angelique Kerber, jucătoarea din Ucraina câștigând meritat în două seturi (6-4, 6-4). Victoria o duce pe Elina în semifinale, după un meci de o oră și 26 de minute. Se actualizează. Hotnews.ro Sport  Read More →

VIDEO Rafael Nadal, n sferturi la Roma – Duel cu Fabio Fognini și cu tribunele n următorul meci

Publicat de in data de 17 May 2018 | Scrie un Comentariu

Denis Shapovalov i-a făcut față lui Rafael Nadal doar până la jumătatea primului set (până la 3-3), moment din care ibericul a trecut la un nivel superior al jocului. Forehandul lui Rafa l-a scos pas cu pas pe canadian din zona de confort, meciul curgând spre un învingător deja cunoscut. Nadal s-a impus în două seturi (6-4, 6-1), iar în sferturile de la Roma se va duela cu Fabio...

LIVE Text Europa League, finala: Marseille vs Atletico Madrid 0-2 (Rep II)/ 49' Antoine Griezmann reuseste dubla; Payet s-a accidentat si a iesit in lacrimi de pe teren

Publicat de in data de 16 May 2018 | Scrie un Comentariu

Europa League își decide câștigătoarea în această seară, de la ora 21:45, pe "Stade de Lyon" (Franța). Ultimul act al competiției le aduce față în față pe Olympique Marseille și Atletico Madrid. Trupa lui Diego Simeone a mai jucat de două ori finala Europa League şi a câştigat de fiecare dată, în timp ce Marseille a ajuns de două ori până în ultimul...

Liga 1, play-off: CS U Craiova vs FCSB 0-1/ Teixeira, eroul din finalul partidei – Titlul se decide n ultima etapă

Publicat de in data de 15 May 2018 | Scrie un Comentariu

FCSB a obținut o victorie chinuită cu CS U Craiova, scor 1-0, în penultima etapă a play-off-ului Ligii 1, după un meci dominat în mare parte de olteni. Grație acestui rezultat, echipa pregătită de Nicolae Dică păstrează în continuare șanse la câștigarea titlului de campioană. Teixeira a fost eroul din finalul partidei de pe "Oblemenco", salvându-și echipa cu un gol...

Clasamentul ATP: Roger Federer, numărul unu mondial pentru a cincea oară

Publicat de in data de 14 May 2018 | Scrie un Comentariu

Rafael Nadal nu a reușit şă-și apere trofeul cucerit anul trecut la turneul Masters de la Madrid, fiind eliminat în sferturile de finală, astfel că i-a permis lui Roger Federer să revină pe prima poziție în clasamentul ATP, fără ca elvețianul să fi jucat vreun meci în sezonul de zgură. Federer, cu 8.670 de puncte, va bifa săptămâna cu numărul 309 în calitate de lider mondial. Hotnews.ro...

​LIVESCORE CSM București vs Rostov Don 16-9 (Rep I)

Publicat de in data de 13 May 2018 | Scrie un Comentariu

Învinse în semifinale de Gyor, respectiv Vardar, CSM București și Rostov Don se duelează pentru medaliile de bronz de la Final Four. Meciul din Papp László Sportaréna (Budapesta) este în direct pe Digisport 1 și Telekom Sport și LIVESCORE pe HotNews.ro. Hotnews.ro Sport  Read More →

Handbal (f): SCM Craiova a cștigat Cupa EHF (30-25 cu Vipers Kristiansand) – Final de meci interzis cardiacilor

Publicat de in data de 12 May 2018 | Scrie un Comentariu

SCM Craiova a cucerit Cupa EHF la handbal feminin, după ce a învins formaţia norvegiană Vipers Kristiansand cu scorul de 30-25 (19-12), vineri seara, în Sala Polivalentă din Craiova, în manşa a doua a finalei. Hotnews.ro Sport  Read More →

Forfait de ultim moment: Serena Williams nu va participa nici la turneul de la Roma

Publicat de in data de 09 May 2018 | Scrie un Comentariu

După ce s-a retras de la Madrid, Serena Williams (454 WTA) a luat decizia să renunțe şi la turneul "Premier 5" de la Roma, competiţie ce se va desfăşura între 14-20 mai, la Foro Italico. Învingătoare de patru ori la turneul din capitala Italiei (2002, 2013, 2014 și 2016), Serena nu a mai disputat niciun meci din luna martie, când a fost învinsă de Naomi Osaka în primul...